Ιταλία Ρώμη με μία ανάσα...

glazar

Member
Μηνύματα
50
Likes
45
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα..
Ταξίδι-Όνειρο
Ο επόμενος...
Si, "McDonald's Roma Pantheon", Piazza della Rotonda, 14a-15, 00186 Roma, Italia
066 875643. Αμα κάνει πείνα.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.147
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Ειπαμε πως η Ρωμη εχει χαλια φαγητο, αλλα οχι και στα Mac ρε παιδια...
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Γιατί αγαπητέ? Ξέρεις πόσοι σαβουροφαγάδες, άσχετοι κυκλοφορούν ανάμεσά μας? Πάντως μιλάμε για την απόλυτη ξεφτύλα... να είσαι στην Ιταλία και να τρως σε ταχυφαγείο... αν δεν είσαι ικανός να πας σε μια osteria να ντερλικώσεις τι σκατά την θες την Ιταλία κύριος...
 
  • Like
Reactions: GTS

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.147
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
:shock: Θες να τ' ακούσεις τώρα, είναι η ώρα ε; :D
Παντως το βαθυτερο νοημα του ποστ μου ειναι θετικο για το φαγητο της "αιωνιας". Εχε χαρη που απο τα Mac χειροτερο δεν εχω...
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.055
Likes
7.813
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
:shock: Θες να τ' ακούσεις τώρα, είναι η ώρα ε; :D
Υποθέτω ότι κάνει σύγκριση με μικρότερα, λιγώτερο τουριστικά μέρη (δικός μας είναι, να μην τον υπερασπιστούμε; ) :)
 

Twinkie

Member
Μηνύματα
1.142
Likes
327
Επόμενο Ταξίδι
Με το νου
Ταξίδι-Όνειρο
Στα πέντε σημεία της Γης
Τέλος πάντων, ευτυχώς που το διόρθωσες μετά. Λέμε τώρα. Το "χάλια" πάντως να ξέρεις, ήταν γροθιά στο στομάχι.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.147
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Τέλος πάντων, ευτυχώς που το διόρθωσες μετά. Λέμε τώρα. Το "χάλια" πάντως να ξέρεις, ήταν γροθιά στο στομάχι.
Δεν πειραζει, το δικο μου το στομαχι τραβηξε περισσοτερα απο αυτα που εφαγα εκει...

Και για να προλαβω τον Samion, εφαγα και σε μαγαζια που ετρωγαν μονο ντοπιοι (Ρωμαιοι μεχρι την τελευταια τους τριχα) και οχι στο Termini.
 

Twinkie

Member
Μηνύματα
1.142
Likes
327
Επόμενο Ταξίδι
Με το νου
Ταξίδι-Όνειρο
Στα πέντε σημεία της Γης
Έλα ρε συ, δεν μπορεί να μην έφαγες καλά στη Ρώμη. Ούτε μια φορά; Θέλει προσπάθεια για να πετύχεις χάλια φαγητό γενικώς στην Ιταλία.
Δεν λέω, εξαιρέσεις αρκετές και εγώ έχω πετύχει μετριότατο έως κακό φαγητό αλλά σε σύνολο είναι από τις top κουζίνες-και για να σε προλάβω- και στη Ρώμη.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.147
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Χαλια δεν ετρωγα συνεχεια, αλλα εφαγα απο κακα εως χαλια. Με εξαιρεση μια καρμποναρα που μου αρεσε. Γενικα δεν μου αρεσει το ιταλικο φαγητο, περα απο την πιτσα, η οποια ηταν επιεικως απαραδεκτη δυο φορες που εφαγα... ζυμαρικα δεν συνηθιζω να τρωω εκτος σπιτιου. Αλλα απ' οτι καταλαβα ειναι το μονο που ξερουν να κανουν στη Ρωμη...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.240
Μηνύματα
884.599
Μέλη
38.930
Νεότερο μέλος
thanasisgr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom