Γαλλία Στρασβούργο

titikos

Member
Μηνύματα
164
Likes
76
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΡΚΕΛΩΝΗ
Δεν θα κοιτουσα αλλο απο το Ibis ειδικα αν εχετε και μικρα παιδια που εχουν δωρεαν διαμονη. Συνηθως εχουν λογικοτατες τιμες. Μπραβο που κοιτας με τη σωστη σειρα, πρωτα τη διαμονη.
@paefstra δυστυχώς τα παιδιά είναι 15 14 κ 6 οπότε τα θεωρούν ενήλικα. Μπαίνω στο www.all.accord.com κ βλέπω κατά καιρούς τιμές.
Δεν ξέρω αν είναι αυτή η σωστή σειρά αλλά για ένα ταξίδι που έκλεισα για Κρακοβία έτσι έκανα και νομίζω βόλεψε.
Θα δείξει.
Ευχαριστώ πολύ πάντως
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.019
@paefstra δυστυχώς τα παιδιά είναι 15 14 κ 6 οπότε τα θεωρούν ενήλικα. Μπαίνω στο www.all.accord.com κ βλέπω κατά καιρούς τιμές.
Δεν ξέρω αν είναι αυτή η σωστή σειρά αλλά για ένα ταξίδι που έκλεισα για Κρακοβία έτσι έκανα και νομίζω βόλεψε.
Θα δείξει.
Ευχαριστώ πολύ πάντως
Για 14-15 ισως να βολευει να μεινετε λιγο πιο κεντρικα γιατι αυτα θα θελουν να βολταρουν και μονα τους στο κεντρο, μπορει και βραδακι, ωστε να εχετε λιγη εποπτεια.
 

Nitrous

Member
Μηνύματα
145
Likes
113
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΟΥΒΑ
Καλησπέρα κ ευχαριστώ πολύ.
Ναι το πρώτο το έκλεισε μια κοπέλα κ απλά το έβαλα για την σύγκριση των περιοχών. Πράγματι εκεί στο σταθμό των τρένων έχει αρκετά ξενοδοχεία.
Μπορεί να σου φανεί παράξενο. Για το Νοέμβρη κοιτάω. Απλα είπα να ξεκινήσω με τις περιοχές των ξενοδοχείων, εύρος τιμών και να σταμπαρω κανένα ξενοδοχείο. Στη συνέχεια να κλείσω κάποιο με δωρεάν ακύρωση κ να είμαι έτοιμος για τα αεροπορικά.
Βλέπεις είμαστε 5 άτομα κ είναι δύσκολη υπόθεση η εύρεση ξενοδοχείου γιατί δεν υπάρχουν αρκετά με οικογενειακά δωμάτια ή πρέπει να κλείσω 2 δωμάτια..
Ευχαριστώ
Τελεια

μπορεί να πετύχεις και οικονομικά εισιτήρια από Αθήνα η Θεσσαλονίκη με easyJet πρέπει να τα έχουν ήδη στο site τους.

αν βρεις κάποιο άλλο πες μου να το δω
 

titikos

Member
Μηνύματα
164
Likes
76
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΡΚΕΛΩΝΗ
Τελεια

μπορεί να πετύχεις και οικονομικά εισιτήρια από Αθήνα η Θεσσαλονίκη με easyJet πρέπει να τα έχουν ήδη στο site τους.

αν βρεις κάποιο άλλο πες μου να το δω
Είναι ακριβώς...
Από Θεσσαλονίκη κοιτάω κυρίως γιατί η μετάβασή στην Αθήνα είναι και χρονοβόρα και κοστοβορα.
Έτσι λοιπόν, τα γράφω για οποιοδήποτε άλλον ενδιαφέρεται, από Θεσσαλονίκη για Basel-Milhouse- Frieburg με easyJet και για Μπάντεν-Μπαντεν με Ryanair
 

Nitrous

Member
Μηνύματα
145
Likes
113
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΟΥΒΑ
Είναι ακριβώς...
Από Θεσσαλονίκη κοιτάω κυρίως γιατί η μετάβασή στην Αθήνα είναι και χρονοβόρα και κοστοβορα.
Έτσι λοιπόν, τα γράφω για οποιοδήποτε άλλον ενδιαφέρεται, από Θεσσαλονίκη για Basel-Milhouse- Frieburg με easyJet και για Μπάντεν-Μπαντεν με Ryanair
Η πιο καλη λύση τότε είναι η Ryan από Μπάντεν Μπάντεν μετά το στρασβουργο με αμάξι είναι 35μ
 

COOPERMAN

Member
Μηνύματα
93
Likes
54
@Nitrous καλησπέρα! Επειδή φαίνεται να γνωρίζεις πολύ καλά την περιοχή του Στρασβούργου .. για παραμονή πρωτοχρονιάς τί θα μπορούσαμε να κάνουμε? Εστιατόρια δεν βρίσκω και αρχίζω να αγχώνομαι! Ευχαριστώ για όποιον μπει στον κόπο να απαντήσει!
 

Nitrous

Member
Μηνύματα
145
Likes
113
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΟΥΒΑ
@Nitrous καλησπέρα! Επειδή φαίνεται να γνωρίζεις πολύ καλά την περιοχή του Στρασβούργου .. για παραμονή πρωτοχρονιάς τί θα μπορούσαμε να κάνουμε? Εστιατόρια δεν βρίσκω και αρχίζω να αγχώνομαι! Ευχαριστώ για όποιον μπει στον κόπο να απαντήσει!

καλησπερα

Από ότι θυμάμαι πολλά εστιατόρια έχουν δείπνο για παραμονή αλλά είναι με μενού…
Θα σου πρότεινα να δεις στο fork.com έχει εκεί αρκετά.

αν είσαι μια δυο μέρες πιο πριν εδώ θα μπορούσες να πας σε εστιατόρια να ρωτήσεις αν έχουν διαθεσιμότητα για παραμονή.
Θα κοιτάξω κ εγω και θα σου στείλω αν βρω κάποια
 

COOPERMAN

Member
Μηνύματα
93
Likes
54
καλησπερα

Από ότι θυμάμαι πολλά εστιατόρια έχουν δείπνο για παραμονή αλλά είναι με μενού…
Θα σου πρότεινα να δεις στο fork.com έχει εκεί αρκετά.

αν είσαι μια δυο μέρες πιο πριν εδώ θα μπορούσες να πας σε εστιατόρια να ρωτήσεις αν έχουν διαθεσιμότητα για παραμονή.
Θα κοιτάξω κ εγω και θα σου στείλω αν βρω κάποια
σ' ευχαριστώ πολύ! έκλεισα μέσω fork στο mamama bistro (δεν είχε παρά ελάχιστες επιλογές) - ελπίζω να αξίζει καθότι το μενού κοστίζει 65ευρώ το άτομο
 
Last edited:

Nitrous

Member
Μηνύματα
145
Likes
113
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΟΥΒΑ
σ' ευχαριστώ πολύ! έκλεισα μέσω fork στο mamama bistro (δεν είχε παρά ελάχιστες επιλογές) - ελπίζω να αξίζει καθότι το μενού κοστίζει 65ευρώ το άτομο
Δεν έχω πάει αλλά γενικά μην περιμένεις πολλά γενικά το φαγητό είναι για εμάς τους Έλληνες πολύ μέτριο.
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.280
Likes
1.348
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
καλησπερα, εχει να προτεινει κανεις ΜΜΜ απο μπαντεν μπαντεν για στρασβουργο?
 

escursione

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
4.504
καλησπερα, εχει να προτεινει κανεις ΜΜΜ απο μπαντεν μπαντεν για στρασβουργο?
θες κάτι απευθείας από το αεροδρόμιο του μπάντεν ή από τη πόλη? από τη πόλη δες λεωφορείο flixbus. Από αεροδρόμιο αν θυμάμαι καλά είχα χρησιμοποιήσει shuttle βανάκι δες εδώ AAlsace Navette
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.280
Likes
1.348
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
θες κάτι απευθείας από το αεροδρόμιο του μπάντεν ή από τη πόλη? από τη πόλη δες λεωφορείο flixbus. Από αεροδρόμιο αν θυμάμαι καλά είχα χρησιμοποιήσει shuttle βανάκι δες εδώ AAlsace Navette
Δεν ξέρω καν τι θέλουμε... Απλά βρήκα 1_5 μαϊου αεροπορικά.... Ίσως θα θέλαμε europa park και οτιδήποτε άλλο βολεύει με ΜΜΜ όμως.... Κατάλληλο για παιδιά μικρά. Και Κολμάρ θα μου άρεσε επίσκεψη! Μπερδεμένη είμαι γενικά , γιατί τα αεροπορικά έχουν ξεφύγει αρκετά ....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.192
Μηνύματα
883.471
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom