Σαντορίνη Σαντορίνη.. Ιούλιο 2012

axilleas81

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
δεν πειραζει σε ευχαριστω παντως!!!!!
καλησπέρα στο φόρουμ 18 Ιουλίου πετάω για Σαντορίνη από Θεσσαλονίκη έκλεισα ένα πακέτο αεροπορικώς με διαμονή στο Santorini Hotels Andromeda Villas Luxury Hotel in Santorini Apartments Rooms Suites in Imerovigli για 4 βράδια επίσης μου προσφέρουν και αυτοκίνητο στο πακέτο είναι η πρώτη φορά που πάω στο νησί και με απασχολεί λίγο το θέμα του φαγητού μπορεί κάποιος να μου κάνει 4-5 καλές προτάσεις αλλά σε λογικά πλαίσια και τιμές
 

mac

Member
Μηνύματα
27
Likes
0
καλησπερα σας! προσωπικα πιστευω πως οτι αξιζει στην σαντορινη ειναι η καλντερα...δεν ανακυρησσεται μονιμα στις πρωτες θεσεις παγκοσμιως...οποτε για μενα δεν νοειται να παω ειδικα πρωτη φορα σαντορινη και να μεινω καπου αλλου...αν σε ενδιαφερει εμεις μειναμε στο http://www.villairini.com 10 λεπτα με τα ποδια απο τα φηρα...το βρηκαμε τυχαια και απλα δεν υπαρχει το μερος...και καθοτι η σαντορινη απο παραλιες γιοκ η πισινα ηταν οτι πρεπει..βεβαια γνωμη μου παλι αν και δεν κυκλοφορησα με λεωφορειο το νησι θελει αμαξι...30 ευρω ειχαμε βρει αυγουστο μια χαρα...στην διαθεση σου
Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι. Στην ισοστελίδα του ξενοδοχείου γράφει ότι βρίσκεται 2 km μακρυά από τα Φηρά, στη Μεσσαριά. Πως το κάνατε 10 λεπτά με τα πόδια;:roll: Ρωτάω γιατί έκλεισα στον Καρτεράδο που είναι λίγο πιο κοντά στην πρωτεύουσα από ότι η Μεσσαριά και μου είπαν ότι κανένα 20λεπτο το θέλεις για να πας στα Φηρά με τα πόδια.
 

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547
καλησπέρα στο φόρουμ 18 Ιουλίου πετάω για Σαντορίνη από Θεσσαλονίκη έκλεισα ένα πακέτο αεροπορικώς με διαμονή στο Santorini Hotels Andromeda Villas Luxury Hotel in Santorini Apartments Rooms Suites in Imerovigli για 4 βράδια επίσης μου προσφέρουν και αυτοκίνητο στο πακέτο είναι η πρώτη φορά που πάω στο νησί και με απασχολεί λίγο το θέμα του φαγητού μπορεί κάποιος να μου κάνει 4-5 καλές προτάσεις αλλά σε λογικά πλαίσια και τιμές
Αν θες ένα ιδιαίτερο γεύμα την ώρα που δύει ο ήλιος,με την πιο καταπληκτική θέα στο νησί,προτείνω ανεπιφύλακτα το La Maison στο Ημεροβίγλι.Το παιδί που το έχει,όπως και όλοι εκεί,ευγενέστατοι και το φαγητό υπέροχο.Οι τιμές καμία σχέση με παρόμοια εστιατόρια στα Φηρά..Αν περάσεις από εκεί έχει κατάλογο έξω,οπότε μπορείς να δεις τι προσφέρει.Κράτηση απαραίτητη γιατί τα μπροστινά τραπέζια είναι 4 αν θυμάμαι καλά!
 

annoula

Member
Μηνύματα
259
Likes
530
Φηρά ανεπιφύλακτα!!!Το Καμάρι είναι ένα απλό χωριό!!!Τα Φηρά η πόρτα για τον παράδεισο!!!
 

alma

Member
Μηνύματα
3.729
Likes
15.110
Για διαμονή καλή επιλογή είναι και το Φηροστεφάνι.Είναι πιο ήσυχα απο τα Φηρά,τα οποία μπορείς να επισκέπτεσαι καθημερινά με τα πόδια,για βραδυνή διασκέδαση.
 

CYPRUS

Member
Μηνύματα
25
Likes
0
Για διαμονή καλή επιλογή είναι και το Φηροστεφάνι.Είναι πιο ήσυχα απο τα Φηρά,τα οποία μπορείς να επισκέπτεσαι καθημερινά με τα πόδια,για βραδυνή διασκέδαση.
Εμείς θα μείνουμε στο Φηροστεφάνι στο Ελληνων Θέα.Το έχει δει κανείς?Δηλαδή πόση ώρα είναι με τα πόδια το Φηροστεφάνι από τα Φηρα?
 

alma

Member
Μηνύματα
3.729
Likes
15.110
Το ξενοδοχείο που λες δεν το ξέρω,αλλά το Φηροστεφάνι είναι πια "ενωμένο",με τα Φηρά.Εμείς 10 λεπτά κάναμε από το ξενοδοχείο μας για να πάμε Φηρά και η διαδρομή πολύ ευχάριστη.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.613
Likes
12.436
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Αν θες ένα ιδιαίτερο γεύμα την ώρα που δύει ο ήλιος,με την πιο καταπληκτική θέα στο νησί,προτείνω ανεπιφύλακτα το La Maison στο Ημεροβίγλι.Το παιδί που το έχει,όπως και όλοι εκεί,ευγενέστατοι και το φαγητό υπέροχο.Οι τιμές καμία σχέση με παρόμοια εστιατόρια στα Φηρά..Αν περάσεις από εκεί έχει κατάλογο έξω,οπότε μπορείς να δεις τι προσφέρει.Κράτηση απαραίτητη γιατί τα μπροστινά τραπέζια είναι 4 αν θυμάμαι καλά!
+1 και από μένα για το La Maison.
Επίσης, ακόμα πιο οικονομικό, με πιο παραδοσιακές γεύσεις είναι το Ανώγι επίσης στο Ημεροβίγλι. Το προτείνω παρόλο που βρίσκεται στη μέση του χωριού και δεν έχει καθόλου θέα.
 

Mardem

Member
Μηνύματα
21
Likes
3
Καλημέρα σας.
Καινούργια στο φόρουμ. Συγχαρητήρια για τις ωραίες πληροφορίες που μας δίνετε.
Τον Ιούλιο εγώ και ο φίλος μου σκεφτήκαμε να πάμε Σαντορίνη. Ένα νησί που ακούμε τόσα ωραία σχόλια και είπαμε να το επισκεφτούμε.:lol: Έχουμε βρει εισιτήριο από Κύπρο απευθείας Σαντορίνη αλλά τώρα ψάχνουμε τόπο διαμονής και φυσικά θέλουμε κάτι καλό και οικονομικό.
Θα μείνουμε 8 μέρες στο νησί.
Σκεφτόμαστε αν είναι πιο καλά Καμάρι ή Φήρα.. Θα ήθελα την βοήθεια σας αν προτείνετε ξενοδοχείο ή διαμερίσματα.Επίσης για φαγητό και παραλίες.
Ευχαριστώ :D
Καλησπέρα

Και εγώ από Κύπρο είμαι, έκλεισα για Σαντορίνη και φεύγω μαζί με τον φίλο μου το Σάββατο για 4 μέρες. Θα μείνουμε σε ένα ξενοδοχείο στο Φηροστεφάνι. Εσείς πότε με το καλό;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.844
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom