Συζήτηση για το νέο κοροναϊο

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Αντίστοιχες δηλώσεις παραίτησης θα περιμέναμε απ' το λοιμωξιολόγο-ιεροψάλτη που πήγε να ψάλλει μαζί με άλλους τέσσερις παπάδες σε πριβέ εκκλησία ενώ πλήθος είχε μαζευτεί απέξω και απ' το σκληρό υφυπουργό που επισκέφτηκε περιοχή σε καραντίνα και έκανε συνάντηση σε κλειστό χώρο με πλέον των 30 ατόμων χωρίς να τηρούνται τα μέτρα ασφαλείας που οι ίδιοι έχουν επιβάλλει. Μάλλον η Ελλάδα έχει περισσότερα πρόβατα απ' τη Νέα Ζηλανδία.

https://www.protothema.gr/world/art...-kai-pige-stin-paralia-me-tin-oikogeneia-tou/"Την ώρα που ζητούμε από τους Νεοζηλανδούς ιστορικές θυσίες, εγώ τους απογοήτευσα", υπογραμμίζει στην ανακοίνωσή του. "Φέρθηκα βλακωδώς και καταλαβαίνω γιατί οι άνθρωποι θα θυμώσουν μαζί μου".
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.675
Likes
16.397
Έχει και τα καλά του.. στο δρόμο τα αυτοκίνητα λιγοστά εως καθόλου.. στα σουπερ μαρκετ θαρρείς και σε περιμένουν εσένα ειδικά να πας να ψωνίσεις ... τέτοια άνεση ποτέ..
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.017
Likes
40.988
Έχει και τα καλά του.. στο δρόμο τα αυτοκίνητα λιγοστά εως καθόλου.. στα σουπερ μαρκετ θαρρείς και σε περιμένουν εσένα ειδικά να πας να ψωνίσεις ... τέτοια άνεση ποτέ..
Εκτος του σουπερμαρκετ, ψωνιζω παρα πολλα πραγματα χωρις μεταφορικα εξοδα. Επισης σε καποιες περιπτωσεις τα μεταφορικα εξοδα δεν ειναι πολλα, ωστε να δικαιολογουν την ταλαιπωρια του να κουβαληθεις ως το μαγαζι, ουρες στα ταμεια, παρα πολυς χαμενος χρονος κλπ και το συνειδητοποιω τωρα.
Ασε που ψωνιζεις απο καταστημα οικιακου εξοπλισμου χωρις να μπαινεις στον πειρασμο για κεφτεδακια και τα φερνουν στην πορτα σου δωρεαν.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.748

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.011
Εαν ειναι να μας μεινει κατι θετικο απο αυτη την ιστορια ας ειναι οτι οταν αισθανομαστε τον λαιμο μας η εχουμε βηχα, ακομη χειροτερα πυρετο να φοραμε μασκα υφασματινη της προκοπης, οπως κανουν συστηματικα οι ασιατες. Προσοχη, αναφερομαι για ανθρωπους που ειτε ασθενουν ειτε εχουν συμπτωματα και υποψιαζονται οτι κατι τσιμπησαν.
Τοσα λεφτα μας κλεψαν για αλλη μια φορα οι καναλαρχες για να κολακεψουν την κυβερνηση μην τυχων και πεσει, καλα καλα δεν ξεκινησε, ας προσπαθησουν να περασουν οτι ειναι μια πραξη ευθυνης απεναντι στην κοινωνια.

Εχω εργαστει απεναντι απο ανθρωπο που εβηχε και μετα απο λιγο εβηχα και εγω, οτι και να πεις ειναι χαμενος κοπος, μιας και εχουμε ιδιατερα απληστους εργοδοτες και θελουν οι σκλαβοι να παραγουν ακομη και αρρωστοι.
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
λοιμωξιολόγο-ιεροψάλτη που πήγε να ψάλλει μαζί με άλλους τέσσερις παπάδες σε πριβέ εκκλησία ενώ πλήθος είχε μαζευτεί απέξω
Το έχεις γράψει πάμπολλες φορές και σε βαρέθηκα ρε @North66
Αλλά εξήγησε μου γιατί είναι υπεύθυνος αυτός που μαζεύτηκαν απέξω αυτοί;
Η ερώτηση είναι ,ποιοί τους το είπαν άραγε; Έκανε καμία ανακοίνωση του στυλ πάω να ψαλω; Αν το είπε, μαζί σου και γω να τον κραξουμε.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Θα το γράψω χιλιάδες φορές μέχρι κάποιος απ' αυτούς που μας κουνάνε το δάχτυλο παραιτηθεί, πει ότι φέρθηκε βλακωδώς όπως ο Νεοζηλανδός υπουργός και ζητήσει συγγνώμη απ' τους μαντρωμένους πολίτες.

Ναι είναι υπεύθυνος γιατί ενώ είπε σε όλους μας να μείνουμε σπίτι, αυτός πήγε στην εκκλησία να κάνει το χόμπι του κι εμένα μου απαγόρευσε το δικό μου χόμπι, το ψαροντούφεκο.

Και ο άλλος ο μάγκας είναι υπεύθυνος γιατί ενώ σηκώνει το δάχτυλο κάθε μέρα στους πολίτες, φέρθηκε σαν υγειονομική βόμβα στα χωριά της Ξάνθης μαζεύοντας 30-40 άτομα σε κλειστό χώρο χωρίς να τηρήσει μέτρα ασφαλείας.

Υ.Γ. Περιέργως δεν ξαναπήγε να κάνει το χόμπι του σε κάποια εκκλησία. Που σημαίνει ότι κατάλαβε το λάθος του, αλλά ένα συγγνώμη δεν έχει το κουράγιο να ζητήσει.
 
Last edited:

makisg

Member
Μηνύματα
4.722
Likes
14.823
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Ένα σχόλιο για τον υπουργό υγείας του Ισραήλ που είπε πως τον κορωνοιο τον έστειλε ο Θεός για τους ομοφυλοφιλους. Αφού κόλλησε αυτό σημαίνει πως ή ο ίδιος είναι ομοφυλοφιλος ή αν δεν είναι δεν υπάρχει Θεός.

Μα, φυσικά ο δικός τους Θεός δεν υπάρχει διότι εγώ έχω ακούσει πολλές φορές ότι ο Θεός είναι... Έλληνας;)
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.675
Likes
16.397
Θα το γράψω χιλιάδες φορές μέχρι κάποιος απ' αυτούς που μας κουνάνε το δάχτυλο παραιτηθεί, πει ότι φέρθηκε βλακωδώς όπως ο Νεοζηλανδός υπουργός και ζητήσει συγγνώμη απ' τους μαντρωμένους πολίτες.
22 Μαρτιου έψελνε και μπορούσες και συ να πας ψαροντούφεκο και 23 Μαρτιου έγιναν πιο αυστηρα με βεβαιώσεις και sms..
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Ναι είναι υπεύθυνος γιατί ενώ είπε σε όλους μας να μείνουμε σπίτι, αυτός πήγε στην εκκλησία να κάνει το χόμπι του
Κεκλεισμένων των θυρών ήταν.Δεν έχει απαγορευτεί αυτό....
Όσο αφορά τον υπουργό κατά βάση έχεις δίκιο αλλά δεν γίνεται αυτό τώρα.Ειναι το νέο σεχ συμπολ ! :)
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
22 Μαρτιου έψελνε και μπορούσες και συ να πας ψαροντούφεκο και 23 Μαρτιου έγιναν πιο αυστηρα με βεβαιώσεις και sms..
19 Μαρτίου στείλανε περιπολικό πάνω στα βουνά για να διασκορπίσει μερικούς περιπατητές και τρεις μεριές μετά ο λοιμοξιωλόγος έψελνε σε πριβέ εκκλησία σε πυκνοκατοικημένη περιοχή της Αττικής. Εκεί φυσικά δε στάλθηκε περιπολικό να ελεγχθούν οι παπάδες γιατί έπρεπε να κάνει το χόμπι του ο λοιμωξιολόγος. Γιατί όμως πιστεύεις ότι το χόμπι του γιατρού είναι πιο σημαντικό απ' το χόμπι ενός πολίτη που μπορεί να έχει προβλήματα υγείας και χρειάζεται το περπάτημα;

https://www.protothema.gr/greece/ar...iko-apomakrunei-ton-kosmo-apo-to-tatoi-video/
Κεκλεισμένων των θυρών ήταν.Δεν έχει απαγορευτεί αυτό....
Όσο αφορά τον υπουργό κατά βάση έχεις δίκιο αλλά δεν γίνεται αυτό τώρα.Ειναι το νέο σεχ συμπολ ! :)
Αφού κατά τη γνώμη σου επιτρέπεται γιατί δεν ξαναπήγε από τότε να κάνει το χόμπι του; Και γιατί εκείνη τη μέρα είπε ψέμματα ότι ήταν μέσα στην εκκλησία ένα άτομο ανά 1000τμ, όταν στις εικόνες είδαμε 5 άτομα όταν η μεγαλύτερη εκκλησία στην Ελλάδα δεν έχει επιφάνεια πάνω από 2000τμ; Γιατί τόσα ψέμματα για να καλύψει το δικό του χόμπι και τόσες συμβουλές και νουθεσίες για να κόψει τα δικά μας;
 
Last edited:
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.299
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom