Σαντορινη: Γινεται ενα ξενοδοχειο στο booking να μην υπαρχει?

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.114
Likes
3.747
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
N. Υόρκη
Συμφωνώ και εγώ με τα λεγόμενα του @taver !
@Kitten25 Το αποκλείω να μην υπάρχει το κατάλυμα και να το πουλάει η booking... Απλά θα είναι σίγουρα ημιτελές και δε θα βρεις διαμορφωμένους κήπους και περιβάλλοντα χώρο. Αυτό έγινε με μεγάλη επιτυχία και σε πεντάστερο ξενοδοχείο στη Χαλκιδική που πήγαν οι τουρίστες την πρώτη σεζόν και βρήκαν τα συνεργεία να δουλεύουν εκεί!!! Το είχαν παίζει και στις ειδήσεις.... Μην ανησυχείς με τι φωτογραφίες που είναι από μακέτες. Λογικό είναι να μην έχουν κάνει ακόμη φωτογράφηση των πραγματικών εγκαταστάσεων γιατί τώρα ανοίγει ουσιαστικά.
Τυχερή είσαι!! Θα μοσχομυρίζει καινούργιο χρώμα το ξενοδοχείο!!
 

Sinos99

Member
Μηνύματα
44
Likes
34
Επόμενο Ταξίδι
Σαντορίνη
Και εγω ήμουν έτοιμος να κλείσω σε αυτό το ξενοδοχείο τον Αύγουστο λόγω τις σχέσης τιμής με αυτό που προσφέρει αλλα το φοβήθηκα .
1 φωτογραφίες απο υπολογιστή και όχι πραγματικές
2 δεν υπήρχαν πουθενά πληροφορίες στο Ίντερνετ σάιτ Facebook κτλ
3 πολύ καλή τιμή για Αύγουστο.
4 ακόμα και σήμερα που υποτίθεται ότι λειτουργεί το ξενοδοχείο θα έπρεπε να είχε φωτογραφίες αληθινές.

Ελπίζω να μην ειναι απάτη και τρέχεις μέσα στον Αύγουστο να βρεις δωματιο. Που πιθανός να μην ειναι λόγο ότι τα χρήματα πιστώνονται στην booking και όχι στο κατάλυμα .
Πιστεύω ότι το ξενοδοχείο υπάρχει και δεν έχει ανακαινιστεί ακόμα.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.613
Likes
12.436
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
@Kitten25 Διέγραψα το όνομα του ξενοδοχείου από τα μηνύματα, για ευνόητους λόγους.
 

Kitten25

Member
Μηνύματα
167
Likes
48
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγονία
Και εγω ήμουν έτοιμος να κλείσω σε αυτό το ξενοδοχείο τον Αύγουστο λόγω τις σχέσης τιμής με αυτό που προσφέρει αλλα το φοβήθηκα .
1 φωτογραφίες απο υπολογιστή και όχι πραγματικές
2 δεν υπήρχαν πουθενά πληροφορίες στο Ίντερνετ σάιτ Facebook κτλ
3 πολύ καλή τιμή για Αύγουστο.
4 ακόμα και σήμερα που υποτίθεται ότι λειτουργεί το ξενοδοχείο θα έπρεπε να είχε φωτογραφίες αληθινές.

Ελπίζω να μην ειναι απάτη και τρέχεις μέσα στον Αύγουστο να βρεις δωματιο. Που πιθανός να μην ειναι λόγο ότι τα χρήματα πιστώνονται στην booking και όχι στο κατάλυμα .
Πιστεύω ότι το ξενοδοχείο υπάρχει και δεν έχει ανακαινιστεί ακόμα.
Εχεις επικοινωνησει ποτε με το καταλυμα ? Γενικα τηλεφωνο δεν υπαρχει, μονο ενα κινητο το οποιο μου δοθηκε στην επιβεβαιωση...Και γω το ιδιο ελπιζω τι να πω...Επρεπε να ημουν πιο προσεκτικη...

αν παρω να ρωτησω αν ειναι ετοιμο το ξενοδοχειο ή ειναι ακομη το συνεργειο παιζει να με βρισουν? γιατι θελω να ξερω αλλιω ςθα με φαει η αγωνια
 
Last edited by a moderator:

Dina Z

Member
Μηνύματα
1.356
Likes
4.335
Ταξίδι-Όνειρο
Ονειρεύομαι ... γενικώς!
Αυτό δε σημαίνει κι ότι ξέρει ποιά είναι τα μέλη του και τι επωνυμίες χρησιμοποιούν, ούτε ότι έχει το δικαίωμα να παρέχει σε τρίτους πληροφορίες για τα μέλη του... Μην προσπαθείτε να λύσετε οποιδήποτε πρόβλημα χρησιμοποιώντας ξεπερασμένους θεσμούς το προπερασμένου αιώνα. Μόνο η εφορία έχει πλήρη κατάλογο των τουριστικών επιχειρήσεων που λειτουργούν νόμιμα, αλλά φυσικά απαγορεύεται να σας πει το παραμικρό.
Συνηθίζω να απευθύνομαι πρώτα στις αρμόδιες υπηρεσίες ακόμα κι αν η προσπάθεια μου κάποιες φορές δεν έχει αποτέλεσμα.
Εσύ αυτό το χαρακτηρίζεις ξεπερασμένο. Οk, καθένας έχει τον τρόπο του. Βλέπεις, αν και δεν ζω στον προπερασμένο αιώνα, έχω περάσει τον μισό αιώνα ζωής.
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.236
Likes
1.934
Ταξίδι-Όνειρο
παντου
@Kitten25 Διέγραψα το όνομα του ξενοδοχείου από τα μηνύματα, για ευνόητους λόγους.
αν θελεις πες ποιο ειναι να το δουμε
πολυ συχνα υπαρχουν ξενοδοχεια που δεν εχουν δικο τους site ακριβως γιατι δινουν τις κρατησεις σε αλλες εταιρειες, ισως γιατι δεν θελεουν να τις κανουν οι ιδιοι. Ισως τους συμφερει περισσοτερο.
Ισως μπορω να σε βοηθησω.
 

sirley_22

Member
Μηνύματα
92
Likes
43
Ταξίδι-Όνειρο
Νεβαδα, Νησια Σολομωντα
αν θελεις πες ποιο ειναι να το δουμε
πολυ συχνα υπαρχουν ξενοδοχεια που δεν εχουν δικο τους site ακριβως γιατι δινουν τις κρατησεις σε αλλες εταιρειες, ισως γιατι δεν θελεουν να τις κανουν οι ιδιοι. Ισως τους συμφερει περισσοτερο.
Ισως μπορω να σε βοηθησω.
Σ ευχαριστω! Σ στελνω σ προσωπικο μηνυμα
 

Triplover

Member
Μηνύματα
1.187
Likes
4.046
Δεν γνωρίζω το τρόπο πληρωμής του booking και αν υπάρχει τρόπος να είναι απάτη. Πάντως με τόσα δεδομένα και κυρίως τις μουφα φωτογραφίες θα σκεφτόμουν σοβαρά να ακυρώσω την κράτηση. Επικοινωνήστε με booking, εκθεστε τα δεδομένα και ζητήστε επιστροφή των χρημάτων σας.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
29.004
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Συνηθίζω να απευθύνομαι πρώτα στις αρμόδιες υπηρεσίες ακόμα κι αν η προσπάθεια μου κάποιες φορές δεν έχει αποτέλεσμα.
Εσύ αυτό το χαρακτηρίζεις ξεπερασμένο. Οk, καθένας έχει τον τρόπο του. Βλέπεις, αν και δεν ζω στον προπερασμένο αιώνα, έχω περάσει τον μισό αιώνα ζωής.
Οι θεσμοί των επιμελητηρίων είναι ξεπερασμένοι παντού στον κόσμο. Στην Ελλάδα - και σε λίγες ακόμα χώρες, κυρίως Γαλλικών επιρροών - τους διατηρούμε στη φορμόλη ακόμα, επειδή γενικώς είμαστε με σύστημα δημόσιας διοίκησης του προπερασμένου αιώνα. Πάντως σίγουρα δεν είναι "αρμόδια υπηρεσία" ένα επιμελητήριο. Πρώτα απ' όλα επειδή δεν είναι "υπηρεσία".

Και βέβαια, τα όποια επιμελητήρια σε όλους τους κλάδους, γνωρίζουν τα μέλη τους με τα ονόματά τους, όχι με τα εμπορικά ονόματα που χρησιμοποιούν. Γνωρίζουν δηλαδή ότι ο κ. Τάδε Ταδόπουλος (ή η "Αδεφροί Ταδοπούλου ΕΠΕ") είναι ξενοδόχοι, όχι ότι το "Θεία Ελενίτσα" είναι το ξενοδοχείο τους.
Το αν έχουν η όχι δικαίωμα να δίνουν στο κοινό τα στοιχεία των μελών τους, είναι επίσης ένα άλλο θέμα.
 

Kitten25

Member
Μηνύματα
167
Likes
48
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγονία
Δεν γνωρίζω το τρόπο πληρωμής του booking και αν υπάρχει τρόπος να είναι απάτη. Πάντως με τόσα δεδομένα και κυρίως τις μουφα φωτογραφίες θα σκεφτόμουν σοβαρά να ακυρώσω την κράτηση. Επικοινωνήστε με booking, εκθεστε τα δεδομένα και ζητήστε επιστροφή των χρημάτων σας.
Σκεφτομαι πρωτα να παρω τηλ το ταξι Σαντορινης, μετα αν δε μ αρεσει η απαντηση δλδ δεν το ξερουν να επικοινωνησω με το ιδιο το ξενοδοχειο απλως με αλλο τηλ κ να ρωτησω γιατι υπαρχει μονο μακετα αντι για νορμαλ φωτογραφιες. Αμα μου αρεσει η απαντηση θα το αφησω εκει αλλιως θα δω.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.393
Likes
14.315
Η θα κάνεις κάτι(πχ ξεκινώντας τηλέφωνα σε ταξί,επιμελητήριο ,αστυνομία-αυτό δεν το σκεφτήκαμε-δίνουν καμιά πληροφορία;-το ξενοδοχείο με το ίδιο όνομα στο Ρέθυμνο-αν έχουν σχέση κτλ) ή θα το αφήσεις για τον Αύγουστο.Κάνε το πρώτο για να μας ενημερώσεις...
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.829
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom