Σουηδία Στοκχολμη-πληροφοριες

sofianaxos

Member
Μηνύματα
793
Likes
273
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Μαρία ευχαριστώ για τις πληροφορίες που δίνεις. Λέμε για Πάσχα. Αυτό με τις κρουαζιέρες σε Λετονία - Εσθονία και αρχιπέλαγος, έχεις κάποιο λινκ για να τις δω? Αν και η πρώτη πρέπει να ναι πολύωρη λογικά ε?
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.375
Likes
14.281
Μπορείς να το κάνεις και για Φινλανδία/Ελσίνκι.Μπαίνεις στο πλοίο το μεσημέρι/απόγευμα,βλέπεις το αρχιπέλαγος και την άλλη μέρα το πρωί είσαι στο Ελσίνκι.Επιστρέφεις πάλι απόγευμα από εκεί.Ουσιαστικά είναι τα πλοία της γραμμής και κάνει κράτηση πήγαινε/έλα.Δεν έχω λίνκ γιατί πέρασαν πολλά χρόνια.Αλλά φαντάζομαι ότι θα το βρείς εύκολα.Φυσικά καλύτερα είναι καλοκαίρι.Αλλά και το Πάσχα δεν νομίζω να είναι πολύ άσχημα.
 

maraki86

Member
Μηνύματα
168
Likes
102
Μαρία ευχαριστώ για τις πληροφορίες που δίνεις. Λέμε για Πάσχα. Αυτό με τις κρουαζιέρες σε Λετονία - Εσθονία και αρχιπέλαγος, έχεις κάποιο λινκ για να τις δω? Αν και η πρώτη πρέπει να ναι πολύωρη λογικά ε?
Δεν γνωρίζω κάποιο site αλλα γραψεις στο google ferries from stockholm to latvia σιγουρα θα βρεις κατι!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.029
Likes
41.018
Στις Σκανδιναβικές χώρες πετάς σε μια ώρα από πρωτεύουσα σε πρωτεύουσα με 30 ευρώ εισιτήριο με τη Norwegian. Ποιος ο λόγος να χάσει κάποιος 17-18 ώρες μέσα στο πλοίο επί 2 σε ένα ταξίδι μόλις 6 ημερών;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.029
Likes
41.018
Με δεδομενες όμως τις λίγες ώρες ηλιοφάνειας τον Απρίλιο, αν μπει στο πλοίο απόγευμα και φτάσει το άλλο πρωί, δεν θα δει και πολλα. Ίσως το καλοκαίρι να αξίζει τον κόπο.
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Υπαρχει η δυνατότητα να κανεις τη μικρη κρουαζιέρα διαρκειας 3 ωρων , αν κ νομιζω οτι το τουρ ξεκιναει απο τον Μάιο. Ημουν εκει 3 Μαιου και μας ειπαν οτι ηταν η πρωτη μερα που ξεκινουσε για την σεζόν.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.365
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Με δεδομενες όμως τις λίγες ώρες ηλιοφάνειας τον Απρίλιο, αν μπει στο πλοίο απόγευμα και φτάσει το άλλο πρωί, δεν θα δει και πολλα. Ίσως το καλοκαίρι να αξίζει τον κόπο.
Υπαρχει κ πρωινο δρομολογιο. Επειδη το εχω κανει καποιες φορες, ειναι σουπερ. Βλεπεις το αρχιπελαγος, διασκεδαζεις στο πλοιο (στα βραδυνα γινεται ο τρελλος χαμος απο μπαρ ντισκο, λαιβ και τονους ρεοντος αλκοολ..) και γινεται κ ημερησια φυσικα. Φευγεις πρωι πας στα νησια και νωρις το σουρουπο εισαι πισω..
Προφανώς για να δεί το αρχιπέλαγος(αν τον ενδιαφέρει).
Το δικο σου το προφανες δεν ειναι το ιδιο με το δικο μου γι αυτο συγκρατησου...
Προφανως για να ζησεις πρωτιστως την εμπειρια του Viking Grace.
 

ParaskevoulaNaxos

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καληςπερα!ειμαι νέο μέλος!ηθελα να με ενημερώσετε αν τα Χριστούγεννα ειναι καλυτερα η την πρωτοχρονιά στην Στοκχόλμη!αν μείνουμε 28/12-2/1 στην Στοκχόλμη θα εχει πράγματα να κάνουμε η τα Χριστούγεννα τελειώνουν 26/12.
 

julientn

Member
Μηνύματα
22
Likes
31
Καληςπερα!ειμαι νέο μέλος!ηθελα να με ενημερώσετε αν τα Χριστούγεννα ειναι καλυτερα η την πρωτοχρονιά στην Στοκχόλμη!αν μείνουμε 28/12-2/1 στην Στοκχόλμη θα εχει πράγματα να κάνουμε η τα Χριστούγεννα τελειώνουν 26/12.
Γειά σου! Η χριστουγεννιάτικη αγορά της Στοκχόλμης τελειώνει στις 23/12 κάθε χρόνο.
Δες και το site
https://www.christmasmarkets.com/individual-christmas-market/stockholm-old-town-christmas-market/
Οπότε καλύτερο θα ήτανε να το προλάβετε :bleh:
 

Dina Z

Member
Μηνύματα
1.356
Likes
4.335
Ταξίδι-Όνειρο
Ονειρεύομαι ... γενικώς!
Καληςπερα!ειμαι νέο μέλος!ηθελα να με ενημερώσετε αν τα Χριστούγεννα ειναι καλυτερα η την πρωτοχρονιά στην Στοκχόλμη!αν μείνουμε 28/12-2/1 στην Στοκχόλμη θα εχει πράγματα να κάνουμε η τα Χριστούγεννα τελειώνουν 26/12.
Αχ, αγαπημένη πόλη! Πάρε πληροφορίες από την ενότητα ''ταξιδιωτικές ιστορίες'' και σου εγγυώμαι πως δεν θα χρειαστείς τουριστικό οδηγό!
Καλά να περάσεις και θα περιμένουμε τις εντυπώσεις σου από την χριστουγεννιάτικη Στοκχόλμη:)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.440
Μέλη
38.896
Νεότερο μέλος
η μεγάλη η ζωή

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom