Γενικά Ρώμη ή Κωνσταντινούπολη;

Evmenis

Member
Μηνύματα
162
Likes
33
Επόμενο Ταξίδι
london baby
αναμεσα στα δυο θα επελεγα ρωμη με κλειστα ματια ΑΛΛΑ 3-4 μερες για ρωμη ειναι λιγο και πας και σε εποχη με τρελη ζεστη οποτε ο ποδαροδρομος θα ειναι "επωδυνος".
ΥΓ να πας στη ρωμη και να μην δεις την καπελα σιστινα ειναι εγκλημα
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.619
Likes
9.948
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
αναμεσα στα δυο θα επελεγα ρωμη με κλειστα ματια ΑΛΛΑ 3-4 μερες για ρωμη ειναι λιγο και πας και σε εποχη με τρελη ζεστη οποτε ο ποδαροδρομος θα ειναι "επωδυνος".
ΥΓ να πας στη ρωμη και να μην δεις την καπελα σιστινα ειναι εγκλημα
ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες .. προβλεπω να ειναι δυσκολη η επιλογη :p
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.398
Likes
9.331
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
αναμεσα στα δυο θα επελεγα ρωμη με κλειστα ματια ΑΛΛΑ 3-4 μερες για ρωμη ειναι λιγο και πας και σε εποχη με τρελη ζεστη οποτε ο ποδαροδρομος θα ειναι "επωδυνος".
ΥΓ να πας στη ρωμη και να μην δεις την καπελα σιστινα ειναι εγκλημα
με το ΥΓ σου συμφωνω με τα υπόλοιπα όχι τόσο. το περπάτημα το καθορίζεις εσύ. το μετρο ειναι εξυπηρετικοτατο. εδω παμε Ρωμη για ωρες τι λες τωρα? και βεβαια παιρνεις μια καλη ιδέα σε 3-4 μέρες.
και να πω κι εγώ την άποψή μου..
Ρώμη εννοείται. μα γίνεται να επιλέξει καποιος την Πόλη? δεν βλέπω κανένα μα κανένα λόγο. όποιος βρει έστω κι ένα τομέα, μα μόνο ένα, που υπερτερεί η Πολη κερδίζει καφε. (στο Sant Eustacchio φυσικά)
ακόμα και οικονομικά συμφέρει η Ρώμη. με τις πολύμηνες προσφορές της ΑΖ με τα 126 Ε και τα >1000 ξενοδοχεία, πανσιον..
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.788
Likes
1.119
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
με το ΥΓ σου συμφωνω με τα υπόλοιπα όχι τόσο. το περπάτημα το καθορίζεις εσύ. το μετρο ειναι εξυπηρετικοτατο. εδω παμε Ρωμη για ωρες τι λες τωρα? και βεβαια παιρνεις μια καλη ιδέα σε 3-4 μέρες.
και να πω κι εγώ την άποψή μου..
Ρώμη εννοείται. μα γίνεται να επιλέξει καποιος την Πόλη? δεν βλέπω κανένα μα κανένα λόγο. όποιος βρει έστω κι ένα τομέα, μα μόνο ένα, που υπερτερεί η Πολη κερδίζει καφε. (στο Sant Eustacchio φυσικά)
ακόμα και οικονομικά συμφέρει η Ρώμη. με τις πολύμηνες προσφορές της ΑΖ με τα 126 Ε και τα >1000 ξενοδοχεία, πανσιον..
ζούσα κι ανέπνεα για την στιγμή που θα του προτείνεις πτήση... (η Α3 είναι λίγο νωρίς, η ΟΑ μπερδεμένη διοικητικά... με λεωφορείο δε πάμε, κλείσε με AZ να νιώσεις την εμπειρία στους αιθέρες) σκέφτομαι εδώ και ένα χρόνο γιατί το κάνεις αυτό και κατέληξα στο εξής
ΝΑ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΘΟΥΝ ΟΛΟΙ ΑΠΟ ΤΑ ΑΕΡΟΠΛΑΝΑ ΚΑΙ ΝΑ ΓΥΡΙΣΟΥΝ ΤΡΕΧΟΝΤΑΣ ΣΤΑ ΠΛΟΙΑ άλλη εξήγηση δεν έχω, να πουν και οι υπόλοιποι την γνώμη τους παρακαλώ εγώ την είπα......
 

nera_gr

Member
Μηνύματα
816
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!
Ταξίδι-Όνειρο
Κεντρική Αφρική
ζούσα κι ανέπνεα για την στιγμή που θα του προτείνεις πτήση... (η Α3 είναι λίγο νωρίς, η ΟΑ μπερδεμένη διοικητικά... με λεωφορείο δε πάμε, κλείσε με AZ να νιώσεις την εμπειρία στους αιθέρες) σκέφτομαι εδώ και ένα χρόνο γιατί το κάνεις αυτό και κατέληξα στο εξής
ΝΑ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΘΟΥΝ ΟΛΟΙ ΑΠΟ ΤΑ ΑΕΡΟΠΛΑΝΑ ΚΑΙ ΝΑ ΓΥΡΙΣΟΥΝ ΤΡΕΧΟΝΤΑΣ ΣΤΑ ΠΛΟΙΑ άλλη εξήγηση δεν έχω, να πουν και οι υπόλοιποι την γνώμη τους παρακαλώ εγώ την είπα......
Χαχαχα, έλα μια χαρά είναι η ΑΖ αρκεί να μη βιάζεσαι, να μη φας το φαγητό της και να μην πάρεις βαλίτσα.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.398
Likes
9.331
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Χαχαχα, έλα μια χαρά είναι η ΑΖ αρκεί να μη βιάζεσαι, να μη φας το φαγητό της και να μην πάρεις βαλίτσα.
μην αναμασας μυθους..
ειναι η 1η εταιρεια στην Ευρωπη το 2010 στην ακριβεια πτησεων.
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
Θα συμφωνήσω με τον Samion..Με καλό πρόγραμμα 4μέρες Ρώμη είναι μια χαρά,ίσως να μην φτάνουν γι αυτούς που θέλουν να χάσουν την ώρα τους σε όλα τα εμπορικά καταστήματα...
 

ioanna.gkan

Member
Μηνύματα
459
Likes
65
Επόμενο Ταξίδι
Ευρώπη αλλά που,,,
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγωνια
Λοιπον! Δεν εχω παει σε καμια απο τις 2 πολεις αλλα θεωρω την Ρωμη σαφως ανωτερη σε ολα. Ωστοσο ακουσα μια συνεντευξη του Τασου Δουση οπου ελεγε οτι θεωρει την Πολη την καλυτερη πρωτευουσα στον κοσμο χωρις να διευκρινισει το γιατι. Δεν ξερω αν τον εχετε ολοι σε εκτιμηση αλλα εχει κανει παρα πολλα ταξιδια ο ανθρωπος και με ιντριγκαρισε που το ακουσα. Παρολα αυτα πρωτα θα παω Ρωμη και με Κων/πολη!
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.398
Likes
9.331
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
ζούσα κι ανέπνεα για την στιγμή που θα του προτείνεις πτήση... (η Α3 είναι λίγο νωρίς, η ΟΑ μπερδεμένη διοικητικά... με λεωφορείο δε πάμε, κλείσε με AZ να νιώσεις την εμπειρία στους αιθέρες) σκέφτομαι εδώ και ένα χρόνο γιατί το κάνεις αυτό και κατέληξα στο εξής
ΝΑ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΘΟΥΝ ΟΛΟΙ ΑΠΟ ΤΑ ΑΕΡΟΠΛΑΝΑ ΚΑΙ ΝΑ ΓΥΡΙΣΟΥΝ ΤΡΕΧΟΝΤΑΣ ΣΤΑ ΠΛΟΙΑ άλλη εξήγηση δεν έχω, να πουν και οι υπόλοιποι την γνώμη τους παρακαλώ εγώ την είπα......
εγώ παντα πλοιο προτείνω σαν 1η επιλογή..:bleh:
όταν έχεις όμως 3 μέρες μόνο, ε τότε πρωτα κοιτάς την ΑΖ και μετά όλες τις άλλες. αυτή είναι η λογική σειρά για Ρώμη..
 

nera_gr

Member
Μηνύματα
816
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!
Ταξίδι-Όνειρο
Κεντρική Αφρική
μην αναμασας μυθους..
ειναι η 1η εταιρεια στην Ευρωπη το 2010 στην ακριβεια πτησεων.
Οχι, δεν αναμασώ κανένα μύθο. Για τις καθυστερήσεις και το φαγητό το λέω από προσωπική εμπειρία, όχι κάτι τραγικό φυσικά αλλά όχι και ό,τι καλύτερο.
Αλλά δούλευα για χρόνια στο αεροδρόμιο και όσον αφορά την απώλεια αποσκευών σ'το λέω γιατί από τη θέση μου τα έβλεπα και κατέγραφα παράπονα επιβατών. Φυσικά θεωρητικά ευθύνη δε φέρει μόνο η ΑΖ αλλά και οι handler αλλά είναι μεγάλη κουβέντα αυτή οπότε ας την αφήσουμε.
Δεν έχω πρόβλημα με την εταιρεία, έχω πετάξει πολλές φορές και την προτιμώ όταν βρίσκω καλύτερη προσφορά. (αν και έχω χάσει και εγώ βαλίτσα).
Τέλος πάντων, δεν είχα σκοπό να προσβάλω την εταιρεία, χιούμορ έκανα, σόρρυ για το οφ τόπικ. Κατά τα άλλα συμφωνώ μαζί σου, δαγκωτό Ρώμη, σε ΟΛΑ όσα είπες με βρίσκεις σύμφωνη.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.298
Μηνύματα
887.166
Μέλη
38.966
Νεότερο μέλος
christinalovari@y

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom