Σας έχουν κλέψει ποτέ;

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Σε εμένα δεν έγινε στην Ιταλία αλλά στο αεροδρόμιο της Βαρσοβίας. Από την Σουίσ μου είπαν ότι είχαν και άλλα τέτοια περιστατικά. Έκτοτε σιωπή.
 

Phanton

Member
Μηνύματα
77
Likes
171
Επόμενο Ταξίδι
Βοστώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδια
Στη Βουλγαρια 16 χρονια πριν πηγαινοντας γαμηλιο ταξιδι κεντρικη Ευρωπη μου εκλεψαν το αυτοκινητο.Γι αυτο κι εγω πηρα καινουργιο αυτοκινητο κι αργοτερα...αλλαξα και γυναικα!
Εύχομαι τα κυβικά στο αυτοκίνητο να αυξήθηκαν και στη γυναίκα να μειώθηκαν...
 

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
Δυο φορές με ρίξαν στα ρέστα.
Την πρώτη μου φαγε κάτι εσκούδος ένας ταρίφας στη Λισαβώνα ( στην Ελλάδα ΔΕΝ γίνονται αυτά).
Τη δεύτερη, μια μικροπωλήτρια στο Πεκίνο με κάτι γιουάν. Την πήρα χαμπάρι όμως γιατί τσίριζε σαν τρελή απ τη χαρά της ( κι άλλος μαλάκας, κι άλλος μαλάκας ή κάτι τέτοιο), γυρισα πίσω ζήτησα τα λεφτά μου , δε μου τα δωσε φυσικά, βούτηξα κι εγώ ενα καπέλο το φόρεσα κι έφυγα...
 

Giristroula

Member
Μηνύματα
723
Likes
348
Επόμενο Ταξίδι
κάτσε να μαζώξω κάνα χρήμ
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα, Ιαπωνία
Δυο φορές με ρίξαν στα ρέστα.
Την πρώτη μου φαγε κάτι εσκούδος ένας ταρίφας στη Λισαβώνα ( στην Ελλάδα ΔΕΝ γίνονται αυτά).
Τη δεύτερη, μια μικροπωλήτρια στο Πεκίνο με κάτι γιουάν. Την πήρα χαμπάρι όμως γιατί τσίριζε σαν τρελή απ τη χαρά της ( κι άλλος μαλάκας, κι άλλος μαλάκας ή κάτι τέτοιο), γυρισα πίσω ζήτησα τα λεφτά μου , δε μου τα δωσε φυσικά, βούτηξα κι εγώ ενα καπέλο το φόρεσα κι έφυγα...
Καλός...πολύ καλός!
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Αυτό με τα λάθος ρέστα μας τύχαινε με ένα μπάρμπα στο γκισέ των εισιτηρίων, στην κάτω πλευρά του τουνέλ στην Κωνσταντινούπολη.
Κάθε φορά προσπαθούσε να κρατήσει άλλο ποσό για τα εισιτήρια.
 

angel30

Member
Μηνύματα
15
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
Το περιστατικό με την camera που έκανε φτερά από την βαλίτσα στο αεροδρόμιο μου έτυχε μόνο στην Ιταλία αλλά έκτοτε τα κουβαλάω όλα πάνω μου φυσικά.Η εταιρεία που πετούσα όμως ήταν ελληνική, olympic air παρακαλώ.Υποψιάζομαι ότι έγινε στο αεροδρόμιο της ρώμης γιατί εκεί τσεκάρουν τί έχουν μέσα οι βαλίτσες με ακτίνες και όχι ελλάδα που φτάσαμε.
πάντως ποτέ δεν είσαι σίγουρος 100%.Το κακό ήταν που το διαπίστωσα στο σπίτι γιατί αν το είχα καταλάβει στο αεροδρόμιο θα είχα κάνει φασαρία και πιστεύω ότι θα έβγαζα άκρη....
Λέω τώρα......
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.691
Likes
50.594
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Το περιστατικό με την camera που έκανε φτερά από την βαλίτσα στο αεροδρόμιο μου έτυχε μόνο στην Ιταλία αλλά έκτοτε τα κουβαλάω όλα πάνω μου φυσικά.Η εταιρεία που πετούσα όμως ήταν ελληνική, olympic air παρακαλώ.Υποψιάζομαι ότι έγινε στο αεροδρόμιο της ρώμης γιατί εκεί τσεκάρουν τί έχουν μέσα οι βαλίτσες με ακτίνες και όχι ελλάδα που φτάσαμε.
πάντως ποτέ δεν είσαι σίγουρος 100%.Το κακό ήταν που το διαπίστωσα στο σπίτι γιατί αν το είχα καταλάβει στο αεροδρόμιο θα είχα κάνει φασαρία και πιστεύω ότι θα έβγαζα άκρη....
Λέω τώρα......
Επειδή λες πως ήταν το πρώτο σου ταξίδι, ίσως να ήταν πολύ παλιά και να μιλάς και για το Ελληνικό, όπου όντως γινόταν της Πόπης. Σύζυγος συγγενικού μου προσώπου εργαζόταν στο αεροδρόμιο και γινόταν το έλα να δεις, κάθε μέρα πουλούσαν "εξαφανισθέντα" προϊόντα που βουτούσαν από τις βαλίτσες, ολόκληρα σπίτια χτίστηκαν έτσι, σύστημα ήταν. Βέβαια δε γίνονταν μόνο στο Ελληνικό αυτά, στο Heathrow πριν χρόνια έγινε χαμός με βαλιτσάδες που έβγαζαν χιλια΄δες λίρες το μήνα με το ίδιο σύστημα, στην Αβάνα τους ξήλωσαν όλους πριν 3 χρόνια διότι είχε καταντήσει αηδία το θέμα κλπ, αλλά ειδικά το Ελληνικό ήταν μια μαύρη ιστορία σε σχέση με το Βενιζέλο, οπότε μην αποκλείεις να έγινε εκεί η δουλειά.
 

angel30

Member
Μηνύματα
15
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
Το περιστατικό έγινε το 2009 και ήταν στο Ελ.Βενιζέλος δυστυχώς, οπότε αυτά τα πράγματα συνεχίζονται μέχρι σήμερα....
Ξαναλέω όμως ότι οι υποψίες μου πέφτουν στο αεροδρόμιο της Ρώμης...
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.691
Likes
50.594
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Χμ, μάλλον για Ιταλία πάει...
 

taver

Member
Μηνύματα
12.493
Likes
29.057
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Αν μιλάμε για μιρκοκλοπές, μου έχουν συμβεί διάφορα, όπως π.χ. αυτό:
http://www.travelstories.gr/%F4%E1%...F9%ED-%F0%EF%F4%E1%EC%FE%ED-6.html#post215419
ή αυτό:
http://www.travelstories.gr/%F4%E1%...9%ED-%F0%EF%F4%E1%EC%FE%ED-11.html#post218291
ή κάτι πλαστά ρέστα που μου έδωσε ένας ταρίφας στο Buenos Aires (πιο κάτω στην ίδια ιστορία, έ-έ-έρχεται....)
ή αυτό
http://www.travelstories.gr/%E3%E5%...-%F3%E5-%F4%E1%EE%DF%E4%E9%E1.html#post169263
 

McElk

Member
Μηνύματα
1.033
Likes
1.600
Ταξίδι-Όνειρο
Novaya Zemlya
Μικροκλοπές μόνο. Στο αεροδρόμιο του Σαντιάγκο η πτήση για Λίμα είχε 5 ώρες καθυστέρηση. Άνοιξαν σακ βουαγιάζ που είχα ήδη παραδώσει, σχίζοντας το κλειδωμένο λουράκι του και μου έκλεψαν ένα ντίσκμαν. Πρόσφατα σε ταξίδι στην Κίνα μου πούλησαν μαϊμού κάρτα μνήμης.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.224
Μηνύματα
884.325
Μέλη
38.917
Νεότερο μέλος
drsofika

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom