Σαντορίνη Σαντορίνη - Διαμονή

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.317
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Δε διαφωνούμε, αναφερόμουν απλά στα μπροστά μπροστά δωμάτια που είναι στη καλντέρα, απλησίαστα σχεδόν για το μέσο Ελληνικό πορτοφόλι.
Κατα τα άλλα χίλιες φορές Φηροστερφάνι. Παίρνεις αυτό που πληρώνεις, και όχι απλά ένα όνομα!
 

Stellasar

Member
Μηνύματα
15
Likes
5
Έχετε να μου Προτείνετε κάποια ξενοδοχεία;

Δεν με ενδιαφέρει να είναι μόνο στο Φηροστεφανι απλά να είναι σε κεντρικό σημείο γιατί δεν θα έχουμε μεταφορικό μέσο και να μην πληρώσουμε 1.000 ευρώ τα 5 βραδια
 
Last edited by a moderator:

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.413
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Δεν με ενδιαφέρει να είναι μόνο στο Φηροστεφανι απλά να είναι σε κεντρικό σημείο γιατί δεν θα έχουμε μεταφορικό μέσο και να μην πληρώσουμε 1.000 ευρώ τα 5 βραδια
Εμείς είχαμε μείνει στην Οια με μοναδική θέα 5 βραδια 360€ το δωμάτιο δεν ήταν βίλα φυσικά απλά ένα κλασικό απλό δωμάτιο απλά όσες φορές και αν καθόμασταν στο μπαλκόνι χαζευαμε την ονειρική θεα..Γενικά νομίζω πως ήταν Value for money.

Στην Οια όμως δεν σε βολεύει καθόλου χωρις μέσο..Η Σαντορίνη είναι απλός ονειρική.
 

Stellasar

Member
Μηνύματα
15
Likes
5
Εμείς είχαμε μείνει στην Οια με μοναδική θέα 5 βραδια 360€ το δωμάτιο δεν ήταν βίλα φυσικά απλά ένα κλασικό απλό δωμάτιο απλά όσες φορές και αν καθόμασταν στο μπαλκόνι χαζευαμε την ονειρική θεα..Γενικά νομίζω πως ήταν Value for money.

Στην Οια όμως δεν σε βολεύει καθόλου χωρις μέσο..Η Σαντορίνη είναι απλός ονειρική.
Είναι μεγάλη η απόσταση με τα πόδια δηλαδη;
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.413
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Είναι μεγάλη η απόσταση με τα πόδια δηλαδη;
Εννοείται..Εδω με το αμάξι ήταν κάνα τέταρτο με 20 λεπτα αν θυμάμαι καλά μέσα στους γκρεμούς και στο σκοτάδι...
Το ξεχνάς απλά. Γενικά έχεις βάλει το Google maps να δεις τις αποστάσεις και που είναι τι?
 

Stellasar

Member
Μηνύματα
15
Likes
5
Εννοείται..Εδω με το αμάξι ήταν κάνα τέταρτο με 20 λεπτα αν θυμάμαι καλά μέσα στους γκρεμούς και στο σκοτάδι...
Το ξεχνάς απλά. Γενικά έχεις βάλει το Google maps να δεις τις αποστάσεις και που είναι τι?
Εχω βάλει ναι..για Φηροστεφανι ξέρει κανείς κάποιο οικονομικό ξενοδοχείο;
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.413
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Εχω βάλει ναι..για Φηροστεφανι ξέρει κανείς κάποιο οικονομικό ξενοδοχείο;
Εγώ δεν ξέρω να σου πω! Δες booking αν και δεν νομίζω να βρεις κάτι! Αλλιώς βρε διάφορα ξενοδοχεία από booking η google και πάρε μόνη σου τηλέφωνο!
 

alvadi

Member
Μηνύματα
553
Likes
2.806
Επόμενο Ταξίδι
Μπέργκαμο
Ταξίδι-Όνειρο
Μεξικό
H Σαντορίνη ειναι γεμάτη δωμάτια ακριβά και φθηνά. Το Φηροστεφάνι ειναι πολυ καλη επιλογή αν και εγώ προτιμώ το Ημεροβίγλι αλλα ειναι λιγο πιο μακριά. Φετος που πήγα με τα παιδιά μου και δεν είχαμε μεταφορικο μέσο προτιμησα να μείνω μέσα στα Φηρά κάτω από την κεντρικη πλατεία, οπότε μέσα σε 5 λεπτά βρισκομασταν κέντρο η στα λεωφορεία για να πάμε Οία, Πύργο κλπ... . Εμεινα στα ενοικιαζομενα summertime villas τα οποία ήταν πολύ ομορφα δωμάτια αλλά δεν προσφερουν πρωινό ή θέα στη καλντέρα. https://www.summertime-santorini.com/

Αν εχεις υπομονή όμως ψάξε το γιατι μπορεί να βρεις ωραία δωμάτια με καλή θέα σε καλη τιμή αφού θα ειναι Σεπτέμβριος.
 

alvadi

Member
Μηνύματα
553
Likes
2.806
Επόμενο Ταξίδι
Μπέργκαμο
Ταξίδι-Όνειρο
Μεξικό
Δεν έχω μείνει σε κανένα από τα δύο αλλά το δεύτερο ειναι πιο κοντά στο κέντρο. Το πρώτο ειναι πιο ωραίο αλλά εχει αρκετό περπάτημα και μαλιστα ανηφορικό για τα Φηρά.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.661
Likes
50.493
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Το πρώτο δεν έχει κάποιο βασικό πλεονέκτημα. Ούτε Φηροστεφάνι είναιμ ούτε θέα έχει, ούτε πολύ κεντρικό είναι. Το άλλο ΟΚ, είναι στο κέντρο των Φηρών (φασαρία για μένα, κίνηση, μηχανάκια, αλλά ΟΚ, γλιτώνεις 5-15 λεπτά περπάτημα). Εγώ Φηροστεφάνι θα έμενα και δευτερευόντως Ημεροβίγλι.
 

Stellasar

Member
Μηνύματα
15
Likes
5
Ας μου πει κάποιος την γνώμη του για αυτά τα ξενοδοχεία https://www.booking.com/hotel/gr/vi...;sb_price_type=total;soh=1;type=total;ucfs=1&
https://www.booking.com/hotel/gr/ky...59;srpvid=09e7476757fc00d1;type=total;ucfs=1&
Κ συνεχίζω να εχω στο μυαλό μ το βίλα Ρουσα αλλά είναι πιο ακριβό από τα αλλά δυο χωρίς να έχει ιδιαίτερες παροχές https://www.booking.com/hotel/gr/vi...31;srpvid=e66e478b2f180490;type=total;ucfs=1&
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.124
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom