Στατιστικά συγγραφής Ταξιδιωτικών Ιστοριών

whoknows

Member
Μηνύματα
742
Likes
2.228
Επόμενο Ταξίδι
Στο φεγγαρι
Ταξίδι-Όνειρο
Στο κεντρο της Γης
Η απάντηση είναι ότι το 2010 ήταν μακράν η χρονιά με τις περισσότερες Ιστορίες, αφού γράφτηκαν 329 ενώ κατά μέσο όρο έχουμε 235 ιστορίες κάθε έτος. :)
Λογικο, αν και εχω την αισθηση οτι τραβαει παλι προς τα πανω πλεον
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.405
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Γενικά η ποσότητα και ποιότητα των Ταξιδιωτικών Ιστοριών είναι πάρα πολύ μεγάλη, και είναι κείμενα που έχουν τεράστια αξία. Ένας από τους βασικούς στόχους μου φέτος είναι να σκεφτώ τρόπους να προτρέψω περισσότερο κόσμο (μεταξύ των οποίων και τον εαυτό μου) να γράψει Ιστορίες.
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.962
Likes
6.417
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Γενικά η ποσότητα και ποιότητα των Ταξιδιωτικών Ιστοριών είναι πάρα πολύ μεγάλη, και είναι κείμενα που έχουν τεράστια αξία. Ένας από τους βασικούς στόχους μου φέτος είναι να σκεφτώ τρόπους να προτρέψω περισσότερο κόσμο (μεταξύ των οποίων και τον εαυτό μου) να γράψει Ιστορίες.
Και εγω θέλω πολύ να γράψω ιστορίες για όσα μέρη πηγαίνουμε και για την Ελλάδα φυσικά. Αλλά πράγματι είναι κάτι δύσκολο ειδικά άμα θέλεις να το κάνεις σωστά και με τάξη. Το πρόχειρο γίνεται γρήγορα αλλά χάνει κάτι.. Εδώ μια μέρα μου μένει για να τελειώσω την Κρακοβία και ακόμα τίποτα..
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.405
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Δίκιο έχεις ότι είναι δύσκολο, αλλά πάντα προσπαθώ να θυμίζω στον εαυτό μου ότι είναι προτιμότερο να γράψω κάτι ακόμα και αν δεν είναι ακριβώς όπως το θέλω, παρά να το αναβάλλω συνέχεια και στο τέλος οι αναμνήσεις από το ταξίδι να ξεθωριάσουν.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.405
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Πάμε φρέσκα στατιστικά για τις Ταξιδιωτικές Ιστορίες, τα νούμερα αυτά μέχρι 24 Δεκεμβρίου 2020 (κλικ στις εικόνες για μεγάλο μέγεθος).

Έχουν γραφτεί συνολικά 11,9 εκατομμύρια λέξεις στις ολοκληρωμένες Ταξιδιωτικές Ιστορίες :shock::shock::shock:

Αυτό ισοδυναμεί χοντρικά με 170 βιβλία !!


1609073354675.png



Ορίστε και η λίστα με τα μέλη που έχουν γράψει τις περισσότερες λέξεις σε ολοκληρωμένες ιστορίες συνολικά. Ο @giannismits εξακολουθεί να κάθεται στο θρόνο του :haha: αλλά πολλά μέλη έχουν ανέβει αρκετά στη λίστα αυτή.

1609074473709.png


Παρακάτω ο απόλυτος αριθμός ταξιδιωτικών ιστοριών ανά μέλος (ο dimosf εκτός γραφήματος με τις γνωστές 89 ιστορίες :haha: )

1609074737916.png




Και εδώ ο μέσος όρος λέξεων ανά ιστορία μαζί με τον αριθμό ιστοριών ανά μέλος της λίστας αυτής:


1609074814709.png



Μέσος όρος λέξεων ανά ιστορία στις διαφορετικές γεωγραφικές κατηγορίες που έχουμε. Η Κεντρική και Νότια Αμερική αλλά και η Ωκεανία έχουν μεγαλύτερους μέσους όρους, όπως αναμενόταν:

1609074904871.png



Η λίστα με τις πιο μακροσκελείς ταξιδιωτικές ιστορίες, κάποιες από αυτές βγάζουν ένα βιβλίο μόνες τους:

1609074988665.png



Και κλείνοντας όπως πάντα η λίστα της ντροπής :haha: :haha: με τις μεγαλύτερες Ιστορίες που δεν έχουν ολοκληρωθεί (για να δούμε πόσα μέλη μπορούμε να πείσουμε να τις ολοκληρώσουν)


1609075040830.png
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.642
Likes
12.470
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Πάμε φρέσκα στατιστικά για τις Ταξιδιωτικές Ιστορίες, τα νούμερα αυτά μέχρι 24 Δεκεμβρίου 2020 (κλικ στις εικόνες για μεγάλο μέγεθος).


Και κλείνοντας όπως πάντα η λίστα της ντροπής :haha: :haha: με τις μεγαλύτερες Ιστορίες που δεν έχουν ολοκληρωθεί (για να δούμε πόσα μέλη μπορούμε να πείσουμε να τις ολοκληρώσουν)


View attachment 334308
Η τελευταία από τη λίστα της ντροπής έχει ολοκληρωθεί και μεταφερθεί. Αχ αχ δεν συντονιζόμαστε :haha:
 

isabelle

Member
Μηνύματα
902
Likes
4.165
:haha:
Και κλείνοντας όπως πάντα η λίστα της ντροπής :haha: :haha: με τις μεγαλύτερες Ιστορίες που δεν έχουν ολοκληρωθεί (για να δούμε πόσα μέλη μπορούμε να πείσουμε να τις ολοκληρώσουν)


View attachment 334308
Πολλά :clap::clap::clap: :clap::clap: για τις στατιστικές αλλά και για τη γλαφυρή ονομασία "λίστα της ντροπής" :haha:

Στο μεταξύ διαπιστώνω ότι το χρυσό μετάλλιο ντροπής πάει στον αγαπημένο μου και πολυγραφότατο @hydronetta με τρεις (3!) ημιτελείς ιστορίες-ποταμός, δύο εκ των οποίων (Σοκότρα και Πακιστάν) απέχουν ελάχιστα μόλις χιλιόμετρα από την εκβολή τους.

Ρε συ Παναγιώτη, πιάσε να τελειώνεις τουλάχιστον το Πακιστάν, κι εγώ από την πλευρά μου δεσμεύομαι να ρίξω τα σχετικά συμπληρώματα. Δυο ρημαδομέρες έμειναν όλες κι όλες από κείνο το ταξίδι, άντε λοιπόν!
 

Klair

Member
Μηνύματα
2.228
Likes
26.059
Ταξίδι-Όνειρο
Υπερσιβηρικός
Η δική μου ιστορία έχει ολοκληρωθεί. Για την ώρα δεν έχω να προσθέσω κάτι καινούριο, απλά την άφησα stand by και δεν ενημέρωσα για μεταφορά, γιατί μόλις μας ξεμαντρώσουν θα εκδράμω εκ νέου στην Αρκαδία, οπότε σίγουρα θα έχω να προσθέσω νέες ιδέες για αποδράσεις!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.226
Μηνύματα
884.339
Μέλη
38.918
Νεότερο μέλος
Gvar

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom