Ισπανία Σαν πεζοπόρος που ψάχνει την ψυχή του στο Camino De Santiago και μετράει την αντοχή του

DRAKFIREMAN

Member
Μηνύματα
272
Likes
243
Επόμενο Ταξίδι
θα δούμε
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη-Ιαπωνία
Βασίλη πραγματικά πολύωραίο το ταξίδι σου.Πριν κανα μήνα διάβασα τυχαία για τον εν λόγω μονοπάτι σε ένα περιοδικό πεζοπορίας και έπαθα πλάκα.Φοβερή εμπειρία πρέπει να είναι.Θα ψάξω να βρω και την ταινία.Να είσαι πάντα καλά!
 

duty_free

Member
Μηνύματα
892
Likes
3.079
παρα πολυ ωραιες φωτος!

νομιζω οτι ολο τουτο το σκηνικο, περιγραφεται απο τον ανυπερβλητο David Lodge, στο Therapy.
 

Aquarius

Member
Μηνύματα
49
Likes
66
Έμαθα για το Camino τυχαία πριν 2 χρόνια, είδα την ταινία, διάβασα ένα σωρό ιστορίες ατόμων που έκαναν την διαδρομή, καθώς και tips για την διαδρομή. Χαιρομαι αφάνταστα που διαβάζω και την ιστορία ενός Έλληνα, λοιπόν!
Θέλω πολύ και η ίδια να το επιχειρήσω, το κομμάτι των 150χλμ, οχι το άλλο των 790.
Μόλις βρω συνοδοιπόρους (δεν τολμώ προς το παρόν μόνη), επιφυλάσσομαι να γράψω κ εγώ την ιστορία μου!
 

efi.hania

Member
Μηνύματα
624
Likes
938
Ονειρεμένο Ταξίδι
papua
Εξαιρετικος!

Όντως οι σκαλωσιές αδικούν τον κατ'εμε πιο όμορφο ναό στον κόσμο, θα παραμείνουν μέχρι το 2020, που νομίζω είναι Αγιο έτος.
Το 2020 άγιο έτος 🤣🤣🤣😜😜 που να ξέραμε τι μας περιμένει😆
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.628
Likes
50.314
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα

Smaragda53

Member
Μηνύματα
985
Likes
2.068
Επόμενο Ταξίδι
αχ, μακάρι νάξερα!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Πολυνησία
μια ζωή θέλω να κάνω αυτή τη διαδρομή... αλλά δεν... χαίρομαι για σένα!
 

Smaragda53

Member
Μηνύματα
985
Likes
2.068
Επόμενο Ταξίδι
αχ, μακάρι νάξερα!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Πολυνησία
Πολυ ενδιαφερον, ευχαριστω για την ιδεα.
Μια απορια γιατι 2 νουμερα μεγαλυτερο παπουτσι?
γιατί με τον καθημερινό ποδαρόδρομο πρήζεται το πόδι. Οπότε καλύτερα να φοράς μεγαλύτερα παπούτσια με περισσότερες κάλτσες

Εξαιρετικος!

Όντως οι σκαλωσιές αδικούν τον κατ'εμε πιο όμορφο ναό στον κόσμο, θα παραμείνουν μέχρι το 2020, που νομίζω είναι Αγιο έτος.
"άγιο έτος" πράγματι το 2020! Που να ξέραμε τότε...
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.693
Likes
6.667
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αφρική Ναμιμπια
Διαβαζοντας την ωραια ιστορια που γραφεις τωρα για το οδικο στις ΗΠΑ θυμήθηκα απο τον διαγωνισμό οτι ειχες γραψει και αυτήν.
Ωραια ταξιδια κάνεις Βασίλη , μπράβο.
Να είσαι καλά να μας τα περιγράφεις .
 

Dr Snoopy

Member
Μηνύματα
797
Likes
10.008
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν.Ζηλανδία
Πολύ ωραία και η εμπειρία και η ιστορία σου.Οταν βρέθηκα στο Santiago de Compostela είχα γνωρίσει αρκετούς προσκυνητές και είχα κάνει ενδιαφέρουσες συζητήσεις μαζί τους.Μηπως ετυχε να δεις και την τελετή του Botafumeiro στον καθεδρικό; Είχα την τύχη να την δω και να την βιντεοσκοπησω μάλιστα.
 

turms

Member
Μηνύματα
2.067
Likes
2.825
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σκι στην Παταγονια
αχ τι μου θύμισες...εγώ μπόρεσα μονο το 1/3
τα αλλα 2/3 ήταν προγραμματισμένα για ένα φθινόπωρο αλλα έσκασε myth ο γιος μου k πήρε αναβολή το όλο θέμα...τώρα τον ετοιμάζω να πάμε σε μερικά χρονια μαζί έστω ένα τμήμα παρακάτω
 

va5ilis

Member
Μηνύματα
125
Likes
1.251
Ονειρεμένο Ταξίδι
Το Εβερεστ
Πολύ ωραία και η εμπειρία και η ιστορία σου.Οταν βρέθηκα στο Santiago de Compostela είχα γνωρίσει αρκετούς προσκυνητές και είχα κάνει ενδιαφέρουσες συζητήσεις μαζί τους.Μηπως ετυχε να δεις και την τελετή του Botafumeiro στον καθεδρικό; Είχα την τύχη να την δω και να την βιντεοσκοπησω μάλιστα.
Δυστυχως οχι αλλα απο βιντεακια που ειδα στο youtube ειναι πραγματικα εντυπωσιακη. Εισαι τυχερος που το πετυχες.

αχ τι μου θύμισες...εγώ μπόρεσα μονο το 1/3
τα αλλα 2/3 ήταν προγραμματισμένα για ένα φθινόπωρο αλλα έσκασε myth ο γιος μου k πήρε αναβολή το όλο θέμα...τώρα τον ετοιμάζω να πάμε σε μερικά χρονια μαζί έστω ένα τμήμα παρακάτω
Το καμινο ειναι κατι που οποιος παει μια φορα θελει να ξαναγυρισει. Μπορει μετα απο χρονια, διαφορετικη εποχη, με διαφορετικη παρεα και σαν διαφορετικος ανθρωπος αλλα το καμινο ειναι παντα εκει και περιμενει να το περπατησουμε ξανα και ξανα ;)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.116
Μηνύματα
880.711
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom