Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

mariasalle

Member
Μηνύματα
49
Likes
27
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Κάπρι, Ντουμπάϊ
Aν το αγοράσεις από την ιστοσελίδα της πινακοθήκης ηλεκτρονικά, τότε θα το παραλάβεις μια χαρά -νομίζω μισή ώρα νωρίτερα- από το γκισέ και θα μπεις σίγουρα! Η προμήθεια υπάρχει όντως, αλλά δεν θα χρειαστεί να περιμένεις σε μεγάλες ουρές. Ούτως ή άλλως πάντα είναι ωραία μια βολτίτσα στους κήπους γύρω απ' το μουσείο, για την ακρίβεια ωραία είναι να περάσεις και όλη τη μέρα σου εκεί!
Σε ευχαριστω πολυ!!
 

lefkothea91

Member
Μηνύματα
12
Likes
4
Φαντάζομαι εννοείς το πρόγραμμα που ακολούθησα το τετραήμερο και όχι αυτό της 24ωρης εκδρομής που κάναμε 27 χιλίομετρα σε μια μέρα και έπαθαν τραβήγματα οι μισοί χαχαχα
Ε ναι, το τετραήμερο φυσικά. χαχαχαχ
 

yiannamara

New Member
Μηνύματα
1
Likes
1
Καλημέρα. Είμαι νέο μέλος στο φόρουμ. Είμαστε 3 άτομα που θα επισκεφτούμε τη Μ. Παρασκευή 14/4/2017 (10.00πμ) το Βατικανό στη Ρώμη. Έχουμε επικοινωνήσει με ξεναγό (κα. Ταμουρίδου, που έχει αναφερθεί πιο πριν) και η τιμή για ελληνική ξενάγηση στο Βατικανό είναι 150 ευρώ. Υπάρχει περίπτωση κάποιος να ενδιαφέρεται για αυτήν την ημερομηνία (14/4) ώστε να συνδυάσουμε την ξενάγηση και να μοιραστούμε τα έξοδα; Ευχαριστώ εκ των προτέρων, Άκης
Καλησπέρα θα είμαστε κι εμείς Ρώμη εκείνη την ημέρα .Εγω και τα δυο μ παιδιά
Ευχαρίστως να μοιραστούμε τη ξενάγηση

Δεν έχω κλείσει ακόμα εισιτήρια ;
Ποιο είναι το site?
 
Last edited by a moderator:

mariasalle

Member
Μηνύματα
49
Likes
27
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Κάπρι, Ντουμπάϊ
Καλησπερα..εχει καποιος να προτεινει συγκεκριμενο μαγαζι στη trastevere εκτος απο το VinAllegro που ειδα στο φορουμ;
 

Giotou

Member
Μηνύματα
36
Likes
19
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία -Βαρσοβία
Για φαγητό ψάχνεις ? Εμείς πήγαμε στο la Scala τέλεια καρμποναρα. Αν πας όμως απόγευμα ή σκ θέλει κράτηση .
 

Souz13

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Γεια σας παιδια ειμαι καινούργια εδω αλλα πιστεύω θα με βοηθησετε
Θα παω ρωμη στς 9 απριλιου για 3 μερες, θα μεινουμε εδω Vicolo Della Penitenza 19, 00165
Θα θελα καποιος αν ξερει να μου πει που να παω ποια μερη αξιζει να δω αυτες τις μερες! Είχα ξαναπαει πριν 7 χρονι και ειχα δει τα βασικα βατοκανο κολοσεο, αλλα τωρα θα παω οικογενειακα! Και καμια εκκλησια θ ηθελα ν δουμε
Επισης διαβασα καπου οτι στο αεροδρομιο θα μπορω να αγορασω ιταλικη σομ να βαλω ιντερνετ;γιατι με τα ελληνικα πακετα δεν συμφερει, και θα χρειαστω μπόλικο ιντερνετ για gps κλπ
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.733
Likes
14.985
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
άν βάλεις την λέξη Ρώμη στην αναζήτηση θα βρεις πληροφορίες μέχρι και την τελευταία εβδομάδα
 

XristinaK

Member
Μηνύματα
624
Likes
1.297
Ταξίδι-Όνειρο
Όπου "χορεύει" το Β.Σέλας
Γεια σας παιδια ειμαι καινούργια εδω αλλα πιστεύω θα με βοηθησετε
Θα παω ρωμη στς 9 απριλιου για 3 μερες, θα μεινουμε εδω Vicolo Della Penitenza 19, 00165
Θα θελα καποιος αν ξερει να μου πει που να παω ποια μερη αξιζει να δω αυτες τις μερες! Είχα ξαναπαει πριν 7 χρονι και ειχα δει τα βασικα βατοκανο κολοσεο, αλλα τωρα θα παω οικογενειακα! Και καμια εκκλησια θ ηθελα ν δουμε
Επισης διαβασα καπου οτι στο αεροδρομιο θα μπορω να αγορασω ιταλικη σομ να βαλω ιντερνετ;γιατι με τα ελληνικα πακετα δεν συμφερει, και θα χρειαστω μπόλικο ιντερνετ για gps κλπ
Ανέφερα πρόσφατα την εκκλησία Σάντα Μαρία Ντελ Πόπολο, τη Σαν Λουίτζι Ντέι Φραντζέζι και τη Σάντα Μαρία Σόπρα Μινέρβα σε άλλο θέμα:
http://www.travelstories.gr/community/threads/roma-la-città-eterna-Ένα-τριήμερο-στη-αιώνια-πόλη.56588/page-2#post-653460
(post 23)
Αν αγαπάτε Μιχαήλ Άγγελο και Καραβάτζο! (δωρεάν είσοδος εννοείται..)
Όσο για το gps γιατί δεν κατεβάζεις χάρτη της Ρώμης προτού φύγεις και να δουλεύουν δωρεάν;;!!
Εδώ θα βρεις πολλές πληροφορίες:
http://www.romeingreek.eu/?page_id=13354
;)
 
Last edited:

vagar78

Member
Μηνύματα
1.386
Likes
2.066
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Γεια σας παιδια ειμαι καινούργια εδω αλλα πιστεύω θα με βοηθησετε
Θα παω ρωμη στς 9 απριλιου για 3 μερες, θα μεινουμε εδω Vicolo Della Penitenza 19, 00165
Θα θελα καποιος αν ξερει να μου πει που να παω ποια μερη αξιζει να δω αυτες τις μερες! Είχα ξαναπαει πριν 7 χρονι και ειχα δει τα βασικα βατοκανο κολοσεο, αλλα τωρα θα παω οικογενειακα! Και καμια εκκλησια θ ηθελα ν δουμε
Επισης διαβασα καπου οτι στο αεροδρομιο θα μπορω να αγορασω ιταλικη σομ να βαλω ιντερνετ;γιατι με τα ελληνικα πακετα δεν συμφερει, και θα χρειαστω μπόλικο ιντερνετ για gps κλπ
Πακέτα ίντερνετ μπορείς να αγοράσεις από το τερμινι νομίζω η τρε είναι λίγο φτηνότερη σε σχέση με τις άλλες εταιρίες ή από το κέντρο (στην βία ΝΤΕΛ ΚΟΡΣΟ είναι όλες μαζεμένες)..Ενδεικτικά η wind είχε τα 2 gb 20 ευρώ κ η τιμ τα 4gb 25 ευρω..ρωτά κ στη βονταφον με μέτρο τις τιμές που σου έστειλα ή πάρε από τερμινι..Κ Σαν ΤΖΙΟΒΑΝΙ είναι πολύ ωραία εκκλησία..
 

Souz13

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Πακέτα ίντερνετ μπορείς να αγοράσεις από το τερμινι νομίζω η τρε είναι λίγο φτηνότερη σε σχέση με τις άλλες εταιρίες ή από το κέντρο (στην βία ΝΤΕΛ ΚΟΡΣΟ είναι όλες μαζεμένες)..Ενδεικτικά η wind είχε τα 2 gb 20 ευρώ κ η τιμ τα 4gb 25 ευρω..ρωτά κ στη βονταφον με μέτρο τις τιμές που σου έστειλα ή πάρε από τερμινι..Κ Σαν ΤΖΙΟΒΑΝΙ είναι πολύ ωραία εκκλησία..
στο αεροδρόμιο δεν θα εχει να αγοράσω απο εκει σιμ? πρέπει να παω σε καποιο κατάστημα δηλαδη?
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.046
Μέλη
38.909
Νεότερο μέλος
LEANDROS GOUMENOS

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom