Περού Σαββατοκυριακο στη Λιμα,ενα καλοκαιρι γεματο Περου..

maraki86

Member
Μηνύματα
168
Likes
102
Γιώργο πραγματικά απίστευτη η ιστορία σου!!! και μόνο που έκανες ένα τέτοιο ταξίδι να φτάσεις στην άλλη άκρη του κόσμου για αυτήν που αγαπάς σου αξίζουν πολλά συγχαρητήρια!!!! :D :D :D
 

giwrgos

Member
Μηνύματα
270
Likes
508
Επόμενο Ταξίδι
Περου,Περου,Περου,Περου..
Σας ευχαριστω πολυ για τα καλα σας λογια,:D:Dνα 'μαστε ολοι γεροι και ωραιοι,να γουσταρουμε και να ερωτευομαστε..:clap::clap::D:D:D:D
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.219
Likes
5.729
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Ηδη το ρολοι σημαδευε το ξημερωμα,ειχα συμπληρωσει σχεδον μιαμιση μερα αυπνος,αλλα δεν τρωμε απο τιποτα:)...τουμπιωτακια ειμαστε..:cool:η στιγμη που θα περνουσαμε μια βραδια μαζι με τη μαργαριτα,αγκαλιασμενοι και πλημυρισμενοι απο ερωτα και επιθυμια εφτανε να γινει πραγματικοτητα..:D
Hydroneta τώρα μπορείς να φας τη σκόνη του Γιώργου στη συγγραφή Άρλεκιν :haha:
 

Eftichia

Member
Μηνύματα
858
Likes
1.285
Επόμενο Ταξίδι
τοσκανη
Ταξίδι-Όνειρο
καραιβικη
είσαι χείμαρρος .......δεν χορταίνω την μοναδική αυτή ιστορίας αγάπης στο Περού!!!!!
 

harilander

Member
Μηνύματα
558
Likes
408
Επόμενο Ταξίδι
βλέπουμε...
Ταξίδι-Όνειρο
χώρα του ποτέ
Πολυ γουστάρω! μπορώ να πω η πιο αυθόρμητη ιστορία που έχω διαβάσει
Βλέπω έχουν πέρασει η Περουβιανές, ενας φίλος μου παντρεύεται τον άλλο μήνα με Περουβιανή:clap:
αντε και στα δικά σου!!:D
 

giwrgos

Member
Μηνύματα
270
Likes
508
Επόμενο Ταξίδι
Περου,Περου,Περου,Περου..
Πολυ γουστάρω! μπορώ να πω η πιο αυθόρμητη ιστορία που έχω διαβάσει
Βλέπω έχουν πέρασει η Περουβιανές, ενας φίλος μου παντρεύεται τον άλλο μήνα με Περουβιανή:clap:
αντε και στα δικά σου!!:D
να σαι καλα ρε αδερφε,ευχομαι τα καλυτερα και στο φιλαρακι σου..:D
 

giwrgos

Member
Μηνύματα
270
Likes
508
Επόμενο Ταξίδι
Περου,Περου,Περου,Περου..
Κυριακατικο μεσημεριανο ξυπνημα..:D:Dεπιτελους ξεκουραση και εκει συνηδητοποιησα γι ακομη μια φορα οτι καποιες συνηθειες ελληνικες,κι οχι μονο,δεν κοβονται κι ας εισαι σε αλλη γη-αλλα μερη και κατω απο ''ιδιαιτερες'' συνθηκες...ενα καφεεεεεεεε ρε παιδιαααααα...:clap::clap::haha::haha:αντε να συνεννοηθεις απ το τηλεφωνο με το room service και να σε ετοιμασουν εναν καφε οπως εσυ τον θελεις..:lol:απλα,αδυνατον...:lol:
Κυριακη μεσημερι λοιπον,μουνταδα γνωστη στη Λιμα με τα υπερβολικα και εκνευριστικα συννεφα να στεκονται πανω απο τη πολη,με ορεξη για καμια βολτα,αλλα παραλληλα με τη κουραση να ''βγαινει'' ολη εκεινη τη στιγμη,λογικο επομενο αν σκεφτει κανεις τις πολλες ωρες αυπνος..:lol:
Κατα το απογευματακι αποφασισαμε να παμε καμια βολτα,επιλογες πολλες,αν και βεβαια εχοντας μολις ενα απογευμα θελεις να κανεις τα παντα και να πας παντου,και αφου καταφερα να εκνευρισω,εστω και για λιγο,τη μαργαριτα ρωτωντας την αν εχει καποιο ματς..οκκ..οκκ...:D:D:Dαπο απλη περιεργεια μωρε,ενταξει δε μπορω να μη πω την αληθεια...:haha::haha:κυριακη απογευμα ηταν,μπηκα σε συνθηκες χειμωνιατικες-ελληνικες..:D..δε προκειτε να ξεχασω το γεματο απορια και οργη στη συνεχεια βλεμμα της,ομως πολυ γρηγορα της εξηγησα,και αφου βεβαιωθηκα ρωτωντας ενα ταριφα,οτι η απερτουρα(το ενα σκελος απο το πρωταθλημα τους..)τελειωσε πριν δυο εβδομαδες,οτι ηταν μοναχα ενα αστειο,μια σκεψη,ετσι μωρε για το τι εγινε..:D:haha::haha:..συνεχισαμε να ψαχνουμε τις επιλογες μας και επιλεξαμε να παμε στη γειτονια του Barranco και σε ενα χαρακτηριστικο και γραφικο μερος,Puente de los Suspiros,ονομαζεται η χαρακτηριστικη ξυλινη γεφυρα με τα γραφικα σοκακια που καταληγουν σε πολλα και ομορφα εστιατορια και -κατι σαν- μπαρ με τη δικη μας εννοια...:lol::lol:πολυ ομορφο μερος για ζευγαροκαταστασεις,και αρκετα τουριστικο βεβαιως καθως ειδα και μου εξηγησε και η μαργαριτα οτι ερχονται πολλοι τουριστες εδω..:)
Περασαμε ενα κυριακατικο απογευμα μαγικο,σε ενα πολυ ομορφο μερος..:rolleyes:δεν χορταινα να βλεπω το πιο ομορφο χαμογελο στο πιο γλυκο πλασμα του κοσμου..:D:Dτι γαματα ονειρα καναμε εκει δε λεγονται..:)
Γιατι η ωρα να περναει τοσο γρηγορα οταν περνας καλα,δε μπορω να το καταλαβω..:lol:ηδη η ωρα ειχε παει 11 οταν αποφασισαμε να γυρισουμε πισω,καθως επρεπε να κοιμηθουμε σχετικα νωρις μιας και η μαγκι επρεπε να παει στη δουλεια της το επομενο πρωι στις 8 μιση και γω να παρω σιγα σιγα το δρομο της επιστροφης..:roll:μια σταση στα Bembos,τα δικα τους goodys δηλαδη σα να λεμε,αν και εκει ψιλοσκωτοθηκαμε λιγο,μιας και υποστηριζα με θερμη οτι τα εμεις(goodys)ειμαστε καλυτεροι και γευστικοτεροι απο αυτους(bembos).:haha::haha::haha:λογος απιστευτος για να τα τιναξεις ολα στον αερα..:haha::haha::D:D:bleh:και να πω οτι τρωω και συχνα goodys παει κ'ερχεται..:Dτελος παντων..για φαγητο λοιπον και πισω για το ξενοδοχειο..:Dομως μετα το φαγητο,δε θες παντα και κανα γλυκακι βρε αδερφε??ε,ποιος θα μου το λεγε οτι εκεινη τη στιγμη,σε μια ομολογουμενως ανυποπτη φαση,θα ετρωγα,αν οχι το πιο ωραιο,σιγουρα ενα απο τα γευστικοτερα γλυκα που δοκιμασα ποτε..:lol:μιλαω φυσικα για μια παστα απο το φρουτο λούκουμα,ενα τοπικο φρουτο,με μια πολυ ωραια και ιδιαιτερη γευση το οποιο εκατσε ''κουτι'' μετα απο τα bembos και το συνιστω σε ολους που θα βρουν την ευκαιρια να το δοκιμασουν..:clap::clap:
Την επομενη μερα επρεπε να φυγουμε απο το ξενοδοχειο κατα τις 8,να παει η μαργαριτα στη δουλεια της,να κανω και γω καμια βολτα,κανα δωρακι-σουβενιρ για κανα δυο καρντασακια εδω,να σπαταλησω την ωρα μου μεχρι να παει 4 και να φυγω για το αεροδρομιο,καθως η πτηση μου εφευγε στις 7,αν θυμαμαι καλα..;)ευτυχως δεν θα επρεπε να την αποχαιρετησω το πρωι,μιας και μου ειπε οτι θα κανουν ενα διαλειμμα στις 12 μεχρι τις μια και ετσι θα ειχα την ευκαιρια να τη δω λιγο ακομη,πριν φυγω για πισω..:clap::clap:βολτα στην αγορα,ενας καφες στα γρηγορα και ποτε πηγε 1 δε πηρα χαμπαρι..:lol:μια ωρα διαλειμμα,μια ωρα για να πεις και να κανεις τι??δυσκολες αυτες οι ωρες,αν και ξεραμε οτι θα βρεθουμε σχετικα συντομα(καθως ή θα ερχοταν αυτη εδω τον ιουλιο ή θα ξαναπηγαινα εγω στην αδεια μου το αυγουστο..:lol:)ομως παντα ειναι δυσκολο και ξενερωτοοοο,να πρεπει να φευγεις απο καπου,και να αφηνεις πισω εναν ανθρωπο που σε κανει να νιωθεις μοναδικα ομορφα..:(οταν ξερεις ομως και αισθανεσαι οτι για αυτο το πλασμα ο πλανητης ολος ειναι ενα τσιγαρο δρομος,δε ξενερωνεις και απλα ανανεωνεις το ραντεβου σου για την επομενη φορα,απλα συντομα...:D:D
Ενταξει τωρα ωραια τα λεω,μαλλον τα γραφω,αλλα ειχα κατι μουτρα,σκετη τραγωδια..:haha::haha:Η τελευταια μου ελπιδα να μη φυγω,να αναβαλω το ταξιδι μου ηταν μια...:lol:απελπιδα,πλην ομως ελπιδα,και ενας υπεραισιοδοξος ανθρωπος δεν θα πρεπει ποτε να αφησει την ευκαιρια χαμενη..:Dμιλαω φυσικα για τη στιγμιαια λοταρια,το γνωστο μας ''ξυστο'' το οποιο ελαμψε στα ματια μου,κρεμασμενο απο ενα κιοσκι,αποκλειστικα και μονο για λοταριες και στοιχηματα..:lol::lol:..επαιξα με ψυχη,εβγαλα δυο απο τα τρια υπερογκα ποσα για να κατσεις λιιιιγο παραπανω στη Λιμα,αλλα δυστυχως δε κερδισα..:lol:και μολις ειδα στη γωνια του κουπονιου το λογοτυπο ''intralot'' καταλαβα οτι οσο και να 'παιζα δε θα κερδιζα ποτε..:haha::haha:ενημερωμενη η υπαλληλος,ηξερε οτι το μεγαλο αφεντικο ειναι ενας ελληνας,γνωστος και μη εξαιρεταιος...:haha::haha:
Η επιστροφη φαινοταν δυσκολη,ομως ημουν τοσο γεματος με εμπειριες μοναδικες,χαρουμενος απ τη μια που εζησα οτι εζησα,λυπημενος γιατι επρεπε να φυγω και ηταν μονο για τοσο λιγο,ενα μπερδεμα συναισθηματων,παραξενα ωραιο θα ελεγα...:rolleyes:Το πληρωμα της KLM ηταν το ιδιο με το οποιο ηρθα,και αφου εξιστορησα το πως περασα πανω κατω,τσουπ ξανα τα καβατσωμενα ουισκακια και η πτηση περασε καρφι..:)ας ειναι καλα τα παιδια,πως να μη συμπαθησεις μετα αυτη την εταιρια οταν εχεις να θυμασαι τοσα ωραι πραγματα..:haha::haha:εφτασα στο αμστερνταμ προς το μεσημερακι της τριτης πια,και απο κει αφου επρεπε να περιμενω 4-5 ωρες εφτασα στην αθηνα αργα το βραδυ..:lol:το ασχημο της υποθεσης ηταν οτι επρεπε να περιμενω ολο το βραδυ στο ''βενιζελος'' και να παρω τη πρωτη πρωινη πτηση της aegean για θεσσαλονικη...ε,σιγα μωρε..αντεξαμε μεχρι εδω,εδω θα κολησουμε..:Dαφιξη και σφεντονα στο σπιτι μου για ενα μπανιο γρηγορο και ακομη πιο σφεντονα στη δουλεια μου,στιχομυθια θανατου με το αφεντικο μου..''τι εγινε ρε??...πως τα περασατε??ειχε κοσμο στο καμπινκ??''...:lol:''εεε,ενταξει μωρε,λαιτ,ησυχα οχι πολλα πραγματα,ειναι και νωρις ακομη,αρχες ιουνιου,δεν εφυγε ο κοσμος..''..:haha::haha::haha:εεεε,τι να του ελεγα δηλαδη..??ομως η ερωτηση-αγκιστρι ηταν μια και η αμεσως επομενη..''καλα,δε πηρες χρωμα καθολου..???''..αχχ,χρωμα πηρα και παραπηρα,χρωματιστικε ολη η ζωη μου με τα πιο ομορφα και ζωντανα χρωματα..:D:D:Dτελος παντων..''ε,δε βγηκα και πολυ στον ηλιο,ψιλοφοβαμαι γιατι καιγομαι αμεσως,και προσεχα πολυ..'':haha::haha::haha::bleh::bleh:
Σε καμια ωρα ειχα ηδη βγει με το φορτηγακι και μοιραζα τις παραγγελιες στους πελατες μας..επαιζε ενα cd με τις μουσικες μας στο αμαξι και σε καθε κοκκινο φαναρι δεν εχανα την ευκαιρια να γραψω και ενα μηνυμα στη μαργαριτα,που ξενυχτουσε αναπολωντας τις στιγμες μας εκει..ηταν ηδη βραδυ εκει,και μερα εδω..ή μηπως βραδυ εδω και μερα εκει..???η μηπως οχι??δε ξερω μπερδευτηκα,και δε θελω να ξεμπερδευτω ποτε.....:rolleyes:

συνεχιζεται.....

 
Last edited by a moderator:

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.416
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Ωραία, πήρα και τη νυχτερινή μου δόση καψούρας και ησύχασα.
 

Aria_C

Member
Μηνύματα
318
Likes
112
Επόμενο Ταξίδι
Στ' αυγά μου :(
Ταξίδι-Όνειρο
Υποσαχάρια Αφρική
Α γειά σου βρε Φένια! Έψαχνα κι εγώ τη λέξη να το περιγράψω...
Η υπέρτατη καψούρα!!!
Υποκλίνομαι :)
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.416
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Α γειά σου βρε Φένια! Έψαχνα κι εγώ τη λέξη να το περιγράψω...
Η υπέρτατη καψούρα!!!
Υποκλίνομαι :)
Δε ξεχνιέται αυτή η λέξη καλή μου. :roll:
Καληνύχτα σας.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.233
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom