Σαντορίνη Σαντορίνη - Διαμονή

Αεράκι

Member
Μηνύματα
27
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Μήλος
Ταξίδι-Όνειρο
Salar de Uyuni, Βολιβία
Να ενημερώσω ότι έμεινα τελικά στο Loizos Appartements.
Πραγματικός επαγγελματίας ο άνθρωπος. Φιλικότατος, σε ένα μικρό, πλην ταπεινό, ξενοδοχείο, διαθέτει πισίνα, χώρο πρωϊνού, πραγματικά όμορφα και προσεγμένα δωμάτια, εξυπηρετικότατο service, μεταφορά από το λιμάνι. Πέραν του ότι η θέση του ξενοδοχείου είναι υπερπρονομιακή. Είσαι 3 λεπτά από το κέντρο, χωρίς καθόλου φασαρία. Επίσης ο ιδιοκτήτης και το προσωπικό έιναι καταπληκτικοί. Οποιαδήποτε ερώτηση, πληροφορία κι αν έχετε θα βρείτε απάντηση στην reception, μας έκανε δώρο και δύο μπουκαλάκια κρασί. :D
10/10 σαν ξενοδοχείο όσο αφορα Ποιοτητα/Τιμή.
+μας έκανε και έκπτωση επειδή ήμασταν Έλληνες και κανονική ΝΟΜΙΜΗ απόδειξη, όχι σαν κάτι άλλους ουραγκοτάγκους.
Θα τον βρειτε ευκολα με μια αναζήτηση στο Facebook, Google, ή στα site με ενοικιάσεις.
Προτείνεται ανεπιφύλακτα.
 

stathis23

Member
Μηνύματα
66
Likes
8
Γεια σας παιδια, μετα απο αρκετο ψαξιμο καταληξαμε με την κοπελα μου στη σαντορινη διοτι την εποχη που θα παμε 20-24 ιουνιου υπαρχουν αρκετα καλες τιμες σε ωραια δωματια αντιθετα με την ανδρο την οποια θα την επισκεφθουμε καποια αλλη στιγμη.

εχω εναν προβληματισμο ως προς το μερος το οποιο θα μεινουμε, εφοσον θα νοικιασουμε αυτοκινητο και δεν θα υπαρχει θεμα με τις αποστασεις σκεφτομουν να αποφυγω τα φηρα και να παμε καπου ψηλοτερα.

βρηκα ενα παρα πολυ ωραιο δωματιο με καλες κριτικες και στο booking αλλα και στο Tripadvisor στο μεγαλοχωρι, τι γνωμη εχετε για το συγκεκριμενο μερος?.. ειναι 3 χλμ απο τα φηρα και πολυ κοντα απο την καλντερα απ οτι διαβασα.

μετα σκεφτομουν να κοιταξω για οια και ημεροβιγλη αλλα εκει τα ωραια δωματια σ καλες τιμες οπως το Merovigliosso που ειδα για παραδειγμα εχουν εξαφανιστει.

με 50-60 αντε για κατι πολυ καλο 65-70 τη βραδια για να χανω το χατηρι και στην κοπελια που αλλου λετε να κοιταξω?.. προσωπικα θα μου αρεσε παρα πολυ ενα δωματιο με μπαλκονι που να εχει ωραια θεα και το ηλιοβασιλεμα στο πιατο αλλα σκεφτηκα οτι σε 4 μερες δν θα προλαβουμε να 'αραξουμε' καθως θα το γυρναμε οποτε μπορω να αφησω την απιστευτη θεα για την επομενη επισκεψη.


το δωματιο που μας αρεσε παρα πολυ στο μεγαλοχωρι ειναι το abelonas village.

μετα απ οτι ειδα εδω στο Forum καλη επιλογη ειναι και το Mylos hotel Που εχουν καποια ατομα..
επισης ειδα και το Thea studios-rooms http://www.greekhotel.com/cyclades/santorin/oia/theastudios/santorini-accommodation.htm
το οποιο φαινετε να εχει καλη θεα αλλα με τα ιδια χρηματα μενουμε στο μεγαλοχωρι και νοικιαζουμε και αυτοκινητο και δεν ξερω αν συμφαιρει.
εσεις τι λετε?
 

stathis23

Member
Μηνύματα
66
Likes
8
Παιδια εχει καποιος ακουστα το AZUL hotel?.. ειναι προσφατα ανακαινισμενο, ηταν κλειστο για 6 μηνες απ οτι διαβασα αλλα δεν μπορω να βρω Reviews Πουθενα.

μου φαινονται τρομερες οι τιμες γι αυτο που προσφερει?..
 

stathis23

Member
Μηνύματα
66
Likes
8
To ειδα και αυτο αλλα πρεπει να ειναι λαθος, το On the rocks ειναι αλλο και ειναι πιο ακριβο και πολυτελες, δεν μπορω να καταλαβω πραγματικα γιατι ειναι μπερδεμενα ή μηπως εχει γινει εσχεμενα για να μπερδεψει?..

το μονο που δεν μου αρεσε ειναι τα 18 ευρω που θελει για μεταφορα απο το λιμανι, ελεος δηλαδη.
με 25 ευρω στο Abelonas village Νοικιαζουμε αυτοκινητο για ολοκληρη ημερα.

παιδια εσεις τι προτεινετ?.. αρχικα σκεφτομασταν το Abelonas απλα επειδη σχετικα στις ιδιες τιμες υπαρχει και ο Μυλος αλλα και το Azul και εχουν σχετικα ωραια θεα ειπα να κοιταξω σε αυτα. μου κανει εντυπωση οτι το azul εχει κριτικες μετρημενες στα δαχτυλα
 

Αεράκι

Member
Μηνύματα
27
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Μήλος
Ταξίδι-Όνειρο
Salar de Uyuni, Βολιβία
To ειδα και αυτο αλλα πρεπει να ειναι λαθος, το On the rocks ειναι αλλο και ειναι πιο ακριβο και πολυτελες, δεν μπορω να καταλαβω πραγματικα γιατι ειναι μπερδεμενα ή μηπως εχει γινει εσχεμενα για να μπερδεψει?..

το μονο που δεν μου αρεσε ειναι τα 18 ευρω που θελει για μεταφορα απο το λιμανι, ελεος δηλαδη.
με 25 ευρω στο Abelonas village Νοικιαζουμε αυτοκινητο για ολοκληρη ημερα.

παιδια εσεις τι προτεινετ?.. αρχικα σκεφτομασταν το Abelonas απλα επειδη σχετικα στις ιδιες τιμες υπαρχει και ο Μυλος αλλα και το Azul και εχουν σχετικα ωραια θεα ειπα να κοιταξω σε αυτα. μου κανει εντυπωση οτι το azul εχει κριτικες μετρημενες στα δαχτυλα
Εξαρτάται πάντα τι ψάχνεις. Κοίτα το Loizos που λέω πιο πάνω αν σε ενδιαφέρει
 

katerina_L

Member
Μηνύματα
20
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Σαντορίνη, Istanbul
Ταξίδι-Όνειρο
Αμερική
Καλημέρα Παιδιά!!
Είμαι νέα στο φόρουμ και μπορώ να πω πως το έχω αγαπήσει!! :D
Όσον αφορά το θέμα μας θα ήθελα να σας ρωτήσω, έκλεισα μονόκλινο στην Σαντορίνη, στην περιοχή Καρτεράδος μιας και είναι κοντά στα Φηρά και σχετικά οικονομικά..
Το ξενοδοχείο συγκεκριμένα λέγεται Villa Manos, και το μονόκλινο χρεώνεται 40 ευρώ την βραδιά (το πιο φτηνό).. Πιστεύετε ότι ήταν καλή επιλογή? Γιατί νοιώθω λίγο σαν να μου έπιασε ... καταλάβατε.. :oops: Αλλά γενικά απ' ότι διάβασα μέχρι στιγμής εδώ, είναι ακριβό νησί.. :cool:
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!! :)
 

stathis23

Member
Μηνύματα
66
Likes
8
Θα ηθελα και εγω παιδια για τελευταια φορα και για να κανω σωστη επιλογη την βοηθεια σας.

εχω κλεισει στο Abelonas σε δωματιο με σοφιτα(αρκετα μεγαλο γιατι αρεσε στην κοπελα μου ) και θεα στη θαλασσα απο το μπαλκονι ( το οποιο ομως δεν ειναι οπως αυτα στο ημεροβιγλι φανταζομαι )
στα 70 ευρω.

αλλα σκεφτομαι μηπως θα ηταν καλυτερη επιλογη το Μυλος Hotel στο φυροστεφανη για να εχουμε καλυτερη θεα γιατι απ οτι βλεπω και ακουω δεν εχει και τιποτα τρομερες παραλιες η σαντορινη και εφοσον δεν θα παμε σε 40-50 ευρω δωματια και ανεβηκαμε στα 70 μηπως να προτιμησουμε καποιο με καλυτερη θεα
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Ενταξει μια χαρα θα εισαι αποτι εχω διαβασει απο τις κριτικες βεβαια.
http://www.tripadvisor.com.gr/Hotel...lla_Manos-Karteradhos_Santorini_Cyclades.html

Εκει που ειναι το ξενοδοχειο, οπως βλεπεις τον χαρτη εχει μια στροφη αριστερη πριν βγεις στην μεγαλη ευθεια που οδηγει στα φηρα. Ακριβως στη στροφη εχει ενα πολυ ωραιο φουρνο και μια ωραια πιτσαρια αν θελεις κατι οικονομικο και καλο. Εκει εχει δυο ξενοδοχεια, τα hotel lodos kai villa agas, για να καταλαβεις σε ποιο σημειο περιπου σου λεω. Α, βασικα και τα δυο αυτα νομιζω ειναι φθηνοτερα απο αυτο που εκλεισες εκει. Και το hotel Lodos ειναι πολυ καλο, ποσο μαλλον για τα λεφτα του, με ωραια ρομαντικα δωματια αν πας με αγορι.

Αλλα 40 ευρω για σαντορινη μην ανησυχεις, δεν σου επιασε τιποτα ;)
 

katerina_L

Member
Μηνύματα
20
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Σαντορίνη, Istanbul
Ταξίδι-Όνειρο
Αμερική
Ενταξει μια χαρα θα εισαι αποτι εχω διαβασει απο τις κριτικες βεβαια.
http://www.tripadvisor.com.gr/Hotel...lla_Manos-Karteradhos_Santorini_Cyclades.html

Εκει που ειναι το ξενοδοχειο, οπως βλεπεις τον χαρτη εχει μια στροφη αριστερη πριν βγεις στην μεγαλη ευθεια που οδηγει στα φηρα. Ακριβως στη στροφη εχει ενα πολυ ωραιο φουρνο και μια ωραια πιτσαρια αν θελεις κατι οικονομικο και καλο. Εκει εχει δυο ξενοδοχεια, τα hotel lodos kai villa agas, για να καταλαβεις σε ποιο σημειο περιπου σου λεω. Α, βασικα και τα δυο αυτα νομιζω ειναι φθηνοτερα απο αυτο που εκλεισες εκει. Και το hotel Lodos ειναι πολυ καλο, ποσο μαλλον για τα λεφτα του, με ωραια ρομαντικα δωματια αν πας με αγορι.

Αλλα 40 ευρω για σαντορινη μην ανησυχεις, δεν σου επιασε τιποτα ;)
Σε ευχαριστω παρα πολυ για την απαντηση!!!!!! :clap:
Θα εχω το νου μου για τον φουρνο!! Την πιτσαρια, ασ'την καλυτερα.. δεν ειμαστε για τετοια καλοκαιριατικα!! χαχα
Τωρα κλεισαμε στο Μανος.. Με φιλο θα παω, ο οποιος θα ερθει απο Τουρκια!! Αν και ακομα εγω δεν ειμαι 100% σιγουρη οτι οντως θα παμε.. τεσπα... Θα μπω τωρα να ψαξω και τα αλλα ξενοδοχεια που μου προτεινες!! Παντως πιστευω ειναι καλη περιοχη (ο καρτεραδος) γιατι και με τα ποδια πας Φηρα, και ειναι και οικονομικα!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.097
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom