Σαν σήμερα (ταξιδιωτική έκδοση)

Konstantinoz

Member
Μηνύματα
157
Likes
285
Επόμενο Ταξίδι
Κουβα
Ταξίδι-Όνειρο
Εκουαδορ,περου
Αρχές της δεκαετίας του 80.Ηταν το πρώτο ταξίδι μας στο Περού και το οργανώσαμε μόνοι μας με όλες τις δυσκολίες εκείνης της εποχής.Δεν ξέρω,ίσως να είμαι από τους πρώτους σμφορουμίτες που πάτησαν το ποδαράκι τους εκεί :p



Πράγματι, καλές διατηρήθηκαν.Δες και μία μέσα από το αεροπλάνο πετώντας για το Κούσκο πάνω από τις Ανδεις και το Μάτσου Πίτσου πως ήταν τότε χωρίς πολύ κόσμο

View attachment 333993
View attachment 333994
View attachment 333995
Εύχομαι κάποτε να καταφέρεις/καταφέρετε να πάτε στο Κούσκο,η περιοχή είναι must.Υποθέτω ότι έχεις διαβάσει και την βραβευμένη υπερπαραγωγή :clap:του Yorgos :)
Όχι δεν την έχω διαβάσει θα το κάνω .Ναι είναι ένα από τα must ταξίδια που θέλω να κάνω το Περού και το Μεξικό βέβαια. Πόσο ωράιες εκείνες οι εποχές που δεν υπήρχε ο υπερτουρισμος και οι Κινέζοι τουρίστες επί το πλείστον. Είσαι αξιοζήλευτος πραγματικά σε μια εποχή που δεν υπήρχε ίντερνετ ούτε πλατφόρμες κρατήσεων ξενοδοχείων παρά μόνο ταξιδιωτικοί οδηγοί στα αγγλικά κατάφερες στα τυφλά μόνος σου και έκανες αυτό το ταξίδι φαντάζομαι οι ταξιδιωτικοί οδηγοί θα είχαν προτεινόμενα καταλύμματα στο Περού ,αλλά για το πώς να μετακινηθεις στην χώρα εκείνη την εποχή θα πρέπει να το έψαξες πολλυ.. θυμάσαι με ποια εταιρία πέταξες πόσες στασεις έκανε το αεροπλάνο για λίμα , φαντάζομαι ότι για τέτοια πτήση εκείνη την εποχή το κόστος παίζει να έφτανε και τα 2.000€.
 

Konstantinoz

Member
Μηνύματα
157
Likes
285
Επόμενο Ταξίδι
Κουβα
Ταξίδι-Όνειρο
Εκουαδορ,περου
Σαν σήμερα πέρυσι πρώτη ημέρα στο συννεφιασμένο βαραδερο της κουβας περιμένα ο καψερος να μαυρίσω πως και πως και να κάνω τα μπάνια μου αλλά πού τέτοια τυχη και τις 3 ημέρες που έκατσα εκεί ο καιρός ήταν μουντός και βροχερός και η θαλασσα φουρτουνιασμένη
 

Attachments


Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.785
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom