Σευχέλλες ή Τζαμάικα για γαμήλιο ταξίδι;

karaargy

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Η πρώτη μου επιλογή είναι η Τζαμάικα για τους λόγους που ανέφερες (ειδικά η μουσική που όντως ανεβάζει την διάθεση) και θέλω πολύ να πάω, αλλά ανησυχώ για τις καιρικές συνθήκες, διότι Αύγουστος είναι περίοδος βροχών και οι καταιγίδες συνηθως διαρκούν μισή ώρα,αλλά είναι πιθανό να κρατήσουν και ημέρες......δυστυχώς!!!Οπότε....απογοήτευση!
 

karaargy

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Εγω θα πηγαινα Σευχελες αν ηταν να διαλεξω ενα απο τα 2 και ο λογος επειδη εχω παει Τζαμαικα και να σου πω την αληθεια δεν ηταν οπως τη περιμενα.
Ειναι υπερτιμημενος προορισμος κατα τη γνωμη μου,ακριβως και γενικα κοιτανε πως θα σου φανε τα λεφτα,οχι πως θα στα παρουν ή πως θα τα κερδισουν,μεγαλη διαφορα.
Παντως εγω θα σου πρωτεινα μια κρουαζιερα στη Καραιβικη(δεν ειναι τοσο ακριβα οπως πιστευουν οι περισοτεροι) και περνας και απο Τζαμαικα αν το εχεις καιμο.
Αλιως Αρουμπα ή Γκραν Καιμαν (ακριβα τα καιμαν ομως σαν χωρα)
κρουαζιέρα ε?θα μου άρεσε αλλά όχι για γαμήλιο....νομίζω θα κουραστώ να βρίσκομαι τις περισσότερες ώρες στο κρουαζιερόπλοιο!θα αρχίσω να παίρνω πληροφορίες και για Αρούμπα..σε ευχαριστώ για την ιδέα!!!
 

antella

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΣΡΙ-ΛΑΝΚΑ
Ταξίδι-Όνειρο
Ο ΚΟΣΜΟΣ ΟΛΟΣ
τζαμαϊκα yia man!!

καλη ταξιδιαρικη χρονια σε ολους!!!!
εχουμε παει γαμηλιο ταξιδι τζαμαϊκα το Μαϊο του 2006!!!!!
περασαμε τελεια! αλλος κοσμος!! αν αφεθεις στο ρυθμο και στη ζωη του νησιου ειναι μοναδικη εμπειρια!!!
ειχε και μια ξαφνικη βροχοπτωση-κουρτινα για μιση ωρα, αλλα καμια σχεση με τις βροχες στη ελλαδα, εκανε ζεστη και δεν μας πειραξε καθολου!!!
λοιπον για μοναδικες εμπειριες τζαμαϊκα δαγκωτο!!!!
 

kosdan

Member
Μηνύματα
149
Likes
35
Επόμενο Ταξίδι
Ελλαδα!!
Ταξίδι-Όνειρο
Διαστημα
κρουαζιέρα ε?θα μου άρεσε αλλά όχι για γαμήλιο....νομίζω θα κουραστώ να βρίσκομαι τις περισσότερες ώρες στο κρουαζιερόπλοιο!θα αρχίσω να παίρνω πληροφορίες και για Αρούμπα..σε ευχαριστώ για την ιδέα!!!
Να σου πω την αληθεια αξιζει για γαμηλιο ταξιδι μια κρουαζιερα,σαν εμπειρια αλλα και οικονομικα.
Πιστεψεμε,οτι το μονο σιγουρο ειναι οτι δεν θα βαρεθεις και και δεν θα προλαβεις να κανεις ουτε τα μισα απο οτι θα σου προσφερει ενα καλο κρουαζεροπλοιο και απο αυτα που θα θελεις να κανεις.Μια εβδομαδα ειναι λιγη,δυστυχως!!!

Εμεις ειχαμε παει με την royal caribbean (Royal Caribbean International: Royal Caribbean Cruise Deals & Cruise Vacations - Royal Caribbean International) και συγγεκριμενα με το Freedom of the seas.
Αλλα δεν μειναμε μονο στην κρουαζιερα.
Λοιπον,ειχαμε παει πρωτα Τοροντο (παντρευοτανε ενας ξαδερφος μου),μειναμε εκει 5μερες,μετα πηγαμε Μαιαμι για αλλες 5 μερες πριν επιβιβαστουμε στο πλοιο.
Μετα η κρουαζιερα και στην επιστροφη μειναμε αλλες 3 μερες Μαιαμι(οπου εριχνε παρα μα παρα πολυ νερο,σκεψου οτι ειχαν δημιουργηθει πολλα προβληματα στο Μαιαμι και ειχε μπει νερο μες το ταξι,αν θυμαμε καλα το εχω και σε φωτο),2 μερες στις Μπαχαμες,μετα Μαιαμι 1 μερα (για να παρουμε το αεροπλανο την επομενη μερα) και πηγαμε μετα παλι Τοροντο για αλλες 3 μερες και απο εκει ηρθαμε Ελλαδα.
Ειχαμε παει τον Μαιο του 2007(ειχαμε παντρευτει τον Δεκεμβρη του '06) και πηγαμε Μαιο για να τα συνδιασουμε ολα(γαμος στο Τοροντο,καλος καιρος στη Καραιβικη,χαμηλες τιμες και γενικα καλη εποχη για ταξιδι) και θελαμε να το κανουμε οντως μηνα του μελιτος και πιστευω τα καταφεραμε!!


Οσο για την Αρουμπα ρωτα με οτι θες και μπορω να σε βοηθησω γιατι ενας φιλος μου δουλευει σε ξενοδοχειο εκει. (La Cabana Beach and Racquet Club Aruba)
To θεμα ειναι οι πτησεις γιατι ειναι λιγο μπερδεμα
1.Αθηνα-Παρισι-Μιαμι-Αρουμπα 2Αθηνα-Παρισι-Ν.Υορκη-Αρουμπα 3.Αθηνα-Αμστερνταμ-Αρουμπα(δεν ξερω αν υπαρχουν και αλλες πτησεις τωρα)
Η Αρουμπα ανηκει στην Ολλανδια(Ολλανδικες αντιλες)
Οτι χρειαστειτε πες το μου η εδω η στειλε μου πμ!!
Αλλα μεχρι αυριο,γιατι την Παρασκευη παω Μαλτα και γυριζω στις 18/01

Υ.Γ. Αυτο ισχυει για ολα τα μελη του foroum!!
 

karaargy

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Να σου πω την αληθεια αξιζει για γαμηλιο ταξιδι μια κρουαζιερα,σαν εμπειρια αλλα και οικονομικα.
Πιστεψεμε,οτι το μονο σιγουρο ειναι οτι δεν θα βαρεθεις και και δεν θα προλαβεις να κανεις ουτε τα μισα απο οτι θα σου προσφερει ενα καλο κρουαζεροπλοιο και απο αυτα που θα θελεις να κανεις.Μια εβδομαδα ειναι λιγη,δυστυχως!!!

Εμεις ειχαμε παει με την royal caribbean (Royal Caribbean International: Royal Caribbean Cruise Deals & Cruise Vacations - Royal Caribbean International) και συγγεκριμενα με το Freedom of the seas.
Αλλα δεν μειναμε μονο στην κρουαζιερα.
Λοιπον,ειχαμε παει πρωτα Τοροντο (παντρευοτανε ενας ξαδερφος μου),μειναμε εκει 5μερες,μετα πηγαμε Μαιαμι για αλλες 5 μερες πριν επιβιβαστουμε στο πλοιο.
Μετα η κρουαζιερα και στην επιστροφη μειναμε αλλες 3 μερες Μαιαμι(οπου εριχνε παρα μα παρα πολυ νερο,σκεψου οτι ειχαν δημιουργηθει πολλα προβληματα στο Μαιαμι και ειχε μπει νερο μες το ταξι,αν θυμαμε καλα το εχω και σε φωτο),2 μερες στις Μπαχαμες,μετα Μαιαμι 1 μερα (για να παρουμε το αεροπλανο την επομενη μερα) και πηγαμε μετα παλι Τοροντο για αλλες 3 μερες και απο εκει ηρθαμε Ελλαδα.
Ειχαμε παει τον Μαιο του 2007(ειχαμε παντρευτει τον Δεκεμβρη του '06) και πηγαμε Μαιο για να τα συνδιασουμε ολα(γαμος στο Τοροντο,καλος καιρος στη Καραιβικη,χαμηλες τιμες και γενικα καλη εποχη για ταξιδι) και θελαμε να το κανουμε οντως μηνα του μελιτος και πιστευω τα καταφεραμε!!


Οσο για την Αρουμπα ρωτα με οτι θες και μπορω να σε βοηθησω γιατι ενας φιλος μου δουλευει σε ξενοδοχειο εκει. (La Cabana Beach and Racquet Club Aruba)
To θεμα ειναι οι πτησεις γιατι ειναι λιγο μπερδεμα
1.Αθηνα-Παρισι-Μιαμι-Αρουμπα 2Αθηνα-Παρισι-Ν.Υορκη-Αρουμπα 3.Αθηνα-Αμστερνταμ-Αρουμπα(δεν ξερω αν υπαρχουν και αλλες πτησεις τωρα)
Η Αρουμπα ανηκει στην Ολλανδια(Ολλανδικες αντιλες)
Οτι χρειαστειτε πες το μου η εδω η στειλε μου πμ!!
Αλλα μεχρι αυριο,γιατι την Παρασκευη παω Μαλτα και γυριζω στις 18/01

Υ.Γ. Αυτο ισχυει για ολα τα μελη του foroum!!
εξοντωτικό το γαμήλιο ταξίδι σας πάντως!!χαλαρώσατε καθόλου;λοιπόν,λίγο που κοίταξα για Αρούμπα ο καιρός είναι σχεδόν ο ίδιος όλο τον χρόνο και δεν έχει καταιγίδες όπως συμβαίνει με υπόλοιπη καραϊβική, γεγονός θετικό, οι πτήσεις είναι αυτές που μου έγραψες συν μία ακόμη μέσω φρανκφούρτης..αυτό που θέλω να σε ρωτήσω αν ξέρεις είναι από τιμές..είναι ακριβό μέρος;και επίσης να περάσεις πολύ όμορφα στη Μάλτα!!!!
 

kosdan

Member
Μηνύματα
149
Likes
35
Επόμενο Ταξίδι
Ελλαδα!!
Ταξίδι-Όνειρο
Διαστημα
εξοντωτικό το γαμήλιο ταξίδι σας πάντως!!χαλαρώσατε καθόλου;λοιπόν,λίγο που κοίταξα για Αρούμπα ο καιρός είναι σχεδόν ο ίδιος όλο τον χρόνο και δεν έχει καταιγίδες όπως συμβαίνει με υπόλοιπη καραϊβική, γεγονός θετικό, οι πτήσεις είναι αυτές που μου έγραψες συν μία ακόμη μέσω φρανκφούρτης..αυτό που θέλω να σε ρωτήσω αν ξέρεις είναι από τιμές..είναι ακριβό μέρος;και επίσης να περάσεις πολύ όμορφα στη Μάλτα!!!!
Για φρανκφούρτη δεν το ηξερα.
Ο καιρος ειναι πολυ καλος και σαν χωρα δεν ειναι καθολου ακριβη
Εμεις μεναμε στο eagle beach(περιοχη) και ηταν απιστευτη η παραλια
μπορει να ηταν και γυρο στα 5km
Eκει σου δινεται η ευκαιρια ν ακανεις καταδυση με υποβρηχειο και να δεις κοραλια,ψαρια και 2 ναυαγια.
Σε ευχαριστω για τις ευχες!!
 

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
29.003
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Η Αρουμπα ανηκει στην Ολλανδια(Ολλανδικες αντιλες)
Λάθος. Η Aruba ανεξαρτητοποιήθηκε από τις Ολλανδικές Αντίλλες to 1986 (παραμένοντας μέρος του Βασιλείου των Κάτω χωρών, όπως και η Ευρωπαική Ολλανδία και οι Ολλανδικές Αντίλες μέχρι πρόσφατα).
Επιπλέον, οι Ολλανδικές Αντίλλες έπαψαν να υπάρχουν ως κράτος στις 10 Οκτωβρίου 2010.
 

turms

Member
Μηνύματα
2.072
Likes
2.836
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
έπαψαν να υπάρχουν ως κράτος? και τωρα τι παιζει ? ανηκουν αλλου?
 

varesanovits

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
αφου θες ξεκουραση και ωραιο μερος ενας ειναι ο προορισμος:ΜΑΛΔΙΒΕΣ!!!!
παραδεισος(και λιγα λεω).και αν θες να μ ακουσεις να μεινεις σε water villa(ξερεις,τα σπιτακια με πασσαλους πανω στο νερο).ειναι λιγο ακριβα αλλα δεν θα το μετανιωσεις.και θα το θυμασαι μια ζωη.ακουσε με..
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.214
Μηνύματα
883.826
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom