Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

giorgosmig

Member
Μηνύματα
10
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Καλησπερα..εχει καποιος να προτεινει συγκεκριμενο μαγαζι στη trastevere εκτος απο το VinAllegro που ειδα στο φορουμ;
Για τραστεβερε έχω να σου προτέινω το Bir & Fud σε κάτι πιο εναλλακτικό με τρομερη ποικιλία σε μπύρες και πολύ ωράια κουζίνα.Εάν είσαι λάτρης της μπύρας ακριβώς απένατι βρίσκεται και το Ma che siete venuti a fa,ενα απο τα καλύτερα beer places σε ολόκληρο τον κοσμο :)
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.386
Likes
2.066
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
εκει θα προσγειωθω...πρέπει να παω στο κέντρο δλδ?[/QUOTE
Λογικά θα πας με λεοφωρειο τερμινι (εκτος αν πας στους απατεωνες τους ταξιτζηδες) οπότε πάρε από εκεί να ξεμπερδευεις...
Καλή επιλογή το Bir & Fud αλλά όχι Ιταλικό παραδοσιακο
 

Souz13

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Θα μεινω εδω Vicolo Della Penitenza 19, 00165 Ρώμη
Βρηκα 47 ευρω να μας περιμενει αμαξι να μας παει στα στουντιο
Και αυτοι απο τονξενοδοχειο κου ειπαν θελουν 67 ευρω
Οποτε συμφέρει να κλεισω
Τι λετε εσεις?.
 

mariasalle

Member
Μηνύματα
49
Likes
27
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Κάπρι, Ντουμπάϊ
Για φαγητό ψάχνεις ? Εμείς πήγαμε στο la Scala τέλεια καρμποναρα. Αν πας όμως απόγευμα ή σκ θέλει κράτηση .
Ναι για φαγητο! Σε ευχαριστω! Θα το κοιταξω..☺
 

Souz13

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Κατεβάστε το myTrip στο κινητό σας και στείλτε μου ινμποξ το μαιλ σας να σας κάνω share το πρόγραμμα μου....Η εφαρμογή είναι για οργάνωση ταξιδιού δεν είναι δικιά μου για να μην παρεξηγηθώ ή νομίζει κανείς ότι βγάζω κάτι από αυτό..Βάζεις προορισμό κ κάνεις προσθήκη αξιοθέατα κ μέρη που θα πας (εστιατόρια, μαγαζιά κλπ) κ τα βάζεις σε μια σειρά ανά ημέρα..Σου εμφανιζει ποτε αμοιγουν τα μαγαζια ποτε κλεινουν ή ποσο κοστιζει να μπεις σε ενα αξιοθεατο. Στα εμφανίζει με χαρτη αν έχεις νετ σου δίνει οδηγίες πως να πας από το ένα μέρος στο άλλο κ αν την αγοράσεις κιόλας με ένα συμβολικό πόσο ότι ταξίδια ετοιμάζεις μπορείς να τα βλεπεις από όλες σου τις συσκευές...Όποιος την κατεβάσει ας μου στείλει μήνυμα να του κάνω το πρόγραμμα μου share...Προσοχή μόνο να στείλει το μαιλ που θα δηλώσει στο πρόγραμμα..
γεια σου δεν μπορω να σου στειλω Inbox, στειλε μ αν θες για να σου πω το email για τον οδηγό η αν τον εχει και καποιος αλλος να μου τ οστειλει :)
 

kostas911

Member
Μηνύματα
25
Likes
5
Σκέφτομαι αν αξίζει η αγορά της roma pass.Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι πέρα από τις δυο δωρεάν εισόδους(θα τις χρησιμοποιήσω σε κολοσαίο και castle san angelo) που αλλού προσφέρεται μειωμένη είσοδος και πόσο είναι αυτή;
Τα μέρη που έχω στο πρόγραμμα να μπω και είναι με πληρωμή είναι τα δυο παραπάνω και επίσης Βατικανό,Βασιλική Αγίου Πέτρου και μουσεία Καπιτωλίου.
 

kostas911

Member
Μηνύματα
25
Likes
5
Εννοούσα το ανέβασμα στον τρούλο.Εντάξει μικρό το κόστος θα μου πείτε αλλά είναι και αυτό ένα αξιοθέτο με είσοδο.
 

Souz13

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Δλδ η διαφορά να κλεισω τα εισιτηρια ηλεκτρονικα για βατικανο ειναι δυο ευρω?
Θα παω 8 απριλιου
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.221
Μηνύματα
884.150
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom