Σέριφος Σέριφος ή Σκόπελος

Vally

Member
Μηνύματα
98
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο (;)
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΥ,Καραϊβική, Μαρόκο
Σε ευχαριστώ.
Αγαπημένο κυκλαδίτικο νησί είναι η Σίφνος,άλλα είπαμε φέτος να πάμε κάπου αλλού,αλλά όχι πολύ μακριά (οι πολλές ώρες στο καράβι μας κουράζουν :mad:).Μη μου πείς για τα ''γρήγορα'' γιατί έκτος από ακριβά είναι τελικά ταλαιπωρία.Τέλος πάντων.
Κύθνος η Σέριφος? :roll:(βγήκα λίγο off topic)
Θα συμφωνήσω απόλυτα για τα καράβια... Όσο λατρεύω τη Σέριφο, τόσο δεν έχω πάει λόγω κακών αναμνήσεων από το καράβι... :haha:
Κύθνο δεν έχω πάει, αλλά θεωρώ απ' όσα έχω δει ότι η Σέριφος είναι πιο
"μαζεμένη". Τα έχει όλα κοντά και έχει πολύ γραφική Χώρα...;)
 

Fil

Member
Μηνύματα
79
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
ΝΑΞΟΣ
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος της Πελοποννήσου
Άσε φέτος τα έχουμε κάνει λίγο μαντάρα με τις διακοπές μας:(
''Ξεκινήσαμε'' με Σκόπελο,μετά ''πήγαμε'' Κύθνο,σκεφτήκαμε και λίγο Σίφνο (έχουμε πάει δυό φορές) και τώρα ''είμαστε'' Σέριφο:lol:
Λοιπόν προτείνεις Λιβάδι,χμμμμμμμμ μάλλον εκεί θα κοιτάξουμε;)
 

Fil

Member
Μηνύματα
79
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
ΝΑΞΟΣ
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος της Πελοποννήσου
Ευχαριστώ Παναγιώτα;)
 

apithani

Member
Μηνύματα
45
Likes
5
για σεριφο εχω ακουσει πολυ καλα λογια γιαυτο σκεφτομουν μηπως παμε φετο. να πας να μας πεις κ εντυπωσεις...
 

Fil

Member
Μηνύματα
79
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
ΝΑΞΟΣ
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος της Πελοποννήσου
Κλείσαμε στα HELIOS , , , , , , . στα Λιβαδάκια, μετά από αρκετό ψάξιμο......άλλοι δεν είχαν διαθέσιμα δωμάτια την περίοδο που θέλαμε και άλλοι τα είχαν, για τα δικά μας τουλάχιστον δεδομένα, κάπως ακριβά :(
Πολύ ευγενική και κατατοπιστική η κυρία Γιώτα που έχει τα δωμάτια :)
Άντε καλά να περάσουμε και καλά να περάσετε :D
 

Vally

Member
Μηνύματα
98
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο (;)
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΥ,Καραϊβική, Μαρόκο
Άσε φέτος τα έχουμε κάνει λίγο μαντάρα με τις διακοπές μας:(
''Ξεκινήσαμε'' με Σκόπελο,μετά ''πήγαμε'' Κύθνο,σκεφτήκαμε και λίγο Σίφνο (έχουμε πάει δυό φορές) και τώρα ''είμαστε'' Σέριφο:lol:
Λοιπόν προτείνεις Λιβάδι,χμμμμμμμμ μάλλον εκεί θα κοιτάξουμε;)
Σε καταλαβαίνω απόλυτα... Κι εγώ φέτος για Σκόπελο ξεκίνησα, σε Φολέγανδρο ή Αμοργό κατέληγα και τελικά πήγα στην Κυπαρισσία... :haha:
Άντε, καλά να περάσετε!! :D
Να πιείτε κι ένα φρέντο στον Άνεμο και για εμάς που έχουμε να πάμε 2 χρόνια στη Σέριφο...;)
 
  • Like
Reactions: Fil

Fil

Member
Μηνύματα
79
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
ΝΑΞΟΣ
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος της Πελοποννήσου
Σε ευχαριστώ:)
Εσύ δεν θα πας πουθενά αλλού φέτος?
Θα το πιούμε και το φρέντο ''σου''στον Άνεμο:)
Για φαγητό καμμιά πρόταση?'
 

Vally

Member
Μηνύματα
98
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο (;)
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΥ,Καραϊβική, Μαρόκο
Σε ευχαριστώ:)
Εσύ δεν θα πας πουθενά αλλού φέτος?
Θα το πιούμε και το φρέντο ''σου''στον Άνεμο:)
Για φαγητό καμμιά πρόταση?'
Για Χίο (φιλοξενούμενη) σκέφτομαι, αλλά ακόμη τίποτα σίγουρο.:roll:

Για φαγητό: Καλή χωριάτικη με μυζήθρα ντόπια αλλά και γαυράκι στον Τάκη, κοκκινιστά κλπ στο Σταμάτη, ψητά τύπου μπιφτέκια και γενικότερα πολύ καλό φαγητό στη Μαριέττα (στην Κάτω Χώρα, πίσω από το συνεταιρισμό), πιο γκουρμέ καταστάσεις στο Γεύση Χώρας (στην Κάτω Χώρα, πίσω από το ναό της Ευαγγελίστριας) και καλή ποιότητα στο Μανώλη στην Ψιλή Άμμο. Κλαμπ σάντουιτς στο Skipper στα Λιβαδάκια (αν είστε στην παραλία). Για το Μέγα Λιβάδι διίστανται οι απόψεις. Προσωπικά έχω κάτσει και στις δύο ταβέρνες (Μαρδίτσα και Κύκλωπα) και δεν είχα μείνει παραπονεμένη. Επίσης, μου είχαν πει για κάποιο καλό και παλιό στην Άνω Χώρα (εκεί που αφήνει το λεωφορείο) αλλά δε θυμάμαι ποιο ακριβώς ήταν (μη σας πάρω στο λαιμό μου). :roll:
ΥΓ. Δε θα συνιστούσα να φάτε σουβλάκια στη Σέριφο και ειδικά από τη Γυρομανία (ένα γωνιακό προς το ποτάμι). Απαράδεκτο (τουλάχιστον πριν από 2 χρόνια).:shock:
ΥΓ 2. Παρόλο που η Καλή φημίζεται για το φρέσκο ψάρι της κλπ κλπ τη βρήκα υπερεκτιμημένη. Όχι ότι δεν είναι καλά, αλλά δεν την βάζω στις προτεραιότητές μου.
Όλα αυτά βέβαια μέσα από τη δική μου υποκειμενική ματιά και το πέρασμα 2 χρόνων... ;)
Ελπίζω να σας κατατόπισα λιγάκι.:)
 

Fil

Member
Μηνύματα
79
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
ΝΑΞΟΣ
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος της Πελοποννήσου
Σε Ευχαριστώ Πολύ για τον ''Μίνι Οδηγό'':)
Αν σε ''βγάλει'' ο δρόμος,δηλαδή η θάλασσα στη Σέριφο τις μέρες που θα είμαστε εμείς (4 ως 11/8) κερνάμε ποτάκι:)
 

Vally

Member
Μηνύματα
98
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο (;)
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΥ,Καραϊβική, Μαρόκο
Σε Ευχαριστώ Πολύ για τον ''Μίνι Οδηγό'':)
Αν σε ''βγάλει'' ο δρόμος,δηλαδή η θάλασσα στη Σέριφο τις μέρες που θα είμαστε εμείς (4 ως 11/8) κερνάμε ποτάκι:)
Η αλήθεια είναι ότι σε συζήτηση που είχα με φίλη - συνταξιδιώτισσα, το σκεφτόμαστε για Σέριφο 31/7 - 5/8. Θα δούμε... Ευχαριστώ, πάντως! :D
 

Fil

Member
Μηνύματα
79
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
ΝΑΞΟΣ
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος της Πελοποννήσου

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.717
Μέλη
38.901
Νεότερο μέλος
udemeetim036

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom