Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

Dina Z

Member
Μηνύματα
1.356
Likes
4.335
Ταξίδι-Όνειρο
Ονειρεύομαι ... γενικώς!
Κολοσσαίο θα τα βγάλεις από εκεί. Θα πας στον γκισέ της Αρχαίας αγοράς που δεν έχει κόσμο και είναι ενιαίο το εισιτήριo.
Ή στον Παλατίνο Λόφο - ίσως ακόμη λιγότερο κόσμο ;)
 

Dina Z

Member
Μηνύματα
1.356
Likes
4.335
Ταξίδι-Όνειρο
Ονειρεύομαι ... γενικώς!
Ισχυει οτι την πρωτη κυριακη καθε μηνα η εισοδος ειναι δωρεαν? Αξιζει να παω η θα γινετε ο κακος χαμος?
Ναι, είναι δωρεάν. Δεν έχω προσωπική άποψη αλλά αξίζει να το ρισκάρεις για 12 ευρώ; Εσύ αποφασίζεις.:)
 

vanda

Member
Μηνύματα
888
Likes
4.273
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Βιετνάμ και Αργεντινή
Ισχυει οτι την πρωτη κυριακη καθε μηνα η εισοδος ειναι δωρεαν? Αξιζει να παω η θα γινετε ο κακος χαμος?
Εδώ γίνεται χαμός, τον καλό καιρό (με εισιτήριο), δεν θα γίνεται τότε;

Δε νομίζω ότι αξίζει να το ρισκάρεις.
 

spyros91

Member
Μηνύματα
878
Likes
799
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
Εδώ γίνεται χαμός, τον καλό καιρό (με εισιτήριο), δεν θα γίνεται τότε;

Δε νομίζω ότι αξίζει να το ρισκάρεις.
Συμφωνω!! Επισης μια ερωτηση ακομα.. Περπατιεται η αποσταση Colosseum - Φοντανα Ντι Τρεβι ευκολα? ποσα km ειναι?
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Συμφωνω!! Επισης μια ερωτηση ακομα.. Περπατιεται η αποσταση Colosseum - Φοντανα Ντι Τρεβι ευκολα? ποσα km ειναι?
Λίγο λιγότερο από 2 χιλιόμετρα είναι δεν νομίζω να έχετε πρόβλημα αλλά καλό θα είναι να φοράτε αθλητικά παπούτσια με αερόσολα γιατί το δάπεδο στο ιστορικό κέντρο δεν παλεύεται..
 

vanda

Member
Μηνύματα
888
Likes
4.273
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Βιετνάμ και Αργεντινή
Συμφωνω!! Επισης μια ερωτηση ακομα.. Περπατιεται η αποσταση Colosseum - Φοντανα Ντι Τρεβι ευκολα? ποσα km ειναι?
Όπως βλέπεις και στον παραπάνω χάρτη, είναι λιγότερο από 2 χλμ και είναι τόσο όμορφο να περπατάς στη Ρώμη, που δεν θα κουραστείς καθόλου!
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Σε μια από τις 7-8 φορές που πήγα Ρώμη (τις δύο έκατσα από 15 ημέρες) πήγαμε μονοήμερη μαζί με ένα άλλο ζευγάρι...Πήγα και εγώ έτσι παλαβός που είμαι να τους βάλω να τα δουν όλα σε μια μέρα έστω και απέξω και έτσι φτάσαμε στο τέλος της ημέρας το κοντέρ να έχει γράψει 23-25 χιλιόμετρα και οι μισοί να έχουν πάθει τραβήγματα...Αν μπορούσα θα έκανα την δικιά μου αλλαγή με μια Ιταλίδα μιας και δεν μπορούσε να συνεχίσει :) :) :)
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.724
Likes
14.832
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
εγώ θα έλεγα να την κρατήσεις γιατί δεν ξέρεις όταν θα μεγαλώσεις και δεν θα μπορείς να περπατάς εσύ, αυτή με ποιόν θα θέλει να σε αλλάξει:bleh::bleh:

άκου τον γέρο λύκο, κάτι ξέρει :haha:
 

Dina Z

Member
Μηνύματα
1.356
Likes
4.335
Ταξίδι-Όνειρο
Ονειρεύομαι ... γενικώς!
άκου τον γέρο λύκο, κάτι ξέρει
Α! Μακη, εδω θα τα χαλασουμε.
Η λεξη "γερος" διαγραφεται. Ειναι αναρμοστη σε αυτο το φορουμ. :D
Αλλωστε οι γεροι καθονται στον καναπε τους και βλεπουν ντοκυμαντερ. Δεν ονειρευονται νησια Φιτζι ουτε ετοιμαζονται για Ουτρεχτες ;)
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.196
Μηνύματα
883.552
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom