Σαντορίνη Σαντορίνη

polyvios20gr

Member
Μηνύματα
9
Likes
4
Προς ολους οσους πηγανε τελικως ...
Κανονισα για μεσα Σεπτεμβρη ενα 4μερο.
Εχω σημειωσει καποιες παραλιες, φανταζομαι και το παιδι που εχω κλεισει σπιτι θα μας βοηθησει, αλλα ειπα να ρωτησω τι αξιζει να δεις-κανεις αυτες τις 4 μερες?
Που θα μπορουσαμε να φαμε?
Θα μεινουμε αναμεσα απο Πυργο και Μεσαρια κοντα στο Santo-wines (το οποιο δεν βρηκα θεσεις για οινογνωσια). Δεν παω 10 το πρωι να πινω κρασια χιχι
Θα νοικιασω μηχανακι για ανετη μετακινηση δεν ξερω αν θα βρουμε ομπρελα να εχουμε μαζι μας οποτε δεν ξερω και σε παραλιες θα μπορεσουμε να κατσουμε (αν εχει κοσμο)
Αυτα ... οτι προτασεις σε ολα τα μετωπα καλοδεχουμενες
 

polyvios20gr

Member
Μηνύματα
9
Likes
4
πολυ ωραια δειχνουν και τα δυο σας ευχαριστω πολυ !!!
τι θα κανουμε?
Αξιζει πχ μονοημερη στην καλντερα?
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.141
Likes
20.431
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Καλο φαγητό έχει στο Ακρωτήρι

The cave of Nikolas

πολυ τίμιο φαγητό, σωστές ποσοτητες , λογικές τιμές :cool:
Μπορείς να μας πεις τις λογικές τιμές της σπηλιάς του Νικόλα; Γιατί μπήκα στη σελίδα και ο Νικόλας δεν έχει τιμές στο μενού, και το "λογικές" τιμές στη Σαντορίνη ακούγεται πολύ ενδιαφέρον! :cool:
 

Eagle Fly

Member
Μηνύματα
129
Likes
302
Μπορείς να μας πεις τις λογικές τιμές της σπηλιάς του Νικόλα; Γιατί μπήκα στη σελίδα και ο Νικόλας δεν έχει τιμές στο μενού, και το "λογικές" τιμές στη Σαντορίνη ακούγεται πολύ ενδιαφέρον! :cool:
Για Σαντορίνη, δεν είναι εξωφρενικες, δες εδώ

the cave of nikolas menu - Recherche Google

πηγα πριν από 2 χρόνια, δεν θυμάμαι ακριβώς τι τιμές, αλλά επειδή είμαι πολυ μαζεμένος με τα οικονομικά, θυμάμαι πως δεν ξεπεράσαμε τα 50 ευρώ, δυο άτομα, ακόμα οι μερίδες του είναι πολυ μεγάλες, με κυρίως, σαλάτα, και 2 ορεκτικά .

Όπως θυμάμαι το ότι στο καφέ στην Οία, πληρωσαμε χρυσάφι τον καφέ, για να δούμε το ηλιοβασίλεμα 😎
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.141
Likes
20.431
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Για Σαντορίνη, δεν είναι εξωφρενικες, δες εδώ

the cave of nikolas menu - Recherche Google

πηγα πριν από 2 χρόνια, δεν θυμάμαι ακριβώς τι τιμές, αλλά επειδή είμαι πολυ μαζεμένος με τα οικονομικά, θυμάμαι πως δεν ξεπεράσαμε τα 50 ευρώ, δυο άτομα, ακόμα οι μερίδες του είναι πολυ μεγάλες, με κυρίως, σαλάτα, και 2 ορεκτικά .

Όπως θυμάμαι το ότι στο καφέ στην Οία, πληρωσαμε χρυσάφι τον καφέ, για να δούμε το ηλιοβασίλεμα 😎
Δεν είναι σκοπός μου να κρίνω που και πως θα ξοδέψεις τα χρήματα σου. Βασικά δεν με ενδιαφέρει που και πως ξοδεύει ο καθένας τα λεφτά του! Όταν όμως θέλουμε να δώσουμε πληροφορίες καλό είναι να είμαστε πιο συγκεκριμένοι, γιατί το "λογικό" δεν είναι ακριβές ποσό και η έννοια της λέξης διαφέρει στον καθένα απο εμάς σε συνδυασμό με το πορτοφόλι μας! Χωρίς παρεξήγηση όλα αυτά.

Στο tripadvisor που μου επισύναψες, οι φωτογραφίες είναι το αργότερο μέχρι το 2018 και κάτι κατάλογοι είναι του 2017. Εσύ πήγες το 2021 που όλα ήταν πάτος τότε λόγω πανδημίας. Θα θελα να ήξερα πόσο έχει πάει τώρα το δικό σου "λογικό 50αρικο" στον Νικόλα, που δεν βάζει τιμές στο μενού της ιστοσελίδας του.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.609
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Δεν είναι σκοπός μου να κρίνω που και πως θα ξοδέψεις τα χρήματα σου. Βασικά δεν με ενδιαφέρει που και πως ξοδεύει ο καθένας τα λεφτά του! Όταν όμως θέλουμε να δώσουμε πληροφορίες καλό είναι να είμαστε πιο συγκεκριμένοι, γιατί το "λογικό" δεν είναι ακριβές ποσό και η έννοια της λέξης διαφέρει στον καθένα απο εμάς σε συνδυασμό με το πορτοφόλι μας! Χωρίς παρεξήγηση όλα αυτά.

Στο tripadvisor που μου επισύναψες, οι φωτογραφίες είναι το αργότερο μέχρι το 2018 και κάτι κατάλογοι είναι του 2017. Εσύ πήγες το 2021 που όλα ήταν πάτος τότε λόγω πανδημίας. Θα θελα να ήξερα πόσο έχει πάει τώρα το δικό σου "λογικό 50αρικο" στον Νικόλα, που δεν βάζει τιμές στο μενού της ιστοσελίδας του.
Στο λινκ από Google search που επισυναψε ο @Eagle Fly έχει προσφατες φωτό από το μενου του εστιατορίου. Είναι πολύ βοηθητικές :) .
Δεν ξέρω πλέον αν αυτές οι τιμές θεωρούνται πάτος για Σαντορίνη.o_O
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.141
Likes
20.431
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Στο λινκ από Google search που επισυναψε ο @Eagle Fly έχει προσφατες φωτό από το μενου του εστιατορίου. Είναι πολύ βοηθητικές :) .
Μόνο στο tripadvisor μπήκα. Σε πιο λινκ μπήκες εσύ. Να δω και εγώ απο περιέργεια
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.609
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Μόνο στο tripadvisor μπήκα. Σε πιο λινκ μπήκες εσύ. Να δω και εγώ απο περιέργεια
Εμένα μου βγάζει φωτογραφίες το λινκ που έβαλε ο @Eagle Fly . Οπως αυτες (είναι πρόσφατες) https://lh3.googleusercontent.com/p/AF1QipMu047DOfm0rTyapgFIZ7dFksRU6tlUj9suLDrp=s1376-w786-h1376
https://lh3.googleusercontent.com/p/AF1QipPbh6XXiZX59_hOuG0GQpu4CDPLg8v3a3spf2rE=s1376-w786-h1376

Από περιέργεια, βρήκα το σάιτ του Ανωγι στο Ημεροβίγλι, του πιο φθηνού που είχαμε βρει, πολλά χρόνια πριν. Φωτιά και λαύρα :oops:
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.141
Likes
20.431
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Εμένα μου βγάζει φωτογραφίες το λινκ που έβαλε ο @Eagle Fly . Οπως αυτες (είναι πρόσφατες) https://lh3.googleusercontent.com/p/AF1QipMu047DOfm0rTyapgFIZ7dFksRU6tlUj9suLDrp=s1376-w786-h1376
https://lh3.googleusercontent.com/p/AF1QipPbh6XXiZX59_hOuG0GQpu4CDPLg8v3a3spf2rE=s1376-w786-h1376

Από περιέργεια, βρήκα το σάιτ του Ανωγι στο Ημεροβίγλι, του πιο φθηνού που είχαμε βρει, πολλά χρόνια πριν. Φωτιά και λαύρα :oops:
Εμένα μου βγάζει διάφορα λινκ ο σύνδεσμος. To old time musaka μας έφαγε σ' αυτή τη χώρα....Τα κρασιά στη Γαλλία τα έβρισκα στη μισή τιμή πάντως! Το ξέρω οτι τα Σαντορινιά κρασιά είναι πολύ καλά, αλλά οκ...
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.141
Likes
20.431
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.191
Μηνύματα
883.468
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom