Συζήτηση για το νέο κοροναϊο

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

paefstra

Member
Μηνύματα
12.932
Likes
40.774
Αν εξαλοιφε η ζεστη τον ιο, γιατι να σκοτωνονται οι φαρμακευτικες να βρουν εμβολιο εστω σε 12 μηνες?
Κανενας σε αυτο το επιπεδο δεν δουλευει τζαμπα.
 
Last edited:

Hayate

Member
Μηνύματα
838
Likes
5.104
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ονειρεμένο Ταξίδι
Hokkaido χειμωνα
Αν εξαλοιφε η ζεστη τον ιο, γιατι να σκοτωνονται οι φαρμακευτικες να βρουν εμβολιο εστω σε 12 μηνες?
Κανεος σε αυτο το επιπεδο δεν δουλευει τζαμπα.
Ενταξει δεν ειναι λογικη να βασιζεσαι στο τι καιρο θα κανει.Εξαλλου μπορει να χρειαστει να μαθουμε να ζουμε με τον ιο και τα επομενα χρονια
 

Pierre_1976

Member
Μηνύματα
506
Likes
837
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σεληνη
16 ακριβώς πιο μπροστά μας είναι η Ιταλία..... είμαστε στα 84 επιβεβαιώμενα. Στα 80 ήταν στις 25 Φεβρουαρίου η Ιταλία. Όταν ετοιμαζομουν να κάνω check in για Κατάνια

16 μέρες πιο μπροστά από εμάς είναι. Θα δούμε αν θα γελάμε η θα κλαίμε Όλοι μαζί σε 16 μέρες... υπολογίστε 25η Μαρτίου...
 

turms

Member
Μηνύματα
2.067
Likes
2.823
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σκι στην Παταγονια
εδώ πάντως στην δουλειά μου, ένας συνάδελφος είναι σπίτι σε καραντίνα επειδή ο γιος του στο σχολειό έχει ένα συμμαθητή που είχε τον ιο...
τώρα είμαστε εν αναμονή...
αν ο γιος έχει, k ο πατέρας (συνάδελφος) επίσης, πάμε σπίτια μας...μετά πρέπει k η γυναικα μου (?), k ίσως ο παιδικός που πάει ο γιος μου κλπ κλπ....

καλά για την oik. ζημια δεν το συζητάω...
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.043
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησια μπορα μπορα
https://www.protothema.gr/greece/ar...i-to-pierce-edopistike-epivevaiomeno-krousma/
Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει για ποιο λογο κλείνει μόνο για 2 ημέρες, όταν αλλες σχολικές μονάδες που δεν εχουν καν επιβεβαιωμένο κρούσμα μαθητή, αλλά γονέα ή είναι ύποπτη επαφή έκλεισαν 14 ημέρες.
 

athinapo

Member
Μηνύματα
12
Likes
25
https://www.protothema.gr/greece/ar...i-to-pierce-edopistike-epivevaiomeno-krousma/
Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει για ποιο λογο κλείνει μόνο για 2 ημέρες, όταν αλλες σχολικές μονάδες που δεν εχουν καν επιβεβαιωμένο κρούσμα μαθητή, αλλά γονέα ή είναι ύποπτη επαφή έκλεισαν 14 ημέρες.
Πραγματικα αυτο το «Κλειστα για 48 ωρες» με βγαζει απο τα ρουχα μου!
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.043
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησια μπορα μπορα
Πραγματικα αυτο το «Κλειστα για 48 ωρες» με βγαζει απο τα ρουχα μου!

Μετά την επιλεκτικότητα μέτρων φάινεται ότι έχουμε επιλεκτικότητα και στα σχολεία; Τι να πώ.
 

Hayate

Member
Μηνύματα
838
Likes
5.104
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ονειρεμένο Ταξίδι
Hokkaido χειμωνα
Πιστευω ο λογος για τα επιλεκτικα και συγκρατημενα μετρα ειναι για να μην υπαρξει πανικος με συνεπεια και την οικονομικη ζημια εκτος των αλλων.Δεν μπορω να σκεφτω οτι απλα δε νιωθουν και αδιαφορουν
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.043
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησια μπορα μπορα
Πιστευω ο λογος για τα επιλεκτικα και συγκρατημενα μετρα ειναι για να μην υπαρξει πανικος με συνεπεια και την οικονομικη ζημια εκτος των αλλων.Δεν μπορω να σκεφτω οτι απλα δε νιωθουν και αδιαφορουν

Ακόμη και αν είναι έτσι δεν μπορούν να κλείνουν άλλα σχολεία για 14 ημέρες και άλλα (που έχουν επιβεβαιωμένο κρούσμα μαθητή) για 2, όταν όλοι οι ειδικοί λένε ότι τα πρώτα συμπτωματα μπορούν να εμφανιστούν μετά από 14 ημέρες. Αν μετα από 5 ημέρες που ανοιξει το Ντιρι νοσήσουν αλλοι 5 μαθητές και αυτοί διασπείρουν τον ιο, τι εξηγήσεις θα δώσουν;
Αυτπο αναρωτιέμαι.
 

Nikos86

Member
Μηνύματα
546
Likes
4.000
Ονειρεμένο Ταξίδι
Στον χρονο!
Last edited:

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.043
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησια μπορα μπορα
Βεβαια φιλη μου νηπιαγωγος στην Σουηδια με 200 πλας κρουσματα δεν εχουν κλεισει λεει ουτε ενα σχολειο !

Είναι σαφές ότι σχολιάζω αποκλειστικά την διαφορετική αντιμετώπιση σχολικών μονάδων.
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.110
Μηνύματα
880.628
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom