Συζήτηση για το νέο κοροναϊο

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

fotast

Member
Μηνύματα
9.365
Likes
14.259
Ότι σε σκεφτόμουνα.... Εκείνες τις φοβερές ρόμπες με τα γουνάκια που προμηθεύτηκες για τη Βενετία σε μας τις στέλνεις κατά εδώ στη Θεσσαλονίκη γιατί θα τις χρειαστούμε;
Μην βγούμε και στα κανάλια σαν τις βλαχοπούλες οι ένδοξες Θεσσαλονικιές τραβελοστορίτισσες....:oops::agnes happy:
Σιγά που έχετε ανάγκη οι Θεσσαλονικιές...΄Εχετε γκαρνταρόμπες εσείς.....:haha:
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.696
Likes
6.673
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Ελειπα στο εξωτερικο και δεν ειχα καταλαβει κατι για τον περιφημο ιό.Γυρισα προχθές.
Σημερα διαβαζοντας στο πεταχτο 1000 ποστακια καταλαβα το εξης .
Πόσο πολύ αγαπάμε τη ζωουλα μας με λάθος τρόπο .
Εχω ζησει την υστερία με το AIDS , την υστερία με το Τσερνομπιλ που οταν εγινε ημουνα Ιταλία και δεν ασχοληθηκε κανεις ( εψαχνα 10 μερες να βρω γάλα να βαλω στον καφέ μου οταν γυρισα και βρηκα τα μαγαζια τροφιμων αδεια ) την γριπη των πτηνων οπου ταξιδευα με την μανα μου Ισραηλ και συγγενεις μας επαιρναν τηλεφωνο κλαιγοντας λες και ημασταν ετοιμοθανατες , ημουνα Κουβα οταν εσκασαν κρουσματα χολερας (οι Κουβανοι ατάραχοι οι γνωστοι μου να με ψαχνουν γιατι θα πεθάνω ) κτλ κτλ

Η γιαγιά του φόρουμ .
 
Last edited by a moderator:

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ταξίδι-Όνειρο
All over the world
Μαλλον οχι .
Ελειπα στο εξωτερικο και δεν ειχα καταλαβει κατι για τον περιφημο ιό.Γυρισα προχθές.
Σημερα διαβαζοντας στο πεταχτο 1000 ποστακια καταλαβα το εξης .
Πόσο πολύ αγαπάμε τη ζωουλα μας με λάθος τρόπο .
Εχω ζησει την υστερία με το AIDS , την υστερία με το Τσερνομπιλ που οταν εγινε ημουνα Ιταλία και δεν ασχοληθηκε κανεις ( εψαχνα 10 μερες να βρω γάλα να βαλω στον καφέ μου οταν γυρισα και βρηκα τα μαγαζια τροφιμων αδεια ) την γριπη των πτηνων οπου ταξιδευα με την μανα μου Ισραηλ και συγγενεις μας επαιρναν τηλεφωνο κλαιγοντας λες και ημασταν ετοιμοθανατες , ημουνα Κουβα οταν εσκασαν κρουσματα χολερας (οι Κουβανοι ατάραχοι οι γνωστοι μου να με ψαχνουν γιατι θα πεθάνω ) κτλ κτλ

Η γιαγιά του φόρουμ .
Η κινδυνολογια στην Ελλαδα ειναι αρχαιο φαινομενο δυστυχως! Ωραια υπογραφη:haha:
 
Last edited by a moderator:

evaT

Member
Μηνύματα
1.569
Likes
12.743
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Αυτή τη στιγμή υπάρχει σύσκεψη στην Περιφέρειε παρουσία του Κικίλια για το αν θα υπάρξουν μέτρα στη Θεσσαλονίκη (κλείσιμo σχολείων υπηρεσιών κλπ. Χλωμό με ένα κρούσμα να μη σπείρουν κ παραπάνω πανικό) θα τα πουν οι ειδήσεις μετά. Αν μας στείλουν εγκύκλιο που μάλλον θα μας στείλουν(είμαι σε πόστο σε δημόσια υπηρεσία με πολύ κοινό) θα σας ενημερώσω....
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.780
Likes
18.171
Last edited:

North66

Member
Μηνύματα
4.302
Likes
5.037
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Μα δεν είναι δυνατόν αυτοί οι 2 να μόλυναν τους 7 και όλοι αυτοί οι 7 να ήταν συμπτωματικά ξένοι που έφυγαν για τις χώρες τους. Υπάρχουν πολλοί περισσότεροι φορείς που είτε δεν έχουν καθόλου ή ήπια συμπτώματα, είτε νομίζουν ότι περνάνε κάποια γρίπη και δεν παίρνουν προφυλάξεις, είτε το κρύβουν, είτε ο ιός σ' αυτούς είναι στα πρώτα στάδια κτλ.
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Παρακαλώ οι διαχειριστές να εντοπίσουν τους Θεσσαλονικείς και να τους βάλουν καραντίνα...
Εγώ πάντως σήμερα διαπίστωσα ότι οι φίλοι και οι γνωστοί που ήξεραν ότι ήμουν στο Παλέρμο με αποφεύγουν, ενώ κάποιοι με παίρνουν τηλέφωνο να με ρωτήσουν πώς αισθάνομαι. Χθες και στο αεροδρόμιο της Αθήνας και στο αεροδρόμιο της Θεσσαλονίκης υπήρχαν στις αφίξεις κάμερες και δημοσιογράφοι που έψαχναν να βρουν κάποιον για να του πάρουν συνέντευξη. Στην Αθήνα πήραν συνέντευξη από μία Ιταλίδα που ταξίδευε με τον γιο της και φορούσαν τις πιο περίεργες και αστείες μάσκες που έχω δει (έμοιαζαν σαν ράμφος πάπιας). Στο αεροπλάνο κάποιοι, κυρίως νέοι, φορούσαν γάντια μιας χρήσης (με τα οποία φυσικά ακουμπούσαν ό,τι θα ακουμπούσαν και με γυμνά χέρια) και μάσκες τις οποίες έβγαζαν όταν ήθελαν να μιλήσουν, να φάνε, να αναπνεύσουν, να ξυστούν κλπ.

Επίσης σήμερα το βράδυ στις 21:10 που πέρασα έξω από μεγάλο σούπερ μάρκετ της Θεσσαλονίκης τα ταμεία ήταν ανοικτά και οι ουρές τεράστιες. Και στα ΑΤΜ υπήρχαν μεγάλες ουρές. Κάποια από αυτά έπαψαν πριν λίγη ώρα να έχουν χρήματα.
 

evaT

Member
Μηνύματα
1.569
Likes
12.743
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Εγώ πάντως εργάζομαι στο δημαρχείο κ το απόγευμα που ήμουν σε κοινωνικό εβεντ πέρα από τον αναμενόμενο χαβαλε...δεν με εδιωξαν!
Έχω περιέργεια να δω το θα γίνει αύριο πρωί στο δημαρχείο που είναι κ τέλος μήνα και οι ορδές κόσμου ξεκίνησαν από σήμερα...
 

arabickostas

Member
Μηνύματα
464
Likes
1.514
Εγώ πάντως εργάζομαι στο δημαρχείο κ το απόγευμα που ήμουν σε κοινωνικό εβεντ πέρα από τον αναμενόμενο χαβαλε...δεν με εδιωξαν!
Έχω περιέργεια να δω το θα γίνει αύριο πρωί στο δημαρχείο που είναι κ τέλος μήνα και οι ορδές κόσμου ξεκίνησαν από σήμερα...
ΓΙΑ ΜΙΑ ΑΚΟΜΗ ΦΟΡΑ, τρεχουμε να σβησουμε μια φωτια αφου ξεκινησε. Ουδεμια μεριμνα προληψης ωστε να μην αναψει η φωτια. Πχ, ελεγχος επιβατων απο πτησεις απο Ιταλια στο αεροδρομιο. Λες και ειμαστε σαν αεροδρομια JFK και εχουμε 20 πτησεις τη μερα απο την Ιταλια χειμωνιατικα αρα δε γινοταν...Αν αυτη η γυναικα ειχε βρεθει θετικη στο αεροδρομιο δεν θα ειχε παει να συμμετεχει σε Δημοτικο Συμβουλιο και να μολυνει πιθανον κ αλλους...Ασοβαροι πολιτικοι που δηλωνουν οτι ολα ειναι σε ετοιμοτητα ενω η γειτονικη χωρα με τοσα παρε δωσε με εμας φλεγεται κυριολεκτικα τις τελευταιες μερες, εκλεγμενοι απο ασοβαρο λαο που αδειαζει τα ραφια λες και ερχεται κατοχη, ενημερωμενοι απο ασοβαρα ΜΜΕ που τα ενδιαφερει μονο το "κλικ" και οτι το κρεββατι της Τζενης θα μεινει αδειο... Ας ελπισουμε οτι απο τα υποπτα περιστατικα που ελεγχονται δε θα ειναι κανενα αλλο με coronavirus, αν και μαλλον αυριο θα ειναι μια διαφορετικη και πολυ δυσκολη μερα.............
 

evaT

Member
Μηνύματα
1.569
Likes
12.743
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Πχ, ελεγχος επιβατων απο πτησεις απο Ιταλια στο αεροδρομιο
Στο αεροδρόμιο μας δεν λειτουργούν καν οι θερμικές κάμερες! Στο δημαρχείο αύριο υποτίθεται θα μας μοιράσουν μάσκες κ απολυμαντικά! Που θα τα βρουν τώρα που έχει έλλειψη; Όχι στην τρομολαγνεια κ μακριά από πανικό αλλά εδώ έχουμε να κάνουμε με αφελείς!
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.162
Μηνύματα
882.484
Μέλη
38.878
Νεότερο μέλος
pennykk

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom