Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Άντε, είχε και στα ελληνικά; Δεν περίμενα να έχει κι ούτε καν ασχολήθηκα με αυτά τα mp3 players - ξεναγούς! :cool:
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.784
Likes
1.111
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
καλησπερα!το φιουμιτσινο ειναι κανα μισαωρο με τρια τέταρτα απο τη Ρωμη.Τωρα για το τι θα προλαβεις να δεις...με τα ποδια μια ωραια διαδρομη ειναι κολοσσαίο,αρχαια αγορά,πιάτσα βενέτσια...πιάνεις την βια ντελ κόρσο..στα 500 μετρα ανεβαινοντας αριστερα ειναι το πανθεον κ η πιατσα ναβόνα ενω στο ίδιο υψος της κόρσο δεξια είναι η φοντανα ντι τρέβι.πιάνοντας ξανα την κόρσο ανεβαινοντας στα δεξιά σου η πιάτσα δε σπανια ενω στο τέλος της κόρσο η πιάτσα ντε πόπόλο.όλα αυτα σε 2-3 ώρες (σε χαλαρούς ρυθμούς) ...θα πάρεις μια μικρή γεύση απο τη ρώμη..θα πιεις το καφεδάκι σου ,θα φας και το παγωτάκι σου..και μη ξεχασεις να ρίξεις ένα κερμα στην φοντανα ντι τρεβι..12 ωρες ποτε δεν είναι αρκετες για τη ρωμη...
αυτό το πρόγραμμα μου άρεσε πολύ, ξεφορτώσου στη βαλίτσα τις χειραποσκευές και όρμα μη το σκέφτεσαι 12 ώρες σημαίνει 8-9 καθάρα στη πόλη μη το σκέφτεσαι εκτός αν είσαι μεγάλης ηλικίας σαν ένα φίλο μου εδώ στο φόρουμ:bleh:
 

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
500
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
CAKENET ειχαμε ξεναγο ελληνα και εμεις ακουστικα οπου ακουγαμε τις περιγραφες του
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Αντε και γυρισες 12 ωρες νωριτερα αθηνα, τι εγινε, θα εμενα ρωμη εστω και αν ο χρονος εφθανε μονο για ενα καφε.
 

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...
οχι οχι.. η αλλη επιλογη φανταζομαι ειναι τις ωρες αυτες να τις περασεις στο μερος που εχεις κλεισει και να μην εχεις την αναμονη στην ανταποκριση.. τουλαχιστον στη δικη μου περιπτωση ετσι ηταν...
 

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
στου Ν.Καββαδία τα μέρη

monter

Member
Μηνύματα
130
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
ΒΕΡΟΛΙΝΟ-ΓΛΑΣΚΩΒΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΛΑΤΙΝΙΚΗ ΑΜΕΡΙΚΗ-Ν.ΖΗΛΑΝΔ
παιδια ευχαριστω πολλυ για τις πληροφορειες...θα τισ αξιοποιησω αναλογα. εχω ακομη βεβαια ενα μηνα μεχρι το ταξιδι και τελικα εκλεισα να φτασω απο βαρκελωνη -ρωμη στησ 8¨30 και να φυγω απο ρωμη για αθηνα 22΄΄00 το βραδυ.Δεν ειχα επλογη να φαω την μερα στο μερος επιλογης μου δλδ στην βαρκελωνη και αναγκαστικα επρπενα φυγω 6 το πρωι..οποτε η θα γυριζα αθηνα 00''30 το βραδυ η 13''00 το μεσημερι. Απλα δεν γνωριζω κι αν ξερει καποιος ας μου πει αν τισ βαλιτσες τις κραταει η εταιρεια και τις μεταφορτωνη στο αεροπλανο επιστροφης ,η πρεπει να τις κουβαλαω μαζι η να τις αφησω σε καποιο ντουλαπι με καποιο αντιτιμο.Εκλεισα πηγαινε ελα με αλιταλια και κανει ενδιαμεση στασ ηστην ρωμη.
ευχαριστω και παλι παιδια και δεχτες ευχες παραγγελιες για το συντριβανι...
 

gps vagelis

Member
Μηνύματα
160
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
ΑΓΝΩΣΤΟ-NO MONEY
Ταξίδι-Όνειρο
ΒΡΑΖΙΛΙΑ
Ασε τα πραγματα στο αεροδρομιο και βουρ για Ρωμη.Ενταξει μην νομιζεις οτι θα δεις του κοσμου τα πραγματα αλλα απο το να γυρισεις πισω νωριτερα ή να καθησεις στο αεροδρομιο ειναι καλυτερη η βολτα και το εσπρεσακι στην Piazza Navona.
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.784
Likes
1.111
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
παιδια ευχαριστω πολλυ για τις πληροφορειες...θα τισ αξιοποιησω αναλογα. εχω ακομη βεβαια ενα μηνα μεχρι το ταξιδι και τελικα εκλεισα να φτασω απο βαρκελωνη -ρωμη στησ 8¨30 και να φυγω απο ρωμη για αθηνα 22΄΄00 το βραδυ.Δεν ειχα επλογη να φαω την μερα στο μερος επιλογης μου δλδ στην βαρκελωνη και αναγκαστικα επρπενα φυγω 6 το πρωι..οποτε η θα γυριζα αθηνα 00''30 το βραδυ η 13''00 το μεσημερι. Απλα δεν γνωριζω κι αν ξερει καποιος ας μου πει αν τισ βαλιτσες τις κραταει η εταιρεια και τις μεταφορτωνη στο αεροπλανο επιστροφης ,η πρεπει να τις κουβαλαω μαζι η να τις αφησω σε καποιο ντουλαπι με καποιο αντιτιμο.Εκλεισα πηγαινε ελα με αλιταλια και κανει ενδιαμεση στασ ηστην ρωμη.
ευχαριστω και παλι παιδια και δεχτες ευχες παραγγελιες για το συντριβανι...
τις βαλίτσες σίγουρα, εσύ φρόντισε να μην έχεις καμμιά περίεργη-βαριά χειραποσκευή γιατί θα σου βγει η βόλτα ξυνή, όλα στη βαλίτσα μέσα και βουρ για ρώμη στις πλατείες για καφέ.
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.697
Likes
6.676
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Αν η πτηση ειναι με τη ιδια εταιρεια δεν βλεπω το λογο να σου δωσουν τη βαλιτσα στη Ρωμη. Την κρατανε στο αεροδρομιο και τη βαζουν στη πτηση Ρωμη - Αθηνα ...
Αν καποιος ξερει κατι περισσοτερο για το θεμα ας απαντησει...

Βολτα φορτωμενος με αποσκευες δεν λεει :roll:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.221
Μηνύματα
884.150
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom