Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

nikos

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
κέρκυρα
Ταξίδι-Όνειρο
θιβέτ, νότια αμερική
Μαγαζί με ρούχα στη Ρώμη

Ενδιαφέρουσα και φτηνή αλυσίδα με μαγαζιά ρούχων στην Ιταλία η conbipel www.conbipel.it.
Ψώνισα πρόσφατα απο το κατάστημα στην οδό "via cristoforo colombo 456" σε πολύ καλές τιμές. Υπάρχει αρκετά μεγάλη ποικιλία ρούχων, ανδρικών κυρίως, για sport & casual ντύσιμο.
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
τελικα αποφασισα να παω στην Ρωμη για 5 μερες την Πρωτοχρονια.θα ηθελα τις προτασεις σας για ξενοδοχεια,για μερη που πρεπει οπωσδηποτε να επισκεφθω,εκτος απο τα γνωστα μνημεια.εστιατορια, καφετεριες,μπαρ οτιδηποτε. ολες οι προτασεις ειναι καλοδεχουμενες.
σε ποιο μερος να κλεισω ξενοδοχειο? βοηθεια παρακαλω
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.406
Likes
17.236
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Για ξενοδοχεία δε μπορώ να σε βοηθήσω καθώς έμενα στο φίλο μου τον AEKfan όταν πήγα.

Μπορώ να σου πω όμως να πας σε μια εκπληκτική chocolaterie, που είναι κοντά στην piazza del popolo. Θα ψάξω να βρω τη διεύθυνση να στη δώσω. Θα φας σοκολάτες εκπληκτικών γεύσεων. :)


ΥΓ. Μετέφερα το τόπικ στη σωστή ενότητα.
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
ναι ναι περιμενω !!!!!!:Dποια τοποθεσια θεωρεις καλυτερη για να μεινω? απο οτι βλεπω τα ξενοδοχεια ειναι φωτια και λαυρα απο τιμες.....
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.406
Likes
17.236
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Εξαιρετικές τοποθεσίες είναι το Prati, έξω από το Βατικανό, καθώς και από την απέναντι πλευρά του ποταμού. Ωραία είναι και κοντά στη Villa Borghese αλλά μακριά από μετρό.

Καλά είναι και στην piazza barberini, έχει και μετρό εκεί, είναι και κοντά στη via Veneto, αν μπορέσεις να βρεις εκεί είναι καλή περίπτωση.

Οι τιμές είναι πολύ ακριβές, ναι. Όπως πάντα κάθε Χριστούγεννα στη Ρώμη. :)
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
ελεος βρηκα εισητηρια για 2 ατομα με 379 ευρω πηγαινε ελα και τα δωματια εχουν την 3πλασια τιμη!!!!:mad:
 

Lthanos

Member
Μηνύματα
1.387
Likes
283
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ταξίδι-Όνειρο
2 μήνες στην Κίνα
Θα δυσκολευτείς να βρεις λογικές τιμές.
Η πιάτσα Barberini είναι ένα πολύ καλό σημείο. Εκτός από το μετρό και τη Via Veneto, είναι και πολύ κοντά (με τα πόδια) σε πολλά όμορφα σημεία της πόλης, όπως Piazza di Spagna και Fontana di Trevi
 

bloody mary

Member
Μηνύματα
527
Likes
42
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Αμαζόνιος
Ευαγγελία, δεν έχω πάει στη Ρώμη, έχω κλείσει να πάω τον Μάρτη για 5 ημέρες και γω. Ψάχνοντας κατάλαβα ότι συμφέρει πολύ περισσότερο να κλείσεις ένα διαμέρισμα, υπάρχουν χιλιάδες μέσα στη Ρώμη.
Εγώ σου προτείνω τρία site νομίζω τα καλύτερα από όσα είδα (και είδα πολλά).
Φυσικά όσο μεγαλύτερη είναι η παρέα τόσο περισσότερο συμφέρει η λύση του διαμερίσματος αλλά και για 2 άτομα πάλι είναι φτηνότερα από ξενοδοχείο.
Λοιπόν είναι τα: http://www.perfectplaces.com/,
http://www.romecityappartments.com/ και
http://www.rentalinrome.com/.
Το τελευταίο όμως σε περιόδους γιορτών κλείνει μόνο για ολόκληρη εβδομάδα.
Περιμένω με αγωνία να γυρίσεις και να διαβάσω τις εντυπώσεις σου
 

nikos

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
κέρκυρα
Ταξίδι-Όνειρο
θιβέτ, νότια αμερική
Έμεινα τον Σεπτέμβρη με τη γυναίκα μου σε διαμέρισμα στη Ρώμη, περιοχή trastevere, που έκλεισα στην εταιρία www.rentalinrome.com
Απο την έρευνα που είχα κάνει απο το καλοκαίρι για εξεύρεση καταλύματος διαπίστωσα πως οι τιμές ήταν όντως αρκετά τσιμπημένες. Είχα στείλει και κανα δυό mail σε ξενοδοχεία για περισσότερα στοιχεία και το κόστος για διαμονή σε δίκλινο κυμαινόταν στα 120 με 150 ευρώ.Μου φάνηκε ενδιαφέρον το www.hotelariston.it στα 145 ευρώ συνέχισα όμως το ψάξιμο. Τελικά διαπίστωσα ότι στην Ρώμη είναι αρκετά διαδομένη η διαμονή σε διαμέρισμα και μάλιστα με κόστος περί τα 100 ευρώ για δύο άτομα. Για να μήν πολυλογώ έκλεισα το www.rentalinrome.com/cinque_penth/cinque.htm στα 90 ευρώ και δεν με απογοήτευσε η επιλογή μου.
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Ευαγγελία, δεν έχω πάει στη Ρώμη, έχω κλείσει να πάω τον Μάρτη για 5 ημέρες και γω. Ψάχνοντας κατάλαβα ότι συμφέρει πολύ περισσότερο να κλείσεις ένα διαμέρισμα, υπάρχουν χιλιάδες μέσα στη Ρώμη.
Εγώ σου προτείνω τρία site νομίζω τα καλύτερα από όσα είδα (και είδα πολλά).
Φυσικά όσο μεγαλύτερη είναι η παρέα τόσο περισσότερο συμφέρει η λύση του διαμερίσματος αλλά και για 2 άτομα πάλι είναι φτηνότερα από ξενοδοχείο.
Λοιπόν είναι τα: http://www.perfectplaces.com/,
http://www.romecityappartments.com/ και
http://www.rentalinrome.com/.
Το τελευταίο όμως σε περιόδους γιορτών κλείνει μόνο για ολόκληρη εβδομάδα.
Περιμένω με αγωνία να γυρίσεις και να διαβάσω τις εντυπώσεις σου
σε ευχαριστω παρα πολυ για την βοηθεια σου τα κοιταζω αμεσως τωρα και θα σου απαντησω αν βρηκα κατι καλο :clap::D:D
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Έμεινα τον Σεπτέμβρη με τη γυναίκα μου σε διαμέρισμα στη Ρώμη, περιοχή trastevere, που έκλεισα στην εταιρία www.rentalinrome.com
Απο την έρευνα που είχα κάνει απο το καλοκαίρι για εξεύρεση καταλύματος διαπίστωσα πως οι τιμές ήταν όντως αρκετά τσιμπημένες. Είχα στείλει και κανα δυό mail σε ξενοδοχεία για περισσότερα στοιχεία και το κόστος για διαμονή σε δίκλινο κυμαινόταν στα 120 με 150 ευρώ.Μου φάνηκε ενδιαφέρον το www.hotelariston.it στα 145 ευρώ συνέχισα όμως το ψάξιμο. Τελικά διαπίστωσα ότι στην Ρώμη είναι αρκετά διαδομένη η διαμονή σε διαμέρισμα και μάλιστα με κόστος περί τα 100 ευρώ για δύο άτομα. Για να μήν πολυλογώ έκλεισα το www.rentalinrome.com/cinque_penth/cinque.htm στα 90 ευρώ και δεν με απογοήτευσε η επιλογή μου.
φαντασου τωρα που ψαχνω για την πρωτοχρονια τι γινεται!!!!τρελες τιμες!!!και τα ξενοδοχεια τους,οσα ειναι κοντα στα χρηματα που μπορω να διαθεσω δηλαδη, ειναι απαισια και τα χρεωνουν λες και πας σε ξενοδοχειο 6*και βαλε. βρηκα ενα δωματιο απο οτι καταλαβα δεν ανηκει σε ξενοδοχειο ειναι μονο δωματιο, ΑΤ residence λεγεται κοστιζει 520 ευρω για 4 βραδια και ειναι στην piazza berberini. Το μονο προβλημα ειναι οτι σε κανενα απο τα sites που το βρηκα δεν εχει reviews απο πελατες και δεν μπορω να εχω μια γνωμη να με καθοδογησει.επισης το ιδιο δωματιο το βρηκα σε αλλο site 480 ευρω.φυσικα θα προτιμησω την δευτερη τιμη:pελπιζω το ενστικτο μου να δουλεψει και αυτη τη φορα γιατι δεν θελω πρωτοχρονιατικα να ψαχνω γαι δωματιο..:roll:
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
βρηκα πολυ φθηνη πτηση για Ρωμη με την εταιρεια Air one operated by lufthansa. εκτος απο την τιμη εχει και τις ωρες που με βολευουν. μηπως καποιος εχει ταξιδεψει με αυτην την εταιρεια? περιμενω αποψεις...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.262
Μηνύματα
885.522
Μέλη
38.943
Νεότερο μέλος
MelinaK

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom