Σαμοθράκη: αναζητώντας μυστήρια, μύθους και νεράιδες!

harilander

Member
Μηνύματα
557
Likes
400
Επόμενο Ταξίδι
βλέπουμε...
Ταξίδι-Όνειρο
χώρα του ποτέ
Χα χα εχω ενα συναδερφο που ειχε παρει ενα καινουργιο BMW compact 30κατι χιλιαρικα και ειχανε παει για φαγητο και απορουσε γιατι δεν βαζανε το αμαξι κατω απο τα δεντρα,οταν γυρισανε και ειδε τα κατσικια επανω στο αμαξι κοντεψε να παθει εγκεφαλικο...εριξε αλλα δυο χιλιαρικα για φτιαξιμο

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk
αχ ,ασε ετσι την πατησα και εγω αλλα η μονη ζημια που ειχα ηταν οτι το ειχαν γεμίσει με ακαθαρσιες!! ευτυχως δεν ηταν ακριβο αμαξι και ηταν της δουλειας.
 

pattyyy

Member
Μηνύματα
1.565
Likes
1.271
Επόμενο Ταξίδι
χμ...
Ταξίδι-Όνειρο
νότια αφρική
canf μου σε ευχαριστώ πολύ! Παιδιά βλέπω πολλά ατυχή συμβάντα με τα κατσικάκια! Να λέω "ευτυχώς" που τη γλιτώσαμε;;;:haha::haha:
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.710
Likes
11.219
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Άλλη μια υπέροχη ιστορία σου pattyyy! Η Σαμοθράκη είναι μάλλον το αγαπημένο μου νησί και με ξαναταξίδεψες νοερά σε αυτά τα θεϊκά μέρη!:)
 

iolh

Member
Μηνύματα
35
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Παρισι
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος ΗΠΑ
υπεροχη η περιγραφη σου.μας ταξιδεψες παλι στο μαγικο νησι...i love samothraki! :)
 

pattyyy

Member
Μηνύματα
1.565
Likes
1.271
Επόμενο Ταξίδι
χμ...
Ταξίδι-Όνειρο
νότια αφρική
Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ! Πραγματικά η Σαμοθράκη είναι πολύ ξεχωριστό νησί με ιδιαίτερη ατμόσφαιρα!
 

alma

Member
Μηνύματα
3.718
Likes
15.048
Πρέπει να είναι υπέροχο νησί το έχω στο πρόγραμμα.Όμως πας μόνο απο Αλεξανδρούπολη έτσι δεν είναι?Επειδή πάω κάθε χρόνο Χίο και είχα ακούσει οτι κάποτε υπήρχε δρομολόγιο απο εκεί ,ήλπιζα μήπως το ξαναβάλουν.Αλλά δεν το βλέπω.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.004
Likes
40.905
Πρέπει να είναι υπέροχο νησί το έχω στο πρόγραμμα.Όμως πας μόνο απο Αλεξανδρούπολη έτσι δεν είναι?Επειδή πάω κάθε χρόνο Χίο και είχα ακούσει οτι κάποτε υπήρχε δρομολόγιο απο εκεί ,ήλπιζα μήπως το ξαναβάλουν.Αλλά δεν το βλέπω.
Είχα πάει και από Καβάλα κάποτε, δεν ξέρω αν υπάρχει ακόμη τέτοιο δρομολόγιο.
 

Eftichia

Member
Μηνύματα
858
Likes
1.285
Επόμενο Ταξίδι
τοσκανη
Ταξίδι-Όνειρο
καραιβικη
Πρέπει να είναι υπέροχο νησί το έχω στο πρόγραμμα.Όμως πας μόνο απο Αλεξανδρούπολη έτσι δεν είναι?Επειδή πάω κάθε χρόνο Χίο και είχα ακούσει οτι κάποτε υπήρχε δρομολόγιο απο εκεί ,ήλπιζα μήπως το ξαναβάλουν.Αλλά δεν το βλέπω.
Μιά ευκαιρία να επισκεφτείς και την όμορφη πόλη μου!!;)(την Αλεξανδρούπολη)
 

alma

Member
Μηνύματα
3.718
Likes
15.048
Μιά ευκαιρία να επισκεφτείς και την όμορφη πόλη μου!!;)(την Αλεξανδρούπολη)

Θα το έχω υπόψη μου.:)Πρέπει να μπει κι αυτή κάποια στιγμή στο πρόγραμμα.Έχω ακούσει καλά λόγια και είναι και απο τις λίγες πόλεις στη Βόρεια Ελλάδα που δεν έχω δει.
 

roald

Member
Μηνύματα
40
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
0λλανδια,Τσεχια
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινη-Χιλη-Παταγονια
To αρνητικο στη Σαμοθρακη ειναι οτι δεν συνδεεται το λιμανι με το υπολοιπο νησι,οπως και οτι δεν υπαρχει χωριο με την εννοια του ''χωριου'' περα απο τη χωρα και το λιμανι παρα μονο οικισμοι με ελαχιστα σπιτια...επισης το αυτοκινητο ή το μηχανακι(δικο σας) ειναι μονοδρομος αλλιως θα πεσετε στα 1-2 γραφεια ενοικιασεως μονο που ζητουν 70 ευρω!!! τη μερα για ενα μικρο αμαξακι...μας το αφησε 50 και δωρο τη βενζινη τελικα,μας εκανε και χαρη!!!
ΣΑΜΟΘΡΑΚΗ-ΦΑΝΑΡΙ 013.JPG
ΣΑΜΟΘΡΑΚΗ-ΦΑΝΑΡΙ 023.JPG
ΣΑΜΟΘΡΑΚΗ-ΦΑΝΑΡΙ 028.JPG
ΣΑΜΟΘΡΑΚΗ-ΦΑΝΑΡΙ 042.JPG
ΣΑΜΟΘΡΑΚΗ-ΦΑΝΑΡΙ 017.JPG
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.166
Μηνύματα
882.684
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom