Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

kostas911

Member
Μηνύματα
25
Likes
5
Έτοιμοι και εμείς για Ρώμη.Κάποια πρόταση για εστιατόρια που προσφέρουν aperitivo ώστε να πιούμε το ποτάκι μας με μπουφέ υπάρχει;
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.236
Likes
1.934
Ταξίδι-Όνειρο
παντου
Ευχαριστώ!!Το προσθέτω και αυτό στην λίστα λοιπόν.:)
αν θέλεις διάβασε την ιστορία μου ,εχω αρκετά εστιατόρια, ενα ωραίο μερος για πολύ καλο aperitivo, το Eataly φυσικά με 10 εστιατόρια μέσα, και απορώ πως δεν πάει ο κόσμος, έιναι ο ναός του φαγητού. Μην το χάσετε!
 

Souz13

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Αν το κλεισεις εκει κανει 18 ας πουμε?
Η αδεφη μου πιυ σπιυδαζει και εχει πασο αν το δειξει εκει θα ισχυει?
 

Souz13

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Θελω να κλεισω αμαξι για την εταφορά μας απο το αεροδρόμιο προς τα στούντιο και εχω επιλεξει οτι θα μαστε τεσσερα ατομα, δλδ θα εχουμε 4 χειραποσκευες; και 4 τσαντες χειρός, αλλα οπως σας εστειλα στη φωτο λεει οτι επιτρεπονται 3 χειραποσκευες
Θα εχω προβλημα!?
 

Attachments

vickokka

Member
Μηνύματα
1.236
Likes
1.934
Ταξίδι-Όνειρο
παντου
Την έχω διαβάσει την ιστορία σου και το Eataly είναι ήδη αποθηκευμένο στους χάρτες μου. ;)
τελεια επιλογή όπως και το La Prosciutteria, εχει σε trevi και navona. Ιδίως για κάτι "πρόχειρο" αλλά με τέλεια affettati δηλαδή αλλαντικά φρεσκοκομμένα και κριτσίνια, λαχανικά , panini και φυσικά ενα εξαιρετικο ποτήρι κρασί από τα πολλα έχεις να επιλέξεις.
 

kiko_t

Member
Μηνύματα
11
Likes
3
Γειά σε όλους και από εμένα. Σκεφτομαστε να επισκεφτούμε και μεις το Βατικανό μεταξύ 17 με 20 Μαρτίου με ιδανικοτερη την Παρασκευή 17. (δύο άτομα). Αν υπάρχει κάποιος που να ενδιαφέρεται επίσης για ελληνόφωνο ξεναγό ας επικοινωνήσει. Ευχαριστώ!
Καλημέρα ! Τις ίδιες ημερομηνίες θα είμαστε και εμείς στη Ρώμη (δυο άτομα ) . Έχετε βρει ξεναγό ;
 

kati_pro

Member
Μηνύματα
55
Likes
29
Καλημέρα ! Τις ίδιες ημερομηνίες θα είμαστε και εμείς στη Ρώμη (δυο άτομα ) . Έχετε βρει ξεναγό ;
καλημέρα kiko! οχι, δεν εχουμε βρει ξεναγό! Η αλήθεια είναι πως ούτε εισιτήρια έχω κλείσει ακόμη,, περίμενα μήπως βρούμε παρέα για την ξενάγηση και να δω λιγακι και τον καιρό, μιας και θα βόλευε μια βροχερή ημέρα να είμαστε στο Βατικανό! εσείς εχετε κλείσει εισιτήρια για κάποια συγκεκριμένη ημέρα; έχεις υπόψιν κατι για ξεναγό; αν θες, ορίζουμε συγκεκριμένη μέρα και μπορώ να κανω μερικά τηλεφωνήματα για ξενάγηση!!
 

kiko_t

Member
Μηνύματα
11
Likes
3
καλημέρα kiko! οχι, δεν εχουμε βρει ξεναγό! Η αλήθεια είναι πως ούτε εισιτήρια έχω κλείσει ακόμη,, περίμενα μήπως βρούμε παρέα για την ξενάγηση και να δω λιγακι και τον καιρό, μιας και θα βόλευε μια βροχερή ημέρα να είμαστε στο Βατικανό! εσείς εχετε κλείσει εισιτήρια για κάποια συγκεκριμένη ημέρα; έχεις υπόψιν κατι για ξεναγό; αν θες, ορίζουμε συγκεκριμένη μέρα και μπορώ να κανω μερικά τηλεφωνήματα για ξενάγηση!!
Καλησπέρα ! Ούτε εμείς έχουμε κλείσει εισιτήρια . Έστειλα Mail σε μια ξεναγό που όμως δεν μου έχει απαντήσει ακόμα .
 

kati_pro

Member
Μηνύματα
55
Likes
29
Καλησπέρα ! Ούτε εμείς έχουμε κλείσει εισιτήρια . Έστειλα Mail σε μια ξεναγό που όμως δεν μου έχει απαντήσει ακόμα .
Γνωρίζεις μήπως το ποσό που ζητάει; Εγώ θα επικοινωνήσω αύριο με κάποια ξεναγό μέσω μιας φίλης και θα ξέρω τιμές και αν είναι διαθέσιμη! Ποια μέρα θεωρείς ιδανική; Σκεφτόμουν Παρασκευή αλλά ίσως Δευτέρα πρωί είναι καλύτερα, γιατί την Δευτέρα τα περισσότερα μαγαζιά και πολλά μουσεία είναι κλειστά.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.398
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom