Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

Laurax

Member
Μηνύματα
14
Likes
2
Νυχτερινά λεωφορεία? Δείτε π.χ. Ν1 ή Ν15
Οκ, Θα δω και για τα λεωφορεια αν κ αυτα που περναν απο τη γειτονια ειναι τα εξης: 913 ,990 και Ν6. Απλα σκεφτομαι πως αφου δεν εχει μετρο δυσκολα για λεωφ. εκεινες τις ωρες...
Οποτε αν δεν υπαρχει ουτε λεωφορειο...μας απομενει μονο το ταξι;
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.962
Likes
6.417
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Τελικά ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος να πάμε κέντρο? Διάβασα τα πάντα και ακόμα δεν έχω καταλάβει..Λεωφορείο η άλλο μέσο?
 

Fotodv7

Member
Μηνύματα
36
Likes
11
Λεωφορείο φίλε μου. Βγάζεις το εισιτήριο από το σπίτι και μόλις κατέβεις μπαίνεις στο πρώτο διαθέσιμο λεωφορείο.
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.962
Likes
6.417
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Λεωφορείο φίλε μου. Βγάζεις το εισιτήριο από το σπίτι και μόλις κατέβεις μπαίνεις στο πρώτο διαθέσιμο λεωφορείο.
Αυτή η λύση δεν είναι καλή?

https://shop.sitbusshuttle.com/en/booking_more

18€ και για να πάμε από αεροδρόμιο στο κέντρο και για να πάμε από το κέντρο στο αεροδρόμιο την ημέρα της επιστροφής για 2 ατομα και με τις ώρες που θέλουμε εμείς.. Μήπως κάτι δεν έχω καταλάβει σωστά?
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.612
Likes
12.436
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Αυτή η λύση δεν είναι καλή?

https://shop.sitbusshuttle.com/en/booking_more

18€ και για να πάμε από αεροδρόμιο στο κέντρο και για να πάμε από το κέντρο στο αεροδρόμιο την ημέρα της επιστροφής για 2 ατομα και με τις ώρες που θέλουμε εμείς.. Μήπως κάτι δεν έχω καταλάβει σωστά?
Μήπως μιλάτε για ακριβώς το ίδιο πράγμα;
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.962
Likes
6.417
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Μήπως μιλάτε για ακριβώς το ίδιο πράγμα;
χαχα εγώ δεν ξέρω γιαυτό ρωτάω! Πάντως αν αυτό που βρήκα είναι κάλο τότε και εμένα μου φαίνεται πως αξίζει!
Ξέρετε αν είναι τυπικοί στην ώρα τους η υπάρχουν σχετικές καθυστερήσεις?

Ρώμη φτάνουμε στις 07:50 και από εκεί πετάμε στις 08:15!
Οπότε άμα επιλέξω να πάρουμε το λεωφορείο στις 08:45 και την ήμερα της επιστροφής να φύγουμε από κέντρο στις 6 καλά είναι ?
 
Last edited:

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.612
Likes
12.436
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
χαχα εγώ δεν ξέρω γιαυτό ρωτάω! Πάντως αν αυτό που βρήκα είναι κάλο τότε και εμένα μου φαίνεται πως αξίζει!
Ξέρετε αν είναι τυπικοί στην ώρα τους η υπάρχουν σχετικές καθυστερήσεις?
Ναι μια χαρά είναι. Υπάρχουν και άλλοι τρόποι. Διάβασε αν θες το θέμα προς τα πίσω.
Να αφήσεις χρονικό περιθώριο, μπορεί να υπάρξει καθυστέρηση.
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.962
Likes
6.417
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Ναι μια χαρά είναι. Υπάρχουν και άλλοι τρόποι. Διάβασε αν θες το θέμα προς τα πίσω.
Να αφήσεις χρονικό περιθώριο, μπορεί να υπάρξει καθυστέρηση.
Έχω διαβάσει αρκετά αλλά δεν βγάζω άκρη..Γιατί βλέπω για ταξί για λεωφορεία και για μετρό!
Αν είναι οκ ο τρόπος που έβαλα τότε θα κλείσω αυτό..18ΕΥΡΩ μια χαρά είναι!
 

Florance

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Γεια σας παιδια. Εγω παω Ρωμη στις 7 Νοεμβρη και πραγματικα κιεγω μπερδευτηκα σχετικα με τα εισιτηρια. Ακομη θα ηθελα να ρωτησω αν πιστευετε ιτι ειναι βολικο να παω μονοημερη Πομπηια ευχαριστω πολυ
 
Μηνύματα
626
Likes
2.873
Επόμενο Ταξίδι
Νότια Κορέα
Ταξίδι-Όνειρο
Νεπάλ
Δεν χρειάζεται να ανησυχείτε και να μπείτε σε όλη αυτή την διαδικασία. Όταν είχα πάει εγω πριν κανα χρόνο, βγήκα απλά έξω και είχε 3-4 λεωφορεία που περίμεναν για να φύγουν. Διάλεξα ένα, έδωσα 5-6 € και γεια σας..
 

George V

Member
Μηνύματα
82
Likes
31
Και εγω το ιδιο ειχα κανει και στην επιστροφή με αστικο termini και απο εκει με οποια εταιρια θες στο αεροδρομιο που θες (μπορεις να κλεισεις την επιστροφη απο πριν να σου ερθει φθηνοτερα εφοσον ξερεις τις ωρες) και το ιδιο θα κανω και σε λιγες μερες που θα ξανα παω :p
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.762
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom