Σέριφος Σέριφος ή Σκόπελος

Μηνύματα
31
Likes
8
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΑΝΤΟΥ με καλη παρεα!
Εγω προτεινα να παει σε δυο νησια σε αυτες τις 15 μερες γιατι μου φανηκαν πολλες για την σκοπελο,και οτι μεσα σε 7-8 μερες αρκουν για να δεις ενα νησι
Τωρα αν θες να το μαθεις απ'εξω δεν φτανουν ουτε 15 :bleh:

Βεβαια γι'αυτο ειναι τα φορουμ...να ριχνουμε ιδεες οποτε οταν καποιος τις διαβασει,αναλογα με τα γουστα του,τσιμπαει οτι του αρεσει κ το κανει :D

Και δεν διαφωνω με την Panagiota^ ,οτι αν θελει καποιος να ξεκουραστει μπορει να παει σε ενα μερος και να αραξει... Απλα αφου θα παει σποραδες 15 μερες μου φαινονται καλες για να παει σε 2 νησια με λιγο κοστος,αν εχει ορεξη!

Τεσπα,οπως λεω και ξαναλεω... Διακοπες=καλα θα περασεις οτι και να κανεις οπου και να πας...Διακοπες ειναι :clap::D
 

apithani

Member
Μηνύματα
45
Likes
5
κ εμεις ειμαστε της αποψης να παμε σε ενα νησι για χαλαρωση...να μεινουμε 15 μερες κ να το γυρισουμε ολα χωρις αγχος!!!! αλλα ισως κ οι 15 μερες να ειναι πολλες!!! λετε δηλαδη αφου θα δωσουμε που θα δωσουμε τοσα λεφτα να δουμε κ την σκιαθο??!!! Σεριφο δεν την προτεινει κανεις για τοσες μερες?? μου ειπε μια φιλη μου οτι στην σκοπελο εχει παρα πολλες σφιγγες κ οι δρομοι ειναι χαλια...παντου εβλεπε αμαξια τρακαρισμενα...
σας ευχαριστω ολους πολυ για ολες τις πληροφοριες!!!!!
 
Μηνύματα
31
Likes
8
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΑΝΤΟΥ με καλη παρεα!
Επειδη ειναι πολλα τα ακτοπλοικα απο αγ.κωνσταντινο μεχρι σκοπελο και τα καραβια χαλια(τουλαχιστον οταν ειχα παει εγω) μου φαινονται πολλες 15 μερες για την σκοπελο...και θα εβρισκα ευκαιρια να παω και σκιαθο ;) Δεν ειναι τεραστια νησια και απο 7 μερες στο καθενα για τα δικα μου γουστα ειναι ιδανικο.

Τωρα για τις σφιγγες κι εγω ειχα ακουσει παρα πολλα αλλα δεν ειχα προσεξει κατι ιδιαιτερο...ναι ειχε παραπανω,με τοσοοοοο πρασινο λογικο,αλλα οχι για να μου φανει περιεργο...φυσικα παρε τπτ απο το φαρμακειο γιατι ποτε κανεις δεν ξερει... :haha:

Και για τους δρομους εχω μια συμβουλη...Επειδη εχει πολλες στροφες ο οδηγος να εχει υπομονη κ να σκεφτεται οτι ειναι διακοπες και σιγα σιγα.. Δεν σας πιεζει κανεις...Μια αποσταση 30 λεπτων αν την κανεις 40 δεν τρεχει τιποτα...Ασε που με τετοια τοπια θα χαζεψετε :D
 

Vally

Member
Μηνύματα
98
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο (;)
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΥ,Καραϊβική, Μαρόκο
Προσωπικά, έχω πάει στη Σέριφο και φέτος ήθελα να πάω στη Σκόπελο. Ωστόσο, το γεγονός ότι έχει σφήκες (κι όχι σφίγγες ;) ) και ότι χρειάζεται μεταφορικό με απέτρεψαν. :shock:
Όσο για τη Σέριφο, προσωπικά την αγαπώ, αλλά δεν ξέρω τι ζητάτε εσείς για 15 ημέρες και αν θα σας αρέσει ή αν θα βαρεθείτε. Γούστα είναι αυτά... Πάντως εγώ που είχα πάει 10 ημέρες κάποια πράγματα δεν πρόλαβα να τα δω με τους ρυθμούς που κινούμουν... :haha: :haha:
 

Panagiota^

Member
Μηνύματα
658
Likes
276
Ταξίδι-Όνειρο
Ιράν, Εκουαδόρ, Τανζανία
κ εμεις ειμαστε της αποψης να παμε σε ενα νησι για χαλαρωση...να μεινουμε 15 μερες κ να το γυρισουμε ολα χωρις αγχος!!!! αλλα ισως κ οι 15 μερες να ειναι πολλες!!! λετε δηλαδη αφου θα δωσουμε που θα δωσουμε τοσα λεφτα να δουμε κ την σκιαθο??!!! Σεριφο δεν την προτεινει κανεις για τοσες μερες?? μου ειπε μια φιλη μου οτι στην σκοπελο εχει παρα πολλες σφιγγες κ οι δρομοι ειναι χαλια...παντου εβλεπε αμαξια τρακαρισμενα...
σας ευχαριστω ολους πολυ για ολες τις πληροφοριες!!!!!
Προσωπικά, 2 βδομάδες στο νησί δε μου φαίνονται καθόλου υπερβολικές, είναι πανέμορφος τόπος. Με Σκιάθο δεν υφίσταται καν σύγκριση από παραλίες και είδος τουρισμού. Μέλισσες έχει όντως πολλές, δε θα σας ενοχλήσουν, απλά αγνοήστε την ύπαρξή τους. Οι δρόμοι είναι μια χαρά, δεν είχαμε απολύτως κανένα πρόβλημα και μέναμε και σε κορυφή βουνού. Κάθε άλλο, οι διαδρομές είναι απολαυστικότατες. Μα τι δρόμους μπορεί να περιμένει κανείς σε νησί;
Σέριφος όχι για 15 μέρες, είναι πάρα πολλές.
 

Fil

Member
Μηνύματα
79
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
ΝΑΞΟΣ
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος της Πελοποννήσου
Φέτος λέγαμε με την γυναίκα μου να πάμε Κύθνο.Το ψάξαμε για δωμάτιο,αλλά τα βρήκαμε αρκετά ακριβά γι αυτά που προσφέρουν και δεν μας άρεσε και ο τρόπος ''τηλεφωνικής αντιμετώπισης'' των ιδιοκτητών.Απο δω απο κει, σκεφτήκαμε και την Σέριφο;).
Που θα προτείνατε να μείνουμε? Θα πάμε για 7 μέρες αρχές Αυγούστου.
 

Panagiota^

Member
Μηνύματα
658
Likes
276
Ταξίδι-Όνειρο
Ιράν, Εκουαδόρ, Τανζανία
Φέτος λέγαμε με την γυναίκα μου να πάμε Κύθνο.Το ψάξαμε για δωμάτιο,αλλά τα βρήκαμε αρκετά ακριβά γι αυτά που προσφέρουν και δεν μας άρεσε και ο τρόπος ''τηλεφωνικής αντιμετώπισης'' των ιδιοκτητών.Απο δω απο κει, σκεφτήκαμε και την Σέριφο;).
Που θα προτείνατε να μείνουμε? Θα πάμε για 7 μέρες αρχές Αυγούστου.
http://www.travelstories.gr/%ED%E7%...%FC%F0%E5%EB%EF%F2-%E4%E9%E1%EC%EF%ED%DE.html
 

Vally

Member
Μηνύματα
98
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο (;)
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΥ,Καραϊβική, Μαρόκο

Fil

Member
Μηνύματα
79
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
ΝΑΞΟΣ
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος της Πελοποννήσου
Vally αξίζει για διαμονή στο Λιβάδι?
 

Vally

Member
Μηνύματα
98
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο (;)
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΥ,Καραϊβική, Μαρόκο
Vally αξίζει για διαμονή στο Λιβάδι?
Για εμένα ναι. Τα λεωφορεία έχουν αφετηρία εκεί, τα περισσότερα καφέ και οι ταβέρνες είναι εκεί και υπάρχουν 2 επιλογές για παραλία (Αυλόμωνας, Λιβαδάκια) με τα πόδια από εκεί. Τώρα, βέβαια, γούστα είναι αυτά και προσωπικά είμαι λίγο θετικά προκατειλημμένη με το συγκεκριμένο νησί... :D
 

Fil

Member
Μηνύματα
79
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
ΝΑΞΟΣ
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος της Πελοποννήσου
Σε ευχαριστώ.
Αγαπημένο κυκλαδίτικο νησί είναι η Σίφνος,άλλα είπαμε φέτος να πάμε κάπου αλλού,αλλά όχι πολύ μακριά (οι πολλές ώρες στο καράβι μας κουράζουν :mad:).Μη μου πείς για τα ''γρήγορα'' γιατί έκτος από ακριβά είναι τελικά ταλαιπωρία.Τέλος πάντων.
Κύθνος η Σέριφος? :roll:(βγήκα λίγο off topic)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

No members online now.

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.677
Μέλη
38.900
Νεότερο μέλος
Arte_miss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom