Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.609
Likes
12.425
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
ΚΑλημερα!τη βοηθεια σας σας παρακαλω!μου κανει αλλαγη δρομολογιου η Ryan με αποτελεσμα να μην εχω πολυ χρονο να παω απο το ενα αεροδρομιο στο παρα μονο 2 ωρες. Γνωριζει καποιος τι κοστιζει το ταξι για αυτη τη διαδρομη?
Εδώ (επίσημο σάιτ του αεροδρομίου) λέει ότι είναι φιξ τιμη 50 €
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.021
Ελεγα για πιο γρηγορη μετακινηση να παρω τρενο. Ειναι πολυ ακριβοτερο απο τα λεωφορεια;
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Ελεγα για πιο γρηγορη μετακινηση να παρω τρενο. Ειναι πολυ ακριβοτερο απο τα λεωφορεια;
Δεν ειναι σιγουρα πιο γρηγορα...το τρενο θελει κ λεωφορειο πριν κ η αλλαγη μεσου κοστιζει σε χρονο.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Το τρενο (δηλ μετρο) βολευει κ ειναι σιγουρα πιο γρηγορο αν ο τελικός προορισμός δεν ειναι Τερμινι αλλα μια αλλη σταση του Μετρο.
Κ μπας μην κλεισεις τπτ, οτι φευγει πρωτο. Αν δε αργει παρε εκεινο για το μετρο..
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.021
H αληθεια ειναι οτι απο Τερμινι θα παρω μετρο για να παω κατ`ευθειαν Βατικανο που εχω κρατηση εισιτηριου. Εχω περιθωριο χρονικο, αλλα ελεγα να κερδισω χρονο για φαι πρωτα, γιατι τοσες ωρες εκει μεσα...
Δεν εχω κλεισει τιποτε γιατι θα εχω παραλαβη χειραποσκευης και δεν προβλεπω ωρα που θα τελειωσω.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.021
Δοκιμασα και τις δυο εκδοχες τελικα. Στη μεταβαση με λεωφορειο Terravision και μετα μετρο απο Τερμινι. Στην επιστροφη μετρο μεχρι Anagnina και μετα το λεωφορειο για Ciampino. Η δευτερη ηταν κατα μιση ωρα συντομοτερη. Μετανιωσα που δεν το εκανα και στη μεταβαση και εχασα πολυτιμο χρονο.
 

giorgtsi

Member
Μηνύματα
291
Likes
220
Επόμενο Ταξίδι
Μιλάνο
Ταξίδι-Όνειρο
New York
Καλησπέρα,έκλεισα για 6 άτομα με τα λεωφορεία τις terravision από τερμινι για αεροδρόμιο τσιαμπίνο και μου έστειλαν ενα pdf με ένα μόνο εισιτήριο για να το εκτυπώσω.Ήθελα να ρωτήσω αυτό το εισιτήριο ισχύει και για τους 6 και μπαίνουμε όλοι μαζί ή πρέπει να κάνουμε κάτι έξτρα μόλις φτάσουμε στη στάση τους στο τερμινι;;
 

ποπινο

Member
Μηνύματα
205
Likes
198
Επόμενο Ταξίδι
ΝΑΠΟΛΗ -ΑΜΑΛΦΙ
Ταξίδι-Όνειρο
ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ
Για πόσα άτομα γράφει επάνω ?
Είσης δες αν φαίνεται το συνολικό κόστος.
 

giorgtsi

Member
Μηνύματα
291
Likes
220
Επόμενο Ταξίδι
Μιλάνο
Ταξίδι-Όνειρο
New York
Για πόσα άτομα γράφει επάνω ?
Είσης δες αν φαίνεται το συνολικό κόστος.
Το pdf του εισιτηρίου είναι μια σελίδα μόνο στην οποία γράφει το δρομολόγιο,το όνομα μου (επειδή εγώ τα έκλεισα) πόσα άτομα είμαστε,id επιβατών και από κάτω τον χάρτη για να βρούμε την στάση.Ξέρεις αν αυτο το εισιτήριο ισχύει και για τους 6 μας;;
 

ποπινο

Member
Μηνύματα
205
Likes
198
Επόμενο Ταξίδι
ΝΑΠΟΛΗ -ΑΜΑΛΦΙ
Ταξίδι-Όνειρο
ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ
Αν γράφει τα άτομα νομίζω πως είσαι οκ.
Άλλωστε για την επιβίβαση δε ζητάνε ταυτότητα, είδες αν έχει το συνολικό ποσό και για τα 6 άτομα ?
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.194
Μηνύματα
883.516
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom