Συζήτηση για το νέο κοροναϊο

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.146
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Το μεγαλυτερο κοινονικοοικονομικοπολιτικο προβλημα του 21ου αιωνα το αντιμετωπιζουν πολιτικα, προσπαθωντας να δειξουν στον λαουτζικο (sic) πως εχουν κοινωνικες ευαισθησιες, στηριζοντας παραλληλα την οικονομια.
 

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.011
Κι ο Τσιοδρας υπερασπιστηκε την αποφαση τους επειδη ενα παιδι που ηταν θετικο ηρθε σε επαφη με 112 ατομα και δεν μετεδωσε τον ιο σε κανεναν απο αυτους. Καπου εκει καταλαβαινεις πως καπου μπαζει το πραγμα.
Τι εννοεις καπου μπαζει; Δηλαδη αυτοι οι νεκροι δεν υπαρχουν η ειναι κομπαρσοι; Πως πεθαναν τοσοι ανθρωποι; Μην κοιτας την Ελλαδα που ισως κρυβει περιστατικα (εδω προυπολογισμους τους κρυβαμε τοσα χρονια) δες την ευρυτερη πατριδα μας την Ευρωπη.


Με ενοχλει πολυ η ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ χρηση μασκας οταν αυτη συνεχιζει να πωλειται με αισχροκερδια.
1588189156509.png
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.146
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Τι εννοεις καπου μπαζει; Δηλαδη αυτοι οι νεκροι δεν υπαρχουν η ειναι κομπαρσοι; Πως πεθαναν τοσοι ανθρωποι; Μην κοιτας την Ελλαδα που ισως κρυβει περιστατικα (εδω προυπολογισμους τους κρυβαμε τοσα χρονια) δες την ευρυτερη πατριδα μας την Ευρωπη.


Με ενοχλει πολυ η ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ χρηση μασκας οταν αυτη συνεχιζει να πωλειται με αισχροκερδια.
View attachment 311260
Τι λες βρε; Ποιος αμφισβητησε τους νεκρους ή την υπαρξη του ιου;
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Το μεγαλυτερο κοινονικοοικονομικοπολιτικο προβλημα του 21ου αιωνα το αντιμετωπιζουν πολιτικα, προσπαθωντας να δειξουν στον λαουτζικο (sic) πως εχουν κοινωνικες ευαισθησιες, στηριζοντας παραλληλα την οικονομια.
Σιγά Levi Strauss (κατά Μητσοτακ) ηρέμησε, υπάρχουν πολύ μεγαλύτερα προβλήματα από αυτό στον 21ο αι.
 

Nikos86

Member
Μηνύματα
549
Likes
4.018
Ταξίδι-Όνειρο
Στον χρονο!
Σιγά Levi Strauss (κατά Μητσοτακ) ηρέμησε, υπάρχουν πολύ μεγαλύτερα προβλήματα από αυτό στον 21ο αι.
Αν εννοεις το ποτε θα ειναι 100% ετοιμος ο Φορτουνης, και εμενα εκει πηγε το μυαλο μου!
 

thalia tsif

Member
Μηνύματα
592
Likes
2.100
Εγώ έχω τέσσερα παιδιά κ σε όλες τις βαθμίδες εκπαίδευσης..από πανεπιστήμιο μέχρι νήπια..είναι γελοίο ναην ανοίγουν τα σχολεία για όλο το διάστημα εκτός 1-15/8..έκατσαν δύο μήνες κ δεν έγινε απολύτως καμία δουλειά στο σπίτι εκτός δύο καθηγητών κατεύθυνσης του γιου μου (β λυκείου) που έδειξαν ζήλο κ προσωπικό ενδιαφέρον..όλοι οι άλλοι τραγικοί,αδιάφοροι σκεφτείτε ότι μερικοί δεν δήλωσαν καν μέιλ..η πανεπιστημιακή πλατφόρμα για κλάματα. Ακούω λαιβ κ γελαω..το δε γυμνάσιο (α γυμνασίου ) η κόρη μου τίποτα. Σαν να μην έκαναν τπτ.. συμφωνω από την αρχή με @ tripakias ότι δεν έπρεπε να κλείσουν σχολεία κ επιχειρήσεις..έπρεπε να υπάρχουν μέτρα για ευπαθείς κ ηλικιωμένους .που ούτως η άλλως τώρα αυτό θα αναγκαστούν να κάνουν..ανοιχτά κ τις προσχολικής ηλικίας ώστε να δουλεύουν οι γονείς κ να μην τα κρατούν οι παππούδες. Εγώ δουλεύω σε καζίνο κ δυστυχώς μας έβαλαν στην φάση 7..βλέπω τέλος Ιουνίου να ανοίγουμε ...να δούμε ως τότε τι θα τρώμε γιατί κνοι δύο δουλεύουμε εκεί .
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Χιλιάδες, είμαι οφ τόπικ όμως, έτσι μόνο ένα μπορώ να σου πω για την Ευρώπη όπου η μεσαία τάξη απολαμβάνει απαράδεκτα προνόμια και ξεζουμάει όλους τους πόρους, με αποτέλεσμα να τρέμει σε οποιαδήποτε κρίση.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.146
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Χιλιάδες, είμαι οφ τόπικ όμως, έτσι μόνο ένα μπορώ να σου πω για την Ευρώπη όπου η μεσαία τάξη απολαμβάνει απαράδεκτα προνόμια και ξεζουμάει όλους τους πόρους, με αποτέλεσμα να τρέμει σε οποιαδήποτε κρίση.
Και που ειναι το προβλημα σε αυτο; Η μεσαια ταξη καλυπτεται με υλικα αγαθα, οι πλουσιοι με δοξα και οι φτωχοι με ερωτες.
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Και που ειναι το προβλημα σε αυτο; Η μεσαια ταξη καλυπτεται με υλικα αγαθα, οι πλουσιοι με δοξα και οι φτωχοι με ερωτες.
Πολύ ωραία το είπες, ειλικρινά. Η μεσαία τάξη είναι ο Κορονοιός που έστειλε η Δύση στην Ασία και από αυτό δεν φαίνεται να υπάρχει σωτηρία με κανένα εμβόλιο
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.146
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Πολύ ωραία το είπες, ειλικρινά. Η μεσαία τάξη είναι ο Κορονοιός που έστειλε η Δύση στην Ασία και από αυτό δεν φαίνεται να υπάρχει σωτηρία με κανένα εμβόλιο
Σωστα επρεπε να υπαρχουν μονο πατρικιοι και πληβειοι.
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.233
Μηνύματα
884.409
Μέλη
38.920
Νεότερο μέλος
KoR

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom