Σαντορίνη Σαντορίνη - Διαμονή

Αεράκι

Member
Μηνύματα
27
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Μήλος
Ταξίδι-Όνειρο
Salar de Uyuni, Βολιβία
Καλώς σας βρήκα παιδιά!!!
Αποφάσισα με την κοπέλα μου να πάμε σαντορίνη φέτος για 4-5 βράδια.
Είμαστε 20 χρονών, χωρίς μέσο μάλλον.. Δεν ξέρω καθόλου από Σαντορίνη και θα ήθελα την βοήθειά σας για το που να κοιτάξω για διαμονή. Τι προτείνετε; ;)
 

erminathess

Member
Μηνύματα
566
Likes
321
Ταξίδι-Όνειρο
αργεντινη,μεξικο
Καλωσηρθες!Εφοσον ειστε νεο ζευγαρι και πηγαινετε για πρωτη φορα στο νησι θα σου ελεγα να ψαξεις ενα καθαρο και περιποιημενο δωματιο στην πρωτεουσα του νησιου, τα Φηρα ! Τα Φηρα ειναι αρκετα μεγαλα και προσφερουν πολλες επιλογες διαμονης, φαγητου και διασκεδασης .. Οσο για τις παραλιες, θα χρησιμοποιετε τα τοπικα λεωφορεια, οι αποστασεις δεν ειναι απαγορευτικα μακρινες, τα δρομολόγια συχνα, βεβαια ο κοσμος πολυς, αλλα νεοι ειστε και λιγη ορθοστασια θα την αντεξετε..
Το ιδανικο θα ηταν να κλεισεις καποιο δωματιο με θεα στην καλντερα αλλα οι τιμη σε αυτη την περιπτωση θα ειναι λιγο τσιμπημενη..
 

vierinia

Member
Μηνύματα
27
Likes
17
Νομίζω και εγω ότι τα Φηρά είναι η καλύτερη επιλογή για διαμονή. Μπορείτε να κοιτάξετε και Φηροστεφάνι αμα θέλετε να είστε λίγο πιο μακρία απο τη βαβουρά και σε 10 λεπτάκια με τα πόδια θα είστε στο κέντρο
 

frenchman

Member
Μηνύματα
623
Likes
1.493
Επόμενο Ταξίδι
Venice
Ταξίδι-Όνειρο
Antarctica
Αν έχετε ην δυνατότητα πάντως, νοικιάστε μηχανάκι ή γουρούνα...
Θα είστε πιο άνετοι στις, μετακινήσεις σας.
 

alma

Member
Μηνύματα
3.724
Likes
15.092
Φηροστεφάνι θα έλεγα.Είναι πολύ πιο ήσυχα απο το κέντρο των Φηρών αλλά παρόλα αυτά έχει τα πάντα(μπαράκια,εστιατόρια,ξενοδοχεία με θέα καλντέρα).Παράλληλα μπορείς να πηγαίνεις κάθε βράδυ στα Φηρά με τα πόδια.
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Φηροστεφάνι και αν αντέχει η τσέπη σας, δωμάτιο με θέα στην καλντέρα. Δεν πας καθε μέρα στη Σαντορίνη, ένα νησί που τα παραπάνω χρήματα για την διαμονή στο σωστό σημείο θα τα αποζημιωθείς σίγουρα.
 

Αεράκι

Member
Μηνύματα
27
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Μήλος
Ταξίδι-Όνειρο
Salar de Uyuni, Βολιβία
Ευχαριστώ πολύ παιδιά για τις απαντήσεις σας!!
Έτσι που μου τα λέτε, λέω να κοιτάξω για Φηροστεφάνι. Ας χαλάσουμε μερικά λεφτάκια παραπάνω :lol:
Έχετε κάποιες προτάσεις για ξενοδοχεια/δωμάτια ή να κοιτάξω γενικά;
 

alma

Member
Μηνύματα
3.724
Likes
15.092
Αν δεν θέλεις να ξοδέψεις πολλά ξενοδοχείο <<Μύλος>>.Θέα στην καλντέρα,υπέροχη πραγματικά,καθαρά δωμάτια,λογικές τιμές.
 

Αεράκι

Member
Μηνύματα
27
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Μήλος
Ταξίδι-Όνειρο
Salar de Uyuni, Βολιβία
Αν δεν θέλεις να ξοδέψεις πολλά ξενοδοχείο <<Μύλος>>.Θέα στην καλντέρα,υπέροχη πραγματικά,καθαρά δωμάτια,λογικές τιμές.

Σε αυτό κοιτούσα κι εγώ, το εύρος των τιμών είναι καλό για 4-5 διανυκτερεύσεις που ψάχνουμε. Με προβληματίζει το γεγονός του αν θα πετύχω το δωμάτιο με την καλύτερη θέα :p
Εναλλακτικές για ξενοδοχεία ή δωμάτια που έχετε επισκεφτεί και αξίζουν;
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Οπουδηποτε και να κλεισεις θα κανεις εκ των προτερων συμφωνια για δωματιο με θεα στην καλντερα.
 

Αεράκι

Member
Μηνύματα
27
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Μήλος
Ταξίδι-Όνειρο
Salar de Uyuni, Βολιβία
Οπουδηποτε και να κλεισεις θα κανεις εκ των προτερων συμφωνια για δωματιο με θεα στην καλντερα.
χαχα, νομίζω το εμπέδωσα :p
Ψάχνω για 4 νύχτες κι εκεί στο εύρος των 400-500?..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.387
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom