ΗΠΑ Σαν Φρανσίσκο - Διαμονή

D

Delmem38110

Guest
Άλλα 2 μέλη έχουν αναφερθεί σε συγκεκριμένες γειτονιές του ΣΦ πριν από εμένα, λέγοντας ότι δεν είναι ό,τι καλύτερο για να μείνεις, παρ' όλα αυτά έχεις κολλήσει στα δικά μου γραφόμενα.
Ψάξε στο διαδίκτυο π.χ. για Tenderloin και πέριξ Union Square και ίσως διαπιστώσεις ότι δεν είναι αποκλειστικά δικό μου το συμπέρασμα.
Η πληροφόρηση υπάρχει, από κει και πέρα ο καθένας τα ζυγίζει κι αποφασίζει ό,τι του κάνει κέφι.
Ο ένας ανέφερε μια συγκεκριμένη μικρή περιοχη κολλητά με το ξενοδοχείο που θα μείνω εγω στην μάρκετ Στρίτ σαν μια περιοχή περίεργη…. ( που ειναι) Παραθέτοντας Μετά ένα ξενοδοχείο σε μια άλλη περιοχή που για το δικό του γούστο ήταν Εξαιρετικό Για το δικό μου καθόλου.
Και ο άλλος είπε ότι δεν θα συνιστούσε την περιοχή της πλατείας σαν καλη περιοχή για να μένεις παραθέτοντας μια δικιά του εναλλακτική. Εσύ πετάχτηκες απο το πουθενά συγκρίνοντας την tenderloin με την Ομόνοια και την Πλατεία Βάθης.
στην περιοχή της πλατείας γιουνιον βρίσκει κανείς εξαιρετικά ξενοδοχεία καλή ασφάλεια και εμπειρία κέντρου.
την επόμενη φορά που θα επισκεφτείς την πόλη άκουσε την συμβουλή μου και πάνε Sausalito.
και εδώ κλείνω.
 
Last edited by a moderator:

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
αγαπάμε επίσης ομόνοια, και μένουμε ευχάριστα. έχει και πολύ καλά ξενοδοχεία.
έχετε θεματάκια με το κέντρο. και υπέρ φοβίες. να το προσέξετε. υπάρχει κάτι που σας ενοχλεί; να μας το πείτε να το ξέρουμε.
Ενώ εσύ με τα hostel, ε;
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Ο ένας ανέφερε μια συγκεκριμένη μικρή περιοχη κολλητά με το ξενοδοχείο που θα μείνω εγω στην μάρκετ Στρίτ σαν μια περιοχή περίεργη…. ( που ειναι) Παραθέτοντας Μετά ένα ξενοδοχείο σε μια άλλη περιοχή που για το δικό του γούστο ήταν Εξαιρετικό Για το δικό μου καθόλου.
Και ο άλλος είπε ότι δεν θα συνιστούσε την περιοχή της πλατείας σαν καλη περιοχή για να μένεις παραθέτοντας μια δικιά του εναλλακτική. Εσύ πετάχτηκες απο το πουθενά συγκρίνοντας την tenderloin με την Ομόνοια και την Πλατεία Βάθης.
στην περιοχή της πλατείας γιουνιον βρίσκει κανείς εξερετιακα ξενοδοχεία καλή ασφάλεια και εμπειρία κέντρου.
την επόμενη φορά που θα επισκεφτείς την πόλη άκουσε την συμβουλή μου και πάνε Sausalito.
και εδώ κλείνω.
Να πω εδώ βέβαια ότι έχω μείνει και θα εμένα σε ξενοδοχείο πέριξ της Union Square. Όπως είπα και πριν γενικά οτιδήποτε πάνω από την Geary για μένα είναι οκ, όπως και κάτω από αυτή αλλά ανατολικά από Taylor/Mason. Το πρόβλημα με τους άστεγους δυστυχώς ήταν εντονότερο τον Μάρτιο που πήγα αλλα με τόσα ξενοδοχεία γύρω από την πλατεία ήταν εντάξει τα πράγματα. Στο Civic Center πάλι αρκετά χειρότερα από δυόμιση χρόνια πριν. Ένα κομμάτι της πλατείας έχει γίνει οργανωμένος καταβλισμος σκηνών.

Λόγω Covid το κέντρο ήταν αρκετά πιο ήσυχο σε σχέση με αλλες περιοχές πάντως το Μάρτιο αν και απ’οτι μας είπαν ο κόσμος σιγά σιγά επανέρχεται.
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.800
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom