Σαντορίνη Σαντορίνη - Διαμονή

GiorgosBerlin

Member
Μηνύματα
18
Likes
8
Γεια! Είμαστε ένα ζευγάρι και ψάχνουμε κάποιο ξενοδοχείο που να μην ειναι tourist trap στην Σαντορίνη.. μέχρι 100Ε/βραδυά, για Ιούνιο.

Έχει κάποιος μείνει κάπου που να μπορεί να το προτείνει; καθαρά, άντε και λίγο ήσυχα, και ίσως με θέα; (πολλά θέλω;)

edit: εκλεισα αυτο προσωρινα https://www.google.de/maps/place/AI...xaa05040fa0854312!8m2!3d36.42069!4d25.4327387
είναι φασαριόζικη περιοχή;

λεω να παω με το δικο μου αμάξι, υπάρχει χώρος να κυκλοφορίσω/παρκάρω εκεί ; ρωτάω γιατί φαίνεται ιδιορυθμο το νησι..

και τελευταία και σημαντική ερώτηση! που να φάω για να μη μου τη φέρουν! (ερχόμαστε απο Βερολίνο και το φαγητό είναι #1 προτεραιότητα! )
 
Last edited:

nikos23patra

Member
Μηνύματα
31
Likes
7
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα
καλησπερα,Κοιταξε απο ξενοδοχεία δεν ξερω πολλα ειχα μεινει σε ενα απλο χωρις θεα απλα για διαμονη μεχρι να βρω δουλεια οποτεδν ξερω αν θες αυτο στο στελνω.οταν λες θεα εννοεις καλντερα λογικα.Για να δεις θεα κ ιουλιο θες πολλα νομιζω.Απο θεμα αμαξιου στην χωρα δύσκολα.εχει ενα παρκιν δημόσιο 3 λεπτα εξω απο χωρα,στο ξενοδοχειο π θα μεινεις δεν ξερω αν εχει χωρο τσεκαρετο.ανμείνεις σε αυτο που εχεις κλεισει τωρα δν θες αμαξι.αλλα για να πας για μπανιο κλπ θες.εκει στην κεντρικη πλατεια θα φας πιτα κλπ και στα 2 π ειναι εκει.μετα για να φας καλα θα πας εξω γωνιά στο (μεταξυ μας) θελει κρατηση, καλές τιμες Για το νησι απιστευτες γευσεις κ ωραια θεα(οχι καλντερα αλλα ωραια).
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.235
Likes
1.931
Ταξίδι-Όνειρο
παντου
καλημερα,
το ξενοδοχειο μια χαρα, αλλες περιοχες που μπορει να βρεις με θεα ειναι το Ακρωτήρι, υπαρχουν δωματια σε οικονομικα ξενοδοχεια ή διαμερίσματα μια χαρα και με θεα.
Και στα χωριά Μεσαριά και Πύργος μπορείς να βρεις και σε καλές τιμες, ψαξτο λίγο.Βολευει πολυ να εχεις αυτοκινητο, τα λεωφορεία ειναι πολυ συχνα γεματα για τις παραλιες ή τα χωριά, οπότε καλυτερα να το παρεις.
Στα Φηρα θα βρεις την μικρη ταβερνα ο Νικολας, δεν εχει θέα, αλλά έχει καλο και σπιτικο φαγητο. Επισης, στο Ημεροβίγλι, ταβερνα Ανώγι, δεν έχει θέα αλλά πολύ καλο φαγητο. Γενικά θα βρεις καλο φαγητο κι όχι τουριστικο αν το ψαξεις, νομίζω το καταλαβαίνεις μόλις πλησιάσεις κάπου, αν αρχίσουν να σε ζαλίζουν οι κράχτες απέφυγέ το.
 

nikos23patra

Member
Μηνύματα
31
Likes
7
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα
να εισαι καλα καλα να περάσατε. στο μεταξυ μας εγγυηση να ξερεις.μν το χασεις.απο ξενοδοχεια οντως βρισκεις κ σε αλλο μερος πιο φθηνά παραθαλάσσια κλπ.αλλα οκ αν θες να εισαι στα κλαμπ κλπ ειναι καλα εκει
 

ivepap

Member
Μηνύματα
29
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Bαρκελωνη
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
Γεια σας θελω κι εγω βοηθεια για ενα οικονομικο ξενοδοχειο κατα προτιμηση στα Φηρα Απο μια ερευνα που εκανα μετα. Τις;15 Σεπτεμβριου οι τιμες πεφτουν πολυ οποτε λεω να παω τοτε Οποιος
Εχει να μου προτεινει κατι για διαμονη θα με βοηθουσε πολυ Ισως και σε ενοικιαζομενα αρκει να ειναι καθαρο και σε καλο σημειο Ευχαριστω
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.235
Likes
1.931
Ταξίδι-Όνειρο
παντου
Γεια σας θελω κι εγω βοηθεια για ενα οικονομικο ξενοδοχειο κατα προτιμηση στα Φηρα Απο μια ερευνα που εκανα μετα. Τις;15 Σεπτεμβριου οι τιμες πεφτουν πολυ οποτε λεω να παω τοτε Οποιος
Εχει να μου προτεινει κατι για διαμονη θα με βοηθουσε πολυ Ισως και σε ενοικιαζομενα αρκει να ειναι καθαρο και σε καλο σημειο Ευχαριστω
Εχει πολλα ωραια ξενοδοχεια και ενοικιαζόμενα στα Φηρα αν και δε νομιζω οτι πέφτουν ιδιαίτερα οι τιμές, γιατί υπαρχει συνεχεια κόσμος. Ψαξε στο booking και μετα στο google maps για να δεις την ακτιβη τοποθεσία, κι αν σου προσφέρει θεα.
 

Stellasar

Member
Μηνύματα
15
Likes
5
Γεια σε όλους!θα ήθελα την βοήθεια σας,θα πάω με το αγόρι μου τον Σεπτέμβρη Στην Σαντορίνη θα ήθελα να μου προτείνετε κάποιο ξενοδοχείο να μείνουμε να είναι οικονομικό και να είναι κάπου στο κέντρο επίσης να σημειώσω ότι δεν θα έχουμε μεταφορικό μέσο οπότε γι’ αυτό Θέλουμε να είναι σε κεντρικό σημείο για να μπορούμε να μετακινηθούμε με τα πόδια. Έχω βρει κάποια οικονομικά δωμάτια στο Φηροστεφάνι,ξέρετε αν είναι καλή τοποθεσία;Επίσης θα ήθελα να μου προτείνετε Που πρέπει να πάμε για φαγητό για ποτό (οικονομικά) και τι να δούμε;
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.318
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Γεια σε όλους!θα ήθελα την βοήθεια σας,θα πάω με το αγόρι μου τον Σεπτέμβρη Στην Σαντορίνη...
Καλησπέρα. Αναφορικά με το Φηροστεφάνι, νομίζω είναι η καλύτερη και οικονομική επιλογή διαμονής.
Είσαι σε πολύ κοντινή απόσταση με τα πόδια απο τα Φηρά, απ όπου μπορείς να πας στο τέρμα των λεωφορείων που ξεκινούν δρομολόγια για όλο το νησί.
Δεν έχεις τη πολυτέλεια και τη θέα συγκριτικά με τη διαμονή μέσα στα Φηρά, αλλά είναι καλά αν θες οικονομία.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.661
Likes
50.498
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Καλησπέρα. Αναφορικά με το Φηροστεφάνι, νομίζω είναι η καλύτερη και οικονομική επιλογή διαμονής.
Είσαι σε πολύ κοντινή απόσταση με τα πόδια απο τα Φηρά, απ όπου μπορείς να πας στο τέρμα των λεωφορείων που ξεκινούν δρομολόγια για όλο το νησί.
Δεν έχεις τη πολυτέλεια και τη θέα συγκριτικά με τη διαμονή μέσα στα Φηρά, αλλά είναι καλά αν θες οικονομία.
Διαφωνώ, σε κάποια σημεία έχει και καλύτερη θέα από τα Φηρά. Γενικά το θεωρώ την καλύτερη επιλογή στο νησί.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.605
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Διαφωνώ, σε κάποια σημεία έχει και καλύτερη θέα από τα Φηρά. Γενικά το θεωρώ την καλύτερη επιλογή στο νησί.
Συμφωνω. Τα καταλυματα στα Φηρα ειναι στην πλειοψηφία τους στις "πισω σειρες" που οχι μονο θεα δεν έχουν, αλλα θυμιζουν ενοικιαζομενα σε αλλα νησια, λιγότερο φημισμένα. Πολύ στριμωξιδι, κιτς και άρπα κόλλα.

Κατα τ' αλλα συμφωνώ με @psilos3.
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.217
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom