Γαλλία Στρασβούργο

Kostas78

Member
Μηνύματα
44
Likes
81
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Καλημέρα,
Θα ήθελα να ρωτήσω, έχει μείνει κάνει; στο ibis budget Strasbourg Centre Gare ή το Ibis Strasbourg Centre Gare γιατί είχαμε κλείσει προ Κορονοιου εισιτήρια για Χριστούγεννα και τουλάχιστον να κλείσουμε ξενοδοχείο με δωρεάν ακύρωση... Προς το παρόν λέμε να το τολμήσουμε να πάμε. ..
Κοίταξα περιοχή κοντά στον σταθμό γιατί θα πάμε με Lufthansa και το λεωφορείο που πηγαίνει από Φρανκφούρτη για Στρασβούργο σταματάει εκεί... Για να μας διευκολύνει στο πήγαινε έλα... Τα άλλα που κοίταξα είναι ακριβότερα, είμαστε 4μελη οικογένεια και κοιτάζω μέχρι 160-170€ την βραδιά με πρωινό. Εάν γνωρίζετε και κάποια άλλα, μας λέτε...
Είχαμε μείνει πριν 3 χρόνια στο δεύτερο, το ξενοδοχείο ήταν αξιοπρεπές, τίμια επιλογή για τα λεφτά του, πολύ καθαρό και με εξυπηρετικό προσωπικό. Πρωινό δεν πήραμε. Η τοποθεσία είναι κοντά στην παλιά πόλη, και ακόμα και το βράδυ νιώθαμε ασφαλείς (δεν κυκλοφορήσαμε όμως αργά την νύχτα).
 

Virgi

Member
Μηνύματα
35
Likes
15
Γεια σας! Θα ήθελα να μάθω όσες περισσότερες πληροφορίες γίνεται για Στρασβουργο. Συγκεκριμένα, αν υπάρχει απευθείας πτήση και αν όχι με ποια πόλη που να έχει απευθείας πτήση από Αθήνα μπορώ να συνδυάσω μια επίσκεψη, πόσες μέρες αξίζει να μείνω αν μείνω εκεί, τι αξίζει να δω σίγουρα αν έχω μέρες στη διάθεσή μου. Ευχαριστώ όπως και να έχει!
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.382
μονο Στρασβουργο ενα ΠΣΚ δηλαδη 2-3 βραδια ειναι ΟΚ ...αλλά πρεπει να πεις απο που και ποτε.. απ ευθείας δεν θα βρεις μην πω και με μια σταση δύσκολο απο Ελλάδα αλλά ποτε δεν ξερεις..
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.929
Likes
40.764
Γεια σας! Θα ήθελα να μάθω όσες περισσότερες πληροφορίες γίνεται για Στρασβουργο. Συγκεκριμένα, αν υπάρχει απευθείας πτήση και αν όχι με ποια πόλη που να έχει απευθείας πτήση από Αθήνα μπορώ να συνδυάσω μια επίσκεψη, πόσες μέρες αξίζει να μείνω αν μείνω εκεί, τι αξίζει να δω σίγουρα αν έχω μέρες στη διάθεσή μου. Ευχαριστώ όπως και να έχει!
Ψαξε με easyjet Αθηνα Βασιλεια. Απο κει ειναι πολυ κοντα με τρενο η λεωφορειο.
 

magda pap.

Member
Μηνύματα
186
Likes
632
Επόμενο Ταξίδι
ΒΕΛΓΙΟ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σκωτία
Καλησπέρα!Επειδη το κοίταζα προσφατα το Στρασβουργο εάν διαβάσεις από την αρχή όλο το θέμα θα βρεις πολλές πληροφορίες και για αξιοθέατα και για φαγητό και διαμονή!
Μπορείς να πας μέσω Καρλσρούη (Μπάντεν Μπάντεν) Γερμανία,έχει η Ryanair πτήση και από εκεί με τρένο ή λεωφορείο με FlixBus είναι περίπου δυο ώρες!
Γεια σας! Θα ήθελα να μάθω όσες περισσότερες πληροφορίες γίνεται για Στρασβουργο. Συγκεκριμένα, αν υπάρχει απευθείας πτήση και αν όχι με ποια πόλη που να έχει απευθείας πτήση από Αθήνα μπορώ να συνδυάσω μια επίσκεψη, πόσες μέρες αξίζει να μείνω αν μείνω εκεί, τι αξίζει να δω σίγουρα αν έχω μέρες στη διάθεσή μου. Ευχαριστώ όπως και να έχει!
 

Thalassaki

Member
Μηνύματα
767
Likes
4.751
Επόμενο Ταξίδι
........
Γεια σας! Θα ήθελα να μάθω όσες περισσότερες πληροφορίες γίνεται για Στρασβουργο. Συγκεκριμένα, αν υπάρχει απευθείας πτήση και αν όχι με ποια πόλη που να έχει απευθείας πτήση από Αθήνα μπορώ να συνδυάσω μια επίσκεψη, πόσες μέρες αξίζει να μείνω αν μείνω εκεί, τι αξίζει να δω σίγουρα αν έχω μέρες στη διάθεσή μου. Ευχαριστώ όπως και να έχει!
H Aegean δίνει απευθείας πτήση 14/12/2020, 18/01/2021, 08/02/2021 και 08/03/2021 με 147.89.
 

Andreas7582

Member
Μηνύματα
12
Likes
4
Γεια σας. Θα παμε οικογενειακος Στρασβουργο για τρεις διανυχτερευσεις. Θα εχουμε αυτοκινητο και θα το χρησιμοποιησουμε για να παμε Κολμαρ και Γιουροπα Παρκ. Θα ηθελα να ρωτησω σε πια περιοχη να βρω ξενοδοχειο. Να μεινω εκτος κεντρου ωστε να εχω Parking και να αποφυγω την κινηση ή να μεινω κεντρο κοντα στα αξιοθεατα; Μπορω να συνδιασω και τα δυο μια περιοχη που συνδιαζει ευκολη προσβαση σε αυτοκινητοδρομο χωρις κυκλοφοριακο προβλημα και να ειμαι σε κοντινη αποσταση με τα ποδια στο κεντρο; Καθε συμβουλη ειναι ευπροσδεκτη.
 

Nitrous

Member
Μηνύματα
145
Likes
113
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΚΟΥΒΑ
Γεια σας. Θα παμε οικογενειακος Στρασβουργο για τρεις διανυχτερευσεις. Θα εχουμε αυτοκινητο και θα το χρησιμοποιησουμε για να παμε Κολμαρ και Γιουροπα Παρκ. Θα ηθελα να ρωτησω σε πια περιοχη να βρω ξενοδοχειο. Να μεινω εκτος κεντρου ωστε να εχω Parking και να αποφυγω την κινηση ή να μεινω κεντρο κοντα στα αξιοθεατα; Μπορω να συνδιασω και τα δυο μια περιοχη που συνδιαζει ευκολη προσβαση σε αυτοκινητοδρομο χωρις κυκλοφοριακο προβλημα και να ειμαι σε κοντινη αποσταση με τα ποδια στο κεντρο; Καθε συμβουλη ειναι ευπροσδεκτη.

καλησπερα εχει αρκετα περιφεριακα του κεντρου και μετα μπορεις να πας πολυ ευκολα με το τραμ. αν ψαχνεις κατι πιο οικονομικο ψαξε να βρεις καποιο που να ειναι παρα πολυ κοντα σε σταση τραμ.
Αν θες καποια βοηθεια μου λες.
 

Nitrous

Member
Μηνύματα
145
Likes
113
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΚΟΥΒΑ
Γεια σας! Θα ήθελα να μάθω όσες περισσότερες πληροφορίες γίνεται για Στρασβουργο. Συγκεκριμένα, αν υπάρχει απευθείας πτήση και αν όχι με ποια πόλη που να έχει απευθείας πτήση από Αθήνα μπορώ να συνδυάσω μια επίσκεψη, πόσες μέρες αξίζει να μείνω αν μείνω εκεί, τι αξίζει να δω σίγουρα αν έχω μέρες στη διάθεσή μου. Ευχαριστώ όπως και να έχει!
το χειμωνα ειναι δυσκολα τα πραματα. εχει αθηνα- βασιλεια (easyjet) , αθηνα-φρανκφουρτη-στρασβουργο ( με λεωφορειο το δευτερο κομματι) lufthansa, αθηνα-μοναχο-στρασβουργο (αεροπλανο Lufthansa) εχει θεσσαλονικη - baden baden (ryan-air).
το καλοκαιρι εχει 1 απευθειας (volotea) καθε τετερτη.

γενικα προτεινο 2 full μερες στρασβουργο και 2 αλσατεια. αν θες να δεις και γερμανια λιγο βαλε αλλες 2-3 :)
 

Filfil

Member
Μηνύματα
32
Likes
4
Καλησπερα σας σκέφτομαι να πάω 17/11 από Μπάντεν Μπάντεν με τρένο η λεωφορείο στρασβουργο 2 μέρες και 2 μέρες Κολμαρ…θα ήθελα να με ενημερώσει οποίος γνωρίζει τι ισχύει περί COVID (εμβολιασμένη) και εάν γνωρίζετε περί τρένων άπο το αεροδρόμιο στο Μπάντεν Μπαντεν…ανυπομονώ για οποιαδήποτε απάντηση :)
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Καλησπερα σας σκέφτομαι να πάω 17/11 από Μπάντεν Μπάντεν με τρένο η λεωφορείο στρασβουργο 2 μέρες και 2 μέρες Κολμαρ…θα ήθελα να με ενημερώσει οποίος γνωρίζει τι ισχύει περί COVID (εμβολιασμένη) και εάν γνωρίζετε περί τρένων άπο το αεροδρόμιο στο Μπάντεν Μπαντεν…ανυπομονώ για οποιαδήποτε απάντηση :)
Καλησπέρα. Για τα περί covid διάβασε και ρώτα εδώ
Γαλλία - Ταξίδι Γαλλία και περιορισμοί covid
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.589
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom