Συζήτηση για το νέο κοροναϊο

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.019
Οι κυβερνησεις προς ωρας ειναι μαζι με εσενα και το μπλοκ των τρομολαγνων, το ξερουμε.
Το θεμα ειναι επισης να το αποδεχτειτε και να μη φανταζεστε πραγματα που ΔΕΝ θα γινουν οπως τα εχετε εχετε στο μυαλο σας.
 

Sevro

Member
Μηνύματα
130
Likes
824
Το θεμα ειναι επισης να το αποδεχτειτε και να μη φανταζεστε πραγματα που ΔΕΝ θα γινουν οπως τα εχετε εχετε στο μυαλο σας.
Περιμενε και θα δεις. Με εχεις κουρασει, συνηθως δε χαλαω την ωρα μου να διαφωνω με boomers, ξερω οτι εχουν αλλες προτεραιοτητες και νοοτροπια στη ζωη. Καλη συνεχεια.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Το θεμα ειναι επισης να το αποδεχτειτε και να μη φανταζεστε πραγματα που ΔΕΝ θα γινουν οπως τα εχετε εχετε στο μυαλο σας.
Πολύ απλά μια ωραία μέρα ο κόσμος θα καταλάβει ότι ο κίνδυνος πέρασε και θα βγει έξω. Και κανένας Χαρδαλιάς και καμιά αστυνομοκρατία δε θα συνεχίσει να κρατάει τον κόσμο μέσα στα διαμερίσματα. Εσύ κάτσε μέσα αμπαρωμένη σαν το Γιαπωνέζο στρατιωτικό που τον βρήκαν κρυμμένο στις ζούγκλες του Γκουάμ τρεις δεκαετίες μετά το τέλος του Β' ΠΠ.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.019
Πολύ απλά μια ωραία μέρα ο κόσμος θα καταλάβει ότι ο κίνδυνος πέρασε και θα βγει έξω. Και κανένας Χαρδαλιάς και καμιά αστυνομοκρατία δε θα συνεχίσει να κρατάει τον κόσμο μέσα στα διαμερίσματα.
Τρια πουλακια καθονταν.
 

turms

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
2.831
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
Πολύ απλά μια ωραία μέρα ο κόσμος θα καταλάβει ότι ο κίνδυνος πέρασε και θα βγει έξω. Και κανένας Χαρδαλιάς και καμιά αστυνομοκρατία δε θα συνεχίσει να κρατάει τον κόσμο μέσα στα διαμερίσματα.
μακαρι...αλλα μακαρι να βγουμε εξω χωρις να εχουμε θανατους στις εντατικες ... τουλαχιστον απο αυτον τον ιο
 

Sevro

Member
Μηνύματα
130
Likes
824
Πολύ απλά μια ωραία μέρα ο κόσμος θα καταλάβει ότι ο κίνδυνος πέρασε και θα βγει έξω. Και κανένας Χαρδαλιάς και καμιά αστυνομοκρατία δε θα συνεχίσει να κρατάει τον κόσμο μέσα στα διαμερίσματα. Εσύ κάτσε μέσα αμπαρωμένη σαν το Γιαπωνέζο στρατιωτικό που τον βρήκαν κρυμμένο στις ζούγκλες του Γκουάμ τρεις δεκαετίες μετά το τέλος του Β' ΠΠ.
Εκει θα γυρισουμε το αφηγημα στους ανευθυνους ελληναραδες που μολις ηρθε η απαγορευση γρψανε στ @ τους τις επιστημονικες συμβουλες για διατηρηση καποιων αποστασεων κλπ.

Δεν υπαρχει σωτηρια με αυτους. Εχουν εμμονη να παρεμβαινουν στις ζωες των αλλων και να εχουν αποψη για το πως θα ζουμε.

ρε συ φιλε...boomer ειναι αυτοι που γεννηθηκαν 1946 ως 1964
Δεν ειμαι η ΝSA να ξερω την ηλικια καθε χρηστη. Απο το λεξιλογιο και την κοσμοθεωρια χαρακτηριζω.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.029
Likes
12.137
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Καλε ναι, εγω βαζω 150 ευρω στο πορτοφολι και περναω αναμεσα απο διμοιριες αστυνομικων, εχω τμημα κοντα. Ενταξει, δεν θα ορμηξω στο μπλοκακι τους αλλα με τον παρα μου ποιος θα μου πει τιποτε;
Εσυ ετσι κι αλλιως δεν προκειται να αρρωστησεις. Δεν αρρωσταινουν οι πλουσιες.


Προφανώς και γίνονται λάθη αλλά είμαστε σε φάση που κανένας δεν είναι σίγουρος για το τι είναι σωστό και τι όχι, πιθανολογώ ότι τα μέτρα συστήνονται από επιδημιολόγους και δεν τα βγάζουν από το κεφάλι τους.
Ηθελα να ξερα ποιος επιδημιολογος συμβουλευει τον Ντουτερτε

https://www.msn.com/el-gr/news/worl...ται/ar-BB123QbE?ocid=ob-fb-elgr-1549976978923
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.760
με την ιδια λογικη και οι Podemos θα διωξουν εσενα (Ισπανια δεν εισαι?)

αλλα αν φτασουμε σε τετοιο σημειο τοτε θα ειμαστε βενεζουελα....και χειροτερα

η Μερκελ δεν προκειται να διωξει κανεναν...
αν βγει ενας νεος Hitler ισως....αλλα αν ερθει ξανα ο Hitler και αρεια φυλη να ημουνα παλι θα εφευγα...εθελοντικα
Μάλλον κάποια σύγχυση έχεις.Οι ποδεμος είναι αριστερό κόμμα,η Μέρκελ οχι.Αν παρ όλα αυτά κάποιος με διώξει από εδώ που είμαι,αν και δεν μπυ αρέσει να το λέω,έχω σπίτι στην Ελλάδα,την Γαλλία,την Ισπανία και σε ενα νησί μακρυά.Καπου θα βρω να παω.Α,έχω και μια γυναίκα που η μάνα της εχει πιστοποιητικό αρειας φυλής.Κοίταξε την οικογένεια σου φίλε,γιατί τα βλέπω δύσκολα τα πράγματα.Είμαι 61χρονών και έκανα τον χαμαλη κουβαλώντας τρόφιμα για φτωχές οικογένειες και μου το απαγόρευσαν.Από την αρχή έχω πει,το τελευταίο πράγμα που μ ενδιαφέρει είναι η δουλειά μου.
 

Sevro

Member
Μηνύματα
130
Likes
824
Μάλλον κάποια σύγχυση έχεις.Οι ποδεμος είναι αριστερό κόμμα,η Μέρκελ οχι.Αν παρ όλα αυτά κάποιος με διώξει από εδώ που είμαι,αν και δεν μπυ αρέσει να το λέω,έχω σπίτι στην Ελλάδα,την Γαλλία,την Ισπανία και σε ενα νησί μακρυά.Καπου θα βρω να παω.Α,έχω και μια γυναίκα που η μάνα της εχει πιστοποιητικό αρειας φυλής.Κοίταξε την οικογένεια σου φίλε,γιατί τα βλέπω δύσκολα τα πράγματα.Είμαι 61χρονών και έκανα τον χαμαλη κουβαλώντας τρόφιμα για φτωχές οικογένειες και μου το απαγόρευσαν.Από την αρχή έχω πει,το τελευταίο πράγμα που μ ενδιαφέρει είναι η δουλειά μου.
Δεν μπορεις να διωξεις πολιτες Ευρωπαικης Ενωσης....ειναι και ολο το νοημα της ελευθερης μετακινησης και εργασιας εντος ΕΕ.
Τελειως ακυρη η συγκριση μεταξυ ντοπιου-μεταναστη εκτος ΕΕ/λαθρομεταναστη και ντοπιου-πολιτη κρατους ΕΕ.
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.192
Μηνύματα
883.471
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom