Στον Πειραιά παραμένει το κρουαζιερόπλοιο ΖΕΝΙΘ

jkourkoulis

Member
Μηνύματα
78
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
Erasmus στο Παλέρμο!
Ονειρεμένο Ταξίδι
χεχε
maltakia το ΠΑΜΕ δεν έχει καμιά αρμοδιότητα οι ανακοινώσεις είναι της ΠΝΟ αλλά όπως συνήθως σε κάθε απεργία όπου και να είναι αυτή εμφανίζονται και οι μισθοφόροι του ΠΑΜΕ.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Δηλαδή από τη μια έχουμε τις ανακοινώσεις του ΠΑΜΕ κι από την άλλη τις δηλώσεις εφοπλιστών και εκπροσώπων επιχειρήσεων.Ωραία.
παρεθεσα μία τεκμηριωμένη άποψη με νούμερα που ρωτήθηκα πριν πόσους αφορά το καμποτάζ. επί πραγματικών στοιχείων και όχι υποθέσεων. αν έχεις εσύ μία ανακοίνωση του ΠΑΜΕ (μια και στο σάιτ του δεν υπάρχει) ή ακόμα καλύτερα της ΠΝΟ, όπως λέει ο jkourkoulis, επί του θέματος και με στοιχεία, πολύ ευχαρίστως να τη διαβάσουμε.
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Δεν είμαι υπερασπιστής κανενός ΠΑΜΕ αλλά πάντα κρατάω τις επιφυλάξεις μου απέναντι σε ανακοινώσεις εργοδοτικών και επιχειρηματικών συμφερόντων.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Δεν είμαι υπερασπιστής κανενός ΠΑΜΕ αλλά πάντα κρατάω τις επιφυλάξεις μου απέναντι σε ανακοινώσεις εργοδοτικών και επιχειρηματικών συμφερόντων.
επαναλαμβάνω ότι απλά υπογράμμισα τα νούμερα που ειχα αναφέρει κι εγώ. 500 ναυτικοί απασχολούνται στη συγκεκριμμένη εταιρεία. αυτό δεν αμφισβητείται. και είναι οι μόνοι άμεσα θιγόμενοι της άρσης του καμποτάζ αν η εταιρεια αλλάξει σημαία και θελήσει να κατεβάσει τα κόστη. φυσικά αυτό μπορεί να το κάνει ανεξαρτήτως άρσης. η ανεργία στον κλάδο της κρουαζιέρας είναι πολύ μικρη, περίπου 200 άτομα αφορά γιατί κρουαζιέρα και έλληνας ναυτικός δεν τα πάνε καλά εδώ και 2 δεκαετίες. δεν είναι θέμα καμποτάζ.
είπες για ανακοίνωση του ΠΑΜΕ και επειδή παρακολουθώ το σαιτ του ήξερα ότι δεν υπάρχει καμμία τετοια ανακοίνωση. ούτε από την ΠΝΟ.
 

turms

Member
Μηνύματα
2.067
Likes
2.823
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σκι στην Παταγονια
δεν μας λετε και ποσα παιρνουν σε λεφτα...πλεον με την κριση και το ΔΝΤ ποτε δεν ξερεις...μαλλον θα χρειαστει
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
δεν μας λετε και ποσα παιρνουν σε λεφτα...πλεον με την κριση και το ΔΝΤ ποτε δεν ξερεις...μαλλον θα χρειαστει
δεν είναι κάτι κρυφό. αν και ανέφερα στο ποστ 22 δες κι εδώ για αξιωματικούς (στα κρουαζιερόπλοια επί 2 συνήθως..). δεν ξέρω αν σε παίρνει ηλικιακά..:haha:
http://wow.isol-servers.net/nee.gr/downloads/25fylladio09.pdf
για κατώτερο πλήρωμα και δη ναυτόπαις..υπολόγιζε τα μισά του κατώτερου μισθού..θέσεις στην Πάτρα έχει πάντως..
 

jkourkoulis

Member
Μηνύματα
78
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
Erasmus στο Παλέρμο!
Ονειρεμένο Ταξίδι
χεχε
Αν το σκεφτεσαι πάντως για τις θέσεις στην Πάτρα που ανέφερε ο Samion μην περιμένεις κάνα 8ωρο κάθε μέρα, θα ξεπατωθείς :twisted: :bleh:

ΥΓ: Το ευχαριστώ το πάτησα κατά λάθος. :D
 

turms

Member
Μηνύματα
2.067
Likes
2.823
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σκι στην Παταγονια
δεν ειναι πχ οπως σε ενα καζινο; με βαρδιες ;
 

turms

Member
Μηνύματα
2.067
Likes
2.823
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σκι στην Παταγονια
δεν είναι κάτι κρυφό. αν και ανέφερα στο ποστ 22 δες κι εδώ για αξιωματικούς (στα κρουαζιερόπλοια επί 2 συνήθως..). δεν ξέρω αν σε παίρνει ηλικιακά..:haha:
http://wow.isol-servers.net/nee.gr/downloads/25fylladio09.pdf
για κατώτερο πλήρωμα και δη ναυτόπαις..υπολόγιζε τα μισά του κατώτερου μισθού..θέσεις στην Πάτρα έχει πάντως..
αξιωματικος εμπ. ναυτικου; το ξερω...ειχα αποφασισει να παω αν δεν περνουσα πουθενα στις πανελληνιες...τελικα περασα αλλα που να ξερα...

μισο του κατωτερου μισθου;;
δηλ. 300 ευρω;
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
αξιωματικος εμπ. ναυτικου; το ξερω...ειχα αποφασισει να παω αν δεν περνουσα πουθενα στις πανελληνιες...τελικα περασα αλλα που να ξερα...

μισο του κατωτερου μισθου;;
δηλ. 300 ευρω;
του κατωτερου των αξιωματικων εννοουσα. και πολυ γενικα γιατι εξαρταται από πολλους παραγοντες. 300 ειναι ο μισθος των τριτοκοσμικων.
 

Christian

Member
Μηνύματα
595
Likes
95
Βλέπω πως μερικοί έχουν στοιχηθεί από την μεριά των εφοπλιστών και να προσπαθούν να προασπίσουν τα συμφεροντά του κεφαλαίου, ένα θα σας πω ...κούνια που σας κούναγε !!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.553
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom