ΗΠΑ Σαν Φρανσίσκο - Διαμονή

Manos46

Member
Μηνύματα
586
Likes
2.452
Ονειρεμένο Ταξίδι
???
Καλησπέρα καλησπέρα σε όλους τους traveller! Η ερώτηση μου είναι προφανής.... Που να μείνει κάποιος στο Σαν Φραντζίσκο. Είτε ξενοδοχείο είτε Airbnb. Σε λογικές τιμές πάντα... 😅
 
D

Delmem38110

Guest
Καλησπέρα καλησπέρα σε όλους τους traveller! Η ερώτηση μου είναι προφανής.... Που να μείνει κάποιος στο Σαν Φραντζίσκο. Είτε ξενοδοχείο είτε Airbnb. Σε λογικές τιμές πάντα... 😅
το yotel αυτή τη στιγμή έχει -40% τελειώνει 19 Απρίλη.
YOTEL San Francisco
ρίξε μια ματιά αν σου αρέσει. είναι σε καλή τοποθεσία και καινούριο ξενοδοχείο.
κλείνεις από την ιστοσελίδα τους (πιο φτηνά) η και από τη μπουκινγκ. και έχει ακύρωση μέχρι και την ίδια μέρα πριν το μεσημέρι. εμείς κλείσαμε εκεί τη διαμονή μας.
 

rev26

Member
Μηνύματα
195
Likes
119
Πριν λίγες ημέρες έμεινα στο Cow hollow inn and suites στην Lombard street και με δωρεάν πάρκινγκ γύρω στα 100 δολλάρια την βραδιά ,τα δωμάτια εχουν παλιά κλασική επίπλωση αλλά ήταν πεντακάθαρα και επίσης η τοποθεσία ήταν ιδανικη
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Η πρώτη ερώτηση είναι τι εννοείς λογική τιμή; Γενικά οι τιμές είναι διαφορετικές από μέρα σε μέρα και από εποχή σε εποχή, όποτε χωρίς ημερομηνίες δύσκολα να μπορούμε να σε βοηθήσουμε. Προσωπικά δε θα εμένα στο Yotel λόγω τοποθεσίας που παρότι κεντρική είναι λίγο περίεργη. Γενικά απόφυγε civic center και tenderloin. Αν είναι από geary και πάνω είστε πιο καλά. Η τοποθεσία του Cow Hollow Inn μου αρέσει αρκετά. Έμεινα στο Del Sol το Μάρτιο που είναι παραδίπλα. Έδειχνε τα χρονάκια του αλλά με 100 δολάρια τότε ήταν ότι πρέπει.
 

Manos46

Member
Μηνύματα
586
Likes
2.452
Ονειρεμένο Ταξίδι
???
Η πρώτη ερώτηση είναι τι εννοείς λογική τιμή; Γενικά οι τιμές είναι διαφορετικές από μέρα σε μέρα και από εποχή σε εποχή, όποτε χωρίς ημερομηνίες δύσκολα να μπορούμε να σε βοηθήσουμε. Προσωπικά δε θα εμένα στο Yotel λόγω τοποθεσίας που παρότι κεντρική είναι λίγο περίεργη. Γενικά απόφυγε civic center και tenderloin. Αν είναι από geary και πάνω είστε πιο καλά. Η τοποθεσία του Cow Hollow Inn μου αρέσει αρκετά. Έμεινα στο Del Sol το Μάρτιο που είναι παραδίπλα. Έδειχνε τα χρονάκια του αλλά με 100 δολάρια τότε ήταν ότι πρέπει.
Λογική τιμή είναι κάτω από 200€ τη βραδιά,για εμένα...
Μιλάμε για αρχές Νοεμβρίου, 6-13 αλλά η διαμονή στο Σαν Φραντζίσκο θα είναι 5 ή 6 βράδια
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.337
Likes
14.201
Λογική τιμή είναι κάτω από 200€ τη βραδιά,για εμένα...
Μιλάμε για αρχές Νοεμβρίου, 6-13 αλλά η διαμονή στο Σαν Φραντζίσκο θα είναι 5 ή 6 βράδια
Κοίταξε το Hilton Parc 55 Hotel(4*).Είναι σε καλή/βολική περιοχή(Union Square).Δεν ξέρω βέβαια πολύ πρόσφατες τιμές.
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.594
Likes
9.771
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ονειρεμένο Ταξίδι
New Zealand
Κοίταξε το Hilton Parc 55 Hotel(4*).Είναι σε καλή/βολική περιοχή(Union Square).Δεν ξέρω βέβαια πολύ πρόσφατες τιμές.
Union Square δεν είναι και η καλύτερη περιοχή για να μείνει κάποιος.

Pacific tradewinds hostel προτείνω εγώ, στο κάτω όροφο έχει private δωμάτια, στον πάνω έχει δωμάτιο με 8 κρεβάτια. Πολύ cozy, φιλικό staff, με πρωινό στη τιμή. Κεντρικότατα, το μετρό montgomery που έρχεται το Bart από αεροδρόμιο είναι στα 500 μέτρα. Ασφαλής περιοχή, το north beach που είναι το μέρος που αξίζει να βγαίνεις Σαν Φρανσίσκο κάθε βράδυ είναι στα 5 λεπτά με τα πόδια, ο επόμενος παράλληλος δρόμος είναι Chinatown.

Και εάν δε σε καλύπτει το hostel, εάν θέλεις να συνδυάσεις και το να πίνεις και μια μπύρα κάπου το βράδυ και πολλές επιλογές φαγητού, τότε προτείνω να ψάξεις την περιοχή γύρω από το North beach.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.337
Likes
14.201
Union Square δεν είναι και η καλύτερη περιοχή για να μείνει κάποιος.

Pacific tradewinds hostel προτείνω εγώ, στο κάτω όροφο έχει private δωμάτια, στον πάνω έχει δωμάτιο με 8 κρεβάτια. Πολύ cozy, φιλικό staff, με πρωινό στη τιμή. Κεντρικότατα, το μετρό montgomery που έρχεται το Bart από αεροδρόμιο είναι στα 500 μέτρα. Ασφαλής περιοχή, το north beach που είναι το μέρος που αξίζει να βγαίνεις Σαν Φρανσίσκο κάθε βράδυ είναι στα 5 λεπτά με τα πόδια, ο επόμενος παράλληλος δρόμος είναι Chinatown.

Και εάν δε σε καλύπτει το hostel, εάν θέλεις να συνδυάσεις και το να πίνεις και μια μπύρα κάπου το βράδυ και πολλές επιλογές φαγητού, τότε προτείνω να ψάξεις την περιοχή γύρω από το North beach.
Εντάξει είναι κάπως εμπορική/τουριστική περιοχή αλλά έχει πολλές επιλογές σε ξενοδοχεία,φαγητό,καταστήματα.Και καλές συγκοινωνίες.
 

Manos46

Member
Μηνύματα
586
Likes
2.452
Ονειρεμένο Ταξίδι
???
Union Square δεν είναι και η καλύτερη περιοχή για να μείνει κάποιος.

Pacific tradewinds hostel προτείνω εγώ, στο κάτω όροφο έχει private δωμάτια, στον πάνω έχει δωμάτιο με 8 κρεβάτια. Πολύ cozy, φιλικό staff, με πρωινό στη τιμή. Κεντρικότατα, το μετρό montgomery που έρχεται το Bart από αεροδρόμιο είναι στα 500 μέτρα. Ασφαλής περιοχή, το north beach που είναι το μέρος που αξίζει να βγαίνεις Σαν Φρανσίσκο κάθε βράδυ είναι στα 5 λεπτά με τα πόδια, ο επόμενος παράλληλος δρόμος είναι Chinatown.

Και εάν δε σε καλύπτει το hostel, εάν θέλεις να συνδυάσεις και το να πίνεις και μια μπύρα κάπου το βράδυ και πολλές επιλογές φαγητού, τότε προτείνω να ψάξεις την περιοχή γύρω από το North beach.
Δεν υπάρχει διαθεσιμότητα 😏😯
Έκανα κράτηση,με δωρεάν ακύρωση, στο Mosser Hotel, 200m από τον σταθμό Powell Street.
4-5 μέρες είναι αρκετές για να δει κάποιος την πόλη; Μιας κ έχουμε 7 γεμάτες μέρες , σκεφτόμουν μήπως πάμε Yosemite και Ειρηνικο ωκεανό ( Καρμελ).
 
D

Delmem38110

Guest
αγαπάμε να μένουμε κέντρο (όπως και σε κάθε πόλη) και πάμε όπου θέλουμε μετά.
τα χοστελ φυσικά είναι για τις νεαρές ηλικίες.
αν είναι να φύγω από το κέντρο πάω να μείνω στο sausalito.
αλλά για πρώτη φορά επιβάλετε το κέντρο με τα θετικά του και τα αρνητικά του όπως και σε κάθε μεγαλούπολη.
το ΣΦ είναι για περπάτημα και έχει πολύ καλό σύστημα μετακίνησης. είτε με ταξί είτε με ουμπερ είτε με BART.
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
αγαπάμε να μένουμε κέντρο (όπως και σε κάθε πόλη)
Και η Ομόνοια κι η Πλατεία Βάθης κέντρο είναι, αλλά φαντάζομαι δεν αγαπάμε και πολύ να μένουμε εκεί.

4-5 μέρες είναι αρκετές για να δει κάποιος την πόλη; Μιας κ έχουμε 7 γεμάτες μέρες , σκεφτόμουν μήπως πάμε Yosemite και Ειρηνικο ωκεανό ( Καρμελ).
Παίρνεις μια καλή γεύση σε 4-5 μέρες. Yosemite αξίζει, αλλά καλύτερα να αφιερώσεις 2 μέρες. Carmel by the sea χαριτωμένο είναι αλλά πιστεύω θα μετρούσε περισσότερο αν ήταν μέρος ενός road trip στο Big Sur (που αξίζει επίσης), όχι μόνο του.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.803
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom