Aegean Airlines Ryanair Γενικά Συζήτηση για αεροπορικές εταιρείες στην Ελλάδα.

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.011
Δεν μιλαγαμε μονο για να βρεις προσφορες, μιλαγαμε γενικα για εναλλακτικες στο δρομολογιο Αθηνα-Θεσσαλονικη μετα την δηλωση οτι θα σταματησει η Ryanair.
Παραθεσες ενα κειμενο στο οποιο ελεγα οτι οι τιμες ανεβαινουν σημαντικα εαν λαβεις υποψην και το σχεδον παντα ακριβο κοστος μεταφορικων απο και προς το αεροδρομιο, αυτο φαινεται πιο πολυ σε κοντινες πτησεις. Εχω πεταξει και το κοστος της επιγειας μεταφορας για το κομματι αεροδρομιο-πολη ηταν το μισο απο κοστος των μεταφορικων (τα οποια πηρα σε μη προσφορα)
Ειμαι αυτο που ειμαι, εαν εχεις καποιου ειδους εμπαθεια εναντιων μου, το φορουμ δεν εχει σχεση να διαβαζουμε ολοι τις γκρινιες σου.

Προσωπικα πιστευω οτι απλα μπλοφαρουν, βλεπουν αντιδρασεις και το δρομολογιο θα συνεχισει να πεταει κανονικα. Δεν ειναι δυνατον να ειναι με καλη πληροτητα και να μπαινουν μεσα
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.016
Likes
40.986
Προσωπικα πιστευω οτι απλα μπλοφαρουν, βλεπουν αντιδρασεις και το δρομολογιο θα συνεχισει να πεταει κανονικα.
Α ναι, μια ολοκληρη εταιρεια με τεραστιο ογκο πτησεων σε ολη την Ευρωπη κανει ναζακια για να μπλοφαρει.
Για να σοβαρευτουμε λιγο...
 

noobtraveller

Member
Μηνύματα
140
Likes
573
Αυτό το 25 λεπτά είναι απλά μη πραγματικό και υπερβολικά ωραιωποιημενο προς τα κάτω.
Ο χρόνος ενός ταξιδιού ξεκινάει από την ώρα που φεύγεις από το σπίτι σου έως την ώρα που φτάνεις στην είσοδο του σπιτιου/καταλύματος σου.
Με το αεροπλάνο συνολικά θες κανένα τρίωρο περίπου,
Με το ΚΤΕΛ 7,5ωρο περίπου όσο κ με τον Οσε
και για τα ΚΤΕΛ/ΟΣΕ κάποιοι ενδέχεται να παίρνουν λεωφορείο + μετρό ,για να φτάσουν στον σταθμό,οπότε η ταλαιπωρία πολλαπλασιάζεται .Άσε που εκτός από τις ώρες που γλιτώνεις με το αεροπλάνο ,οι συνολικές ώρες διάρκειας του ταξιδιού είναι πιο ποιοτικές.
 

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.011
Α ναι, μια ολοκληρη εταιρεια με τεραστιο ογκο πτησεων σε ολη την Ευρωπη κανει ναζακια για να μπλοφαρει.
Για να σοβαρευτουμε λιγο...
Δηλαδη δεν εχεις ξαναδει ποτε εταιρια να ανακοινωνει ακυρωση δρομολογιου και μετα να αλλαζει γνωμη και το δρομολογιο να συνεχιζει κανονικα;
Ειχαν υπολογισει λαθος τα νουμερα και τελικα εχουν κερδους και το κρατησαν; Η γινεται κατι αλλο;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.016
Likes
40.986
Δηλαδη δεν εχεις ξαναδει ποτε εταιρια να ανακοινωνει ακυρωση δρομολογιου και μετα να αλλαζει γνωμη και το δρομολογιο να συνεχιζει κανονικα;
Ειχαν υπολογισει λαθος τα νουμερα και τελικα εχουν κερδους και το κρατησαν; Η γινεται κατι αλλο;
Εχω δει να ακυρωνουν δρομολογια στα καλα καθουμενα που δεν τους εβγαιναν, να με μεταφερουν σε αλλη πτηση και το εχω παθει πανω απο 2 φορες. Να επαναφερουν οχι.
Αυτο με τον λαθος υπολογισμο μπορει να το δεις σε ψιλικατζιδικο της γειτονιας. Σε εταιρεια θηριωδους μεγεθους γιατι;
 
Last edited:

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.417
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Δεν μιλαγαμε μονο για να βρεις προσφορες, μιλαγαμε γενικα για εναλλακτικες στο δρομολογιο Αθηνα-Θεσσαλονικη μετα την δηλωση οτι θα σταματησει η Ryanair.
Παραθεσες ενα κειμενο στο οποιο ελεγα οτι οι τιμες ανεβαινουν σημαντικα εαν λαβεις υποψην και το σχεδον παντα ακριβο κοστος μεταφορικων απο και προς το αεροδρομιο, αυτο φαινεται πιο πολυ σε κοντινες πτησεις. Εχω πεταξει και το κοστος της επιγειας μεταφορας για το κομματι αεροδρομιο-πολη ηταν το μισο απο κοστος των μεταφορικων (τα οποια πηρα σε μη προσφορα)
Ειμαι αυτο που ειμαι, εαν εχεις καποιου ειδους εμπαθεια εναντιων μου, το φορουμ δεν εχει σχεση να διαβαζουμε ολοι τις γκρινιες σου.

Προσωπικα πιστευω οτι απλα μπλοφαρουν, βλεπουν αντιδρασεις και το δρομολογιο θα συνεχισει να πεταει κανονικα. Δεν ειναι δυνατον να ειναι με καλη πληροτητα και να μπαινουν μεσα
Φιλε ο μόνος που κράζει εδώ μέσα και γκρινιάζει όλη την ώρα είσαι εσύ.. Αλήθεια όλο κράζεις αλλά όλο μέσα είσαι... Μην λέμε παλι τα ίδια κουράζεις κάθε μέρα να λες τον πόνο σου.. Βέβαια είναι δεκτός. Σε φόρουμ είμαστε ο καθένας λέει αυτό που θέλει...Όλοι έχουμε δυσαρέσκεια με κάτι άλλα εσύ πάρα είσαι περίεργος...σε λίγο θα μας χρεώσεις και το μπουκαλάκι με το νερό..
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.016
Likes
40.986
Εγω τελος, δεν ξαναποσταρω ερωτημα περι Ryan σε δημοσια συζητηση. Απο χθες εχω διαβασει ο,τι πιο τραγελαφικο μπορει να φανταστει κανεις: οτι η πτηση Αθηνα Θεσσαλονικη διαρκει 25 λεπτα, οτι η εταιρεια μπλοφαρει και κανει ναζια στους Ελληνες και παρακολουθει κρυφα τις αντιδρασεις των Ελληνων ταξιδιωτων ειδικα , οτι στελεχη με τρομερες σπουδες προφανως για να προσληφθουν απο κολοσσο εχουν ικανοτητες ψιλικατζηδων και υπολογιζουν λαθος.
Καλη συνεχεια στην κουβεντα σας, δεν εχω διαθεση να χασω και το λιγο μυαλο που μου εμεινε.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Δηλαδη δεν εχεις ξαναδει ποτε εταιρια να ανακοινωνει ακυρωση δρομολογιου και μετα να αλλαζει γνωμη και το δρομολογιο να συνεχιζει κανονικα;
Ειχαν υπολογισει λαθος τα νουμερα και τελικα εχουν κερδους και το κρατησαν;
Διάβασε το παρακάτω άρθρο που μιλάει για κόστος πτήσης ATH-SKG με 738 της FR πληρότητας 90% στην οποία κάθε επιβάτης πλήρωσε 50 ευρώ o/w (που λογικά θα σου φαίνεται πολύ ακριβό αφού τα θες όλα τζάμπα). Φαντάσου τώρα όλοι να πλήρωναν 10 ευρώ όπως θες εσύ, τζάμπα θέσεις, τζάμπα αποσκευές... θα έβγαιναν ή θα αποσύρονταν απ' το δρομολόγιο όπως και έκαναν;
https://www.travelo.gr/posa-kerdizei-mia-aeroporika-etaireia-gia-kathe-ptisi/
 

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.011
Ποτε δεν αναφερθηκα paefstra οτι κανει ναζια στους ελληνες πελατες, σε αλλους κανει ναζια και πρεπει να το παιξει δυσκολη. Και προφανος χαζουληδες δεν ειναι να μην ξερουν εαν βγαινουν η οχι. Και βεβαια ξερουν αλλα πρεπει να δειξουν οτι φευγουν και "τρεχατε να με επιδοτησετε ξεβρακωτοι γιατι δεν θα ξαναδειτε τουριστα ποτε ξανα"
Δεν θα πω κατι αλλο πανω σε αυτο, διαβασε τι εγραψα εδω και τα λεμε ξανα την πρωταπριλια. https://www.travelstories.gr/community/threads/ryanair-news.28674/page-139#post-718755

Εχει ακουσει κανεις απο εσας για τις επιδοτησεις που περνει η εταιρια για να κανει τις πτησεις αυτες πιο φτηνες για να προσεκλυσει κοσμο, οχι μονο στην Ελλαδα σε ολους τους απιθανους προορισμους που πεταει; Με αλλα λογια φιλε North66 οχι το αρθρο δεν σου τα λεει ολα, εχει και αλλα εσοδα που ειτε αγνοεις ειτε απλα αποκρυπτεις
για παραδειγμα δειτε εδω, http://www.kathimerini.gr/174922/ar...lles-pros-ryanair-epistreyate-tis-epidothseis

Τελος ποια νουμερο 1 εταιρια θα αφησει χωρο σε ανταγωνιστη να παιξει μπαλα σε αδειο γηπεδο; Οι αλλοι πως πετανε; Αντε η aegean εχει υποχρεωση δεν ξερω και εγω τι, η αλλη η κακομοιρη η Elinair τι υποχρεωση εχει να πεταει σε μια γραμμη που μπαινει μεσα; Κοροιδευομαστε νομιζω.

Ποτε δεν ειπα οτι θελω 10ευρω την καθε πτηση, στην πραγματικοτητα θελω 5ευρω, αλλα το πιο σωστο θα ηταν να το κανουν να εχει συναφεια το κοστος του εισητηριου με το κοστος των εξοδων, αυτο το χρηματιστηριο που εχουν σημερα ολοι τους πως προσφερει κατι καλο στις μεταφορες;
 

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
500
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Εγω τελος, δεν ξαναποσταρω ερωτημα περι Ryan σε δημοσια συζητηση. Απο χθες εχω διαβασει ο,τι πιο τραγελαφικο μπορει να φανταστει κανεις: οτι η πτηση Αθηνα Θεσσαλονικη διαρκει 25 λεπτα, οτι η εταιρεια μπλοφαρει και κανει ναζια στους Ελληνες και παρακολουθει κρυφα τις αντιδρασεις των Ελληνων ταξιδιωτων ειδικα , οτι στελεχη με τρομερες σπουδες προφανως για να προσληφθουν απο κολοσσο εχουν ικανοτητες ψιλικατζηδων και υπολογιζουν λαθος.
Καλη συνεχεια στην κουβεντα σας, δεν εχω διαθεση να χασω και το λιγο μυαλο που μου εμεινε.
Τωρα εσυ κολλησες με το αν ειναι 25 ή 35 λεπτα?ειλικρινα πες μας..σιγα μην ειναι και υπερατλαντικο
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.016
Likes
40.986
Τωρα εσυ κολλησες με το αν ειναι 25 ή 35 λεπτα?ειλικρινα πες μας..σιγα μην ειναι και υπερατλαντικο
Ανταποκρινομαι στην παρακληση σου να πω ειλικρινα: εχεις θεματα με τη μετρηση του χρονου και με τις μετρησεις γενικα κρινοντας απο αλλα ζητηματα που εχεις ποσταρει κατα καιρους. Περσι που επεμενες οτι με τα κουπονια της Airtickets δεν πληρωνουμε φτηνοτερα πχ.
Δεν ειναι ντροπη, πολλοι εχουμε προβηματα αντιληψης σε καποια πραγματα.
Αλλα δεν εχω την υπομονη να συζητησω.
Καλη συνεχεια.
 
Last edited:

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
500
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Ανταποκρινομαι στην παρακληση σου να πω ειλικρινα: εχεις θεματα με τη μετρηση του χρονου και με τις μετρησεις γενικα κρινοντας απο αλλα ζητηματα που εχεις ποσταρει κατα καιρους. Περσι που επεμενες οτι με τα κουπονια της Airtickets δεν πληρωνουμε φτηνοτερα πχ.
Δεν ειναι ντροπη, πολλοι εχουμε προβηματα αντιληψης σε καποια πραγματα.
Αλλα δεν εχω την υπομονη να συζητησω.
Καλη συνεχεια.
την περιμενες πολυ αυτη τη στιγμη ε..χιχι ..και οσον αφορα στο κουπονι αν θυμασαι καλα η airtickets ειχε βαλει χαρατσι 10 ευρω + με το που ειδε οτι εκλεινε κοσμακης εισιτηρια...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.278
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom