Συζήτηση για το νέο κοροναϊο

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

x7777

Member
Μηνύματα
873
Likes
3.407
Επόμενο Ταξίδι
Mexico
Έρευνα News 24/7: Οι Έλληνες εμπιστεύονται σταθερά τον Σωτήρη Τσιόδρα

https://www.news247.gr/koinonia/ere...ntai-stathera-ton-sotiri-tsiodra.7617236.html
Καλά αν ανεβάσουμε ποιον έχουν εμπιστευτεί οι Έλληνες κατά καιρούς μάλλον θα πετύχει το αντίθετο από αυτό που θέλει να υποστηρίξει το άρθρο.
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Γιατί όμως πιστεύεις ότι το χόμπι του γιατρού είναι πιο σημαντικό απ' το χόμπι ενός πολίτη που μπορεί να έχει προβλήματα υγείας και χρειάζεται το περπάτημα;
Δεν είπα αυτό.... αλλά έχεις κολλήσει σε κάτι που έχει ξεπεραστεί πια και το επαναλαμβάνεις με ρυθμο πυροβόλου.
 

exx

Member
Μηνύματα
11
Likes
26
Θα το γράψω χιλιάδες φορές μέχρι κάποιος απ' αυτούς που μας κουνάνε το δάχτυλο παραιτηθεί, πει ότι φέρθηκε βλακωδώς όπως ο Νεοζηλανδός υπουργός και ζητήσει συγγνώμη απ' τους μαντρωμένους πολίτες.

Ναι είναι υπεύθυνος γιατί ενώ είπε σε όλους μας να μείνουμε σπίτι, αυτός πήγε στην εκκλησία να κάνει το χόμπι του κι εμένα μου απαγόρευσε το δικό μου χόμπι, το ψαροντούφεκο.

Και ο άλλος ο μάγκας είναι υπεύθυνος γιατί ενώ σηκώνει το δάχτυλο κάθε μέρα στους πολίτες, φέρθηκε σαν υγειονομική βόμβα στα χωριά της Ξάνθης μαζεύοντας 30-40 άτομα σε κλειστό χώρο χωρίς να τηρήσει μέτρα ασφαλείας.

Υ.Γ. Περιέργως δεν ξαναπήγε να κάνει το χόμπι του σε κάποια εκκλησία. Που σημαίνει ότι κατάλαβε το λάθος του, αλλά ένα συγγνώμη δεν έχει το κουράγιο να ζητήσει.
WORLD / COUNTRIES / NEW ZEALAND
Last updated: April 07, 2020, 13:48 GMT

New Zealand
Coronavirus Cases:

1,160
Deaths:
1
Recovered:
241
Το οτι ο ιδιος εχει επιβαλει απαγορευση κυκλοφοριας στη χωρα του με μολις ενα θανατο δεν σε ειδα να το σχολιαζεις....
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Το ότι παραιτήθηκε υπουργός με μόλις 1 θάνατο δεν είδα να το σχολιάζεις.
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.606
Likes
9.861
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
22 Μαρτιου έψελνε και μπορούσες και συ να πας ψαροντούφεκο και 23 Μαρτιου έγιναν πιο αυστηρα με βεβαιώσεις και sms..
Αυτό που "χτύπησε" σε όλη την υπόθεση είναι ότι Σάββατο βράδυ βγήκε στην ενημέρωση και τον πήραν τα δάκρυα για τους παππούδες και τις γιαγιάδες και μας είπε να σταματήσουμε τις άσκοπες μετακινήσεις και το επόμενο πρωί πήγε να ψάλλει στην εκκλησία. Δεν το λες ότι έδωσε και το καλό παράδειγμα..

Και την ίδια μέρα το απόγευμα έκανε διάγγελμα ο Κυριάκος για την ολική απαγόρευση.
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.675
Likes
16.404
Αυτό που "χτύπησε" σε όλη την υπόθεση είναι ότι Σάββατο βράδυ βγήκε στην ενημέρωση και τον πήραν τα δάκρυα για τους παππούδες και τις γιαγιάδες και μας είπε να σταματήσουμε τις άσκοπες μετακινήσεις και το επόμενο πρωί πήγε να ψάλλει στην εκκλησία. Δεν το λες ότι έδωσε και το καλό παράδειγμα..

Και την ίδια μέρα το απόγευμα έκανε διάγγελμα ο Κυριάκος για την ολική απαγόρευση.

Κοίτα, δικηγόρος του Τσιόδρα δεν θα γίνω... όλοι μας κάνουμε λάθη στη ζωή.. από αυτό το πράγμα όμως θα κρίνουμε τον Τσιόδρα απο τον οποίο ζητάμε να διαχειριστεί κάτι που όπως καταλαβαίνουμε όλοι μας συμβαίνει κάθε 100 χρόνια και που ποτέ κανένας εν ζωή δεν έχει αντιμετωπίσει;;

Καλή είναι η κριτική αλλά θα την προτιμούσα με αντιπροτάσεις και τουλάχιστον όσοι την κάνουμε να κάνουμε και την αυτοκριτική μας σε ανάλογα επίπεδα..
 

Nikos86

Member
Μηνύματα
548
Likes
4.012
Ταξίδι-Όνειρο
Στον χρονο!
Κοίτα, δικηγόρος του Τσιόδρα δεν θα γίνω... όλοι μας κάνουμε λάθη στη ζωή.. από αυτό το πράγμα όμως θα κρίνουμε τον Τσιόδρα απο τον οποίο ζητάμε να διαχειριστεί κάτι που όπως καταλαβαίνουμε όλοι μας συμβαίνει κάθε 100 χρόνια και που ποτέ κανένας εν ζωή δεν έχει αντιμετωπίσει;;

Καλή είναι η κριτική αλλά θα την προτιμούσα με αντιπροτάσεις και τουλάχιστον όσοι την κάνουμε να κάνουμε και την αυτοκριτική μας σε ανάλογα επίπεδα..
Ενταξει να πουμε και κατι αλλο πιο ουσιαστικο κατα την γνωμη μου που δεν λεγεται και πολυ αν και κανονικα εκει θα επρεπε να εστιαζεται η κριτικη. Η αληθεια ειναι οτι δεν εψαλλε και πολυ καλα. :)
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.606
Likes
9.861
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Κοίτα, δικηγόρος του Τσιόδρα δεν θα γίνω... όλοι μας κάνουμε λάθη στη ζωή.. από αυτό το πράγμα όμως θα κρίνουμε τον Τσιόδρα απο τον οποίο ζητάμε να διαχειριστεί κάτι που όπως καταλαβαίνουμε όλοι μας συμβαίνει κάθε 100 χρόνια και που ποτέ κανένας εν ζωή δεν έχει αντιμετωπίσει;;

Καλή είναι η κριτική αλλά θα την προτιμούσα με αντιπροτάσεις και τουλάχιστον όσοι την κάνουμε να κάνουμε και την αυτοκριτική μας σε ανάλογα επίπεδα..
Κοίτα, εγώ είμαι της άποψης να λέγονται τα καλά, να λέγονται και τα κακά. Ήταν μια λάθος κίνηση και τελείως άκαιρη που πήγε και έψαλλε την επόμενη μέρα το πρωί, αλλά δεν κρίνεται μόνο από αυτό και δεν ενστερνίζομαι την άποψη ότι θα έπρεπε να παραιτηθεί.

Το ότι λένε ασάφειες στην ενημέρωση κάθε μέρα και ότι είναι πολύ στημένο όλο αυτό (πρώτη φορά βλέπω ερωτήσεις από δημοσιογράφο και απαντήσεις από τον ερωτόμενο διαβάζοντας "από μέσα"), μπορώ να το δεχτώ μόνο και μόνο γιατί φοβούνται την χαλάρωση και την διασπορά του ιού μέσα στις μέρες του Πάσχα. Και ευελπιστώ ότι αυτός είναι ο λόγος και ο φόβος τους και δεν έχουν αναφέρει τους τρόπους με τους οποίους θα επιστρέψουμε στην κανονικότητα από αρχές Μαϊου.

Στο κομμάτι των αντιπροτάσεων, μπορώ να σου πω πολλά, το θέμα είναι ότι 1) δεν ξέρω τι από αυτά που θα σου πω εάν εξετάζονται ήδη και 2) δεν είμαι εγώ αρμόδιος, συζήτηση κάνουμε. Για παράδειγμα, το ότι θα πρέπει να γίνονται συστηματικά έλεγχοι και τυχαίες δειγματοληψίες αναφέρθηκε σήμερα μετά από 1 μήνα χωρίς να έχουν προσδιορίσει το πότε θα αρχίσουν να λειτουργούν οι 500 κινητές μονάδες.
 
Last edited:
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.439
Μέλη
38.896
Νεότερο μέλος
η μεγάλη η ζωή

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom