Σαμοθράκη Σαμοθράκη 2012

Μηνύματα
15
Likes
0
eleva προφανώς και δε ζητάμε όλα αυτά που ανέφερες αλλιώς θα διαλέγαμε (διάλεγα μάλλον καθώς εγώ το επέλεξα) κανά άλλο νησί. Αλλά δεν θέλω και να μου πει η άλλη " που με έφερες" γι'αυτό κάνω όλους αυτούς τους διαλόγους με εσάς που έχετε εμπειρίες για να δω τι να αποφύγω και τί όχι.
 

magic_jim

Member
Μηνύματα
72
Likes
96
Επόμενο Ταξίδι
Δυσκολη επιλογη!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αστυπαλαια
πηγαινετε ρε παιδια εκει στην ομορφη Σαμοθρακη να περασετε ωραια και μην τα ψειριζετε τοσο,σιγα ποσο χοντρο θα ναι το βοτσαλο και τη κλιση θα χει η ανηφορα για 3 μερες εκδρομη,ουτε σπιτι ν αγοραζατε εκει δεν θα το ψαχναμε τοσο! μια χαρα θα περασετε αφου τη διαλεξατε πηγαινετε κ θα τα δειτε οι ιδιοι πως ειναι,ο καθενας εδω λεει τα δικα του
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.702
Likes
11.121
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
πηγαινετε ρε παιδια εκει στην ομορφη Σαμοθρακη να περασετε ωραια και μην τα ψειριζετε τοσο,σιγα ποσο χοντρο θα ναι το βοτσαλο και τη κλιση θα χει η ανηφορα για 3 μερες εκδρομη,ουτε σπιτι ν αγοραζατε εκει δεν θα το ψαχναμε τοσο! μια χαρα θα περασετε αφου τη διαλεξατε πηγαινετε κ θα τα δειτε οι ιδιοι πως ειναι,ο καθενας εδω λεει τα δικα του
Πέστα!
Πραγματικά με τόσο ψείρισμα που έχει πέσει έχω αρχίσει να αναρωτιέμαι αν πήγα στο ίδιο νησί! Επειδή, μιλώντας ειλικρινά, μια εβδομάδα χωρίς αμάξι εκεί δεν συνάντησα τα εμπόδια που αναφέρονται! :D
 

mary_tgk

Member
Μηνύματα
8
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Πόρτο
'Ασε που αν τελικά είναι τόσο ερημικά και (ίσως ανιαρά) στα Θέρμα όσο περιγράφεται, θα είναι κι ευκαιρία να έρθουμε πιο κοντά κι ως ζευγάρι :bleh:
θα γυρίσετε πίσω πιο ερωτευμένοι.. σ' το υπογράφω...;) μαγεία η Σαμοθράκη!
Μην ξεχάσεις τον "Παράδεισο"!
 
Μηνύματα
15
Likes
0
mary_tgk σ'ευχαριστώ! Αυτός είναι κι ο απώτερος σκοπός άλλωστε! Να συνωμοτήσει το νησί, και να περάσω αξέχαστα το πρώτο μου ταξίδι μαζί της. Ευχόμενος, του χρόνου να ψάχνουμε να οργανώνουμε το δεύτερο :) Γι'αυτό και για φέτος θα το λήξω εδώ για να μη συγχύζω άλλο και τους:
magic_jim και underwater. Σας ευχαριστώ όλους, για τις πληροφορίες σας και την καλή σας διάθεση να απαντήσετε. Νομίζω απέκτησα μια σφαιρική εικόνα και τα υπόλοιπα θα τα διαπιστώσω μόνος μου από κοντά.
Καλό καλοκαίρι να έχουμε όλοι και πάντα να ταξιδεύουμε, γιατί αλλιώς μένουμε στάσιμοι όχι μόνο φυσικά αλλά και πνευματικά.
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.702
Likes
11.121
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
mary_tgk σ'ευχαριστώ! Αυτός είναι κι ο απώτερος σκοπός άλλωστε! Να συνωμοτήσει το νησί, και να περάσω αξέχαστα το πρώτο μου ταξίδι μαζί της. Ευχόμενος, του χρόνου να ψάχνουμε να οργανώνουμε το δεύτερο :) Γι'αυτό και για φέτος θα το λήξω εδώ για να μη συγχύζω άλλο και τους:
magic_jim και underwater. Σας ευχαριστώ όλους, για τις πληροφορίες σας και την καλή σας διάθεση να απαντήσετε. Νομίζω απέκτησα μια σφαιρική εικόνα και τα υπόλοιπα θα τα διαπιστώσω μόνος μου από κοντά.
Καλό καλοκαίρι να έχουμε όλοι και πάντα να ταξιδεύουμε, γιατί αλλιώς μένουμε στάσιμοι όχι μόνο φυσικά αλλά και πνευματικά.
Εμένα πάντως δεν με σύγχισες! :D
Απλά θεώρησα ότι πνίγεσαι σε μια κουταλιά νερό και ότι οι "καταστροφολογίες" που διαβάζεις εδώ θα σε φρικάρουν ακόμα περισσότερο! :)
Καλά να περάσεις, και μην ανησυχείς. Το νησί είναι τόσο ρομαντικό που σίγουρα το πρώτο σου ταξίδι με την κοπέλα σου θα είναι υπέροχο!
 

North66

Member
Μηνύματα
4.297
Likes
5.032
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία
eleva said:
Βρε παιδιά μισό λεπτό! Εντάξει σίγουρα χάνει αρκετά η Σαμοθράκη χωρίς αμάξι αλλά τι φονικές πέτρες κ έξαλλοι χίππιδες κ αβάσταχτοι ποδαρόδρομοι;;;
Από ξενοδοχεία υπάρχει κάτι της προκοπής στο νησί ή όλοι οι χίπις κοιμούνται στρωματσάδα στις παραλίες?:)

Sent from my iPod using Travel stories
 

eleva

Member
Μηνύματα
211
Likes
417
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Μαγνησία ξανά
Ονειρεμένο Ταξίδι
12/10/1944
Από ξενοδοχεία υπάρχει κάτι της προκοπής στο νησί ή όλοι οι χίπις κοιμούνται στρωματσάδα στις παραλίες?:)

Sent from my iPod using Travel stories

Αρκετά όπως: Photo Gallery | Nikibeach Hotel (να εξηγούμαι, δεν έχω μείνει εκεί).
Αν θες τη γνώμη μου ωστόσο, όπως για τη Σαντορίνη είναι πολύ πιο "της προκοπής" να μείνεις κάπου με θέα την Καλντέρα παρά στις παραλίες, για τη Σαμοθράκη ακόμη κ από το μένεις στο πολυτελέστερο ξενοδοχείο είναι περισσότερο "της προκοπής" να κοιμάσαι στρωματσάδα στις παραλίες ή μάλλον στη σκηνή σου κάτω από τα πλατάνια κ τη μοναδική πανσέληνο ακούγοντας τους απαλούς ήχους των κυμάτων ακριβώς πλάι σου, τα τύμπανα ή τις φλογέρες των κατασκηνωτών από μακριά κ από ακόμη πιο μακριά, από το πανύψηλο Σάος τις αρχέγονες μελωδίες των προγόνων..!:rolleyes:
 

alexpro

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Σαμοθρακη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνια
καλησπερα παιδια.
Ετοιμαζω και γω βαλιτσες για αυτη την μαγευτικη γωνια που λεγεται Σαμοθρακη.Την πεμπτη λοιπον ενα ομορφο road trip απο Αθηνα,ωστε να ανακαλυψω μαζι με την κοπελα μου αυτον τον αρχαιοελληνικο παραδεισο..
Εχω διαβασει ολες τις αναφορες απο αλλα μελη για το νησι και εχω ξεσηκωθει για τα καλα.Θεωρω οτι θα καλυψει παραπανω και απο 100% τις ιστορικες-γαστρονομικες & φυσικου καλλους ανησυχιες μου.
Εναλλακτικος να πω την αληθεια δεν ειμαι,αλλα θελω στις διακοπες μου να ξεχνιεμαι.
Αυτο που ηθελα να ρωτησω,στην πανσελληνο υπαρχει καποιο ενδιαφερον δρωμενο η γενικοτερα τον Αυγουστο που ειναι must?
Κριμα παλαιοτερα που εχασα και τα Samothraki Gathering...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.615
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom