Συζήτηση για το νέο κοροναϊο

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Δεν ξερω ο αλλος κυριος/κυρια τι προβλημα εχει μαζι σας και σας ειρωνευεται αλλα προφανως εναν ιο που θα βρεθει η εμβολιο η φαρμακο ,τον εξισωνει με την ραδιενεργεια .Και βεβαια δεν του περναει απο το μυαλο οτι μπορει να ειναι μεταλλαξη απο κατι τετοιο!
Αχ δεν ξέρεις εσύ! με δύο εξώγαμα με παράτησε ο τριπάκιας και τώρα το παίζει και άνετος εδώ μέσα ο αχρείος!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.996
Likes
40.895
Αχ δεν ξέρεις εσύ! με δύο εξώγαμα με παράτησε ο τριπάκιας και τώρα το παίζει και άνετος εδώ μέσα ο αχρείος!
Δεν πιστευω να τα εκανε την περιοδο που τραγουδουσα με κατι τιγρε γοβες στα μπουζουκια, μου εριχνε λουλουδια ολονυχτις και μου 'γραφε τραγουδια.
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Δεν πιστευω να τα εκανε την περιοδο που τραγουδουσα με κατι τιγρε γοβες στα μπουζουκια, μου εριχνε λουλουδια ολονυχτις και μου 'γραφε τραγουδια.
Όχι, ήταν τότε που του έφτιαξα ψαρόσουπα
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.018
Likes
12.105
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Δεν ξερω ο αλλος κυριος/κυρια τι προβλημα εχει μαζι σας και σας ειρωνευεται αλλα προφανως εναν ιο που θα βρεθει η εμβολιο η φαρμακο ,τον εξισωνει με την ραδιενεργεια .Και βεβαια δεν του περναει απο το μυαλο οτι μπορει να ειναι μεταλλαξη απο κατι τετοιο!
Δεν εχει κατι μαζι μου. Κουβεντα κανουμε.

Αχ δεν ξέρεις εσύ! με δύο εξώγαμα με παράτησε ο τριπάκιας και τώρα το παίζει και άνετος εδώ μέσα ο αχρείος!
Ενα ηξερα. Το δευτερο πως προεκυψε;
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.018
Likes
12.105
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Είναι δίδυμα ΑΝΟΗΤΕ!
Τοσο καιρο νομιζα πως μου ειχες στειλεις 2 φωτογραφιες του ιδιου παιδιου.

τι δράματα βγαίνουν στη φόρα τώρα με τον κοροναϊό..
Κατσε, εδω βρεθηκα ηδη με επιπλεον 2 παιδια. Το συνολον 6. Οποιος αλλος εχει κανει παιδι μαζι μου να το πει τωρα.
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.384
Κατσε, εδω βρεθηκα ηδη με επιπλεον 2 παιδια. Το συνολον 6. Οποιος αλλος εχει κανει παιδι μαζι μου να το πει τωρα.
καλά τους επεισες ... αστα αυτα για τα επιδόματα πολυτεκνου τα κάνεις αυτά..
 

turms

Member
Μηνύματα
2.067
Likes
2.828
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
Οταν ανοίξει το κουτί της Πανδώρας δεν ξερεις που θα μπει το τέλος. Έστω πως αφήνουμε τους 80+ να πεθάνουν για να μη χαλάσουμε την οικονομία. Και μετά απο 15-20 μέρες καταλαβαινουμε πως πεθαίνουν και οι 70+ ..... και ίσως και ευπαθείς ομάδες που δεν προσδιόριζονται ηλικιακά αλλά με κάποια χρόνια πάθηση π.χ. νεφρική ανεπάρκεια ή ΣΔ1 κτλ ..... Που μπαίνει το όριο??? Ποιος είναι αυτός που εχει το δικαίωμα να κρίνει σε ποιον θα προσφερθεί ιατρική φροντίδα και σε ποιον όχι. Σκεψου ακόμη χειρότερα σενάρια. Σκέψου κάποιος να προτείνει να αφήσουμε να πεθάνουν άνθρωποι που με κοινωνικά/ οικονομικά κριτήρια είναι βάρος στην κοινωνία ας μη δώσουμε περίθαλψη στον άστεγο /ναρκομανή/ φυλακισμένο κτλ κτλ...... Μπορει να ακόμη και το πρόωρο μωρο που κοστίζει εκατοντάδες χιλιάδες ευρώ και στο τέλος μένει και παραπληγικό π.χ. ή γιατι οχι και ασους έχουν αναπηρία δεν εχουν πολλές πιθανοτητες να επιζήσουν??????
Οχι εγώ νιώθω πως έχω χρέος να προστατέψω το Σύστημα Υγείας για να μπορέσουν όλοι να κάνουν χρήση του δικαιώματός τους στην ΥΓΕΙΑ είναι δικαίωμα του καθενός να λαβει υπηρεσίες φροντίδας και αν τελικά "καταλήξει" να εχει γινει οτι ηταν δυνατό.
Δεν ονειροβατώ ξερω πως στα οικονομικά της υγείας πάντα γίνεται μια ανάλυση οφελους-κόστους Όμως εδώ η κατάσταση είναι πρωτόγνωρη δεν υπάρχουν δεδομένα .
πολλα Like...να υπενθυμισω οτι το σεναριο που λες (ολοι οι ηλικιωμενοι, ολοι οσου εχουν διανοητικα προβληματα, νεφροπαθειες, καρκινοπαθεις, παιδια που γεννηθηκαν προωρα, ολοι οι ναρκομανεις, τοξικομανεις κλπ κλπ στον καιαδα) ηταν η αποψη που επικρατησε καπου το 1935 με 1944....αν φτασουμε σε αυτο το σημειο θα ειναι ντροπη για την ανθρωποτητα...

ΥΓ αν εινα ας βαλουμε μεσα κ τους ομοφυλοφιλους...μετα τους μαυρους τους εβραιους....κ μετα ας βαλουμε κ εναν αγκυλωτο σταυρο στην σημαια, ας σηκωσουμε το δεξι χερι ψηλα κ ας χαιρετισουμε το Ε Ραιχ....
 

North66

Member
Μηνύματα
4.302
Likes
5.037
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3841239/
Between 123,000 and 203,000 pandemic respiratory deaths were estimated globally for the last 9 mo of 2009. The majority (62%–85%) were attributed to persons under 65 y of age.

Δηλαδή το 2009 που δεν κάναμε καραντίνα για να σώσουμε τους νεότερους κάτω των 65 που πέθαιναν απ' τον Η1Ν1, είμασταν η ντροπή της ανθρωπότητας; Εκτός κι αν οι ζωές των άνω των 65 έχουν μεγαλύτερη αξία στη δική σου κοσμοθεωρία και του Τσιόδρα με τη σπασμένη από συγκίνηση φωνή απ' αυτή των νεότερων που χάθηκαν στην πανδημία του 2009 χωρίς να επιβάλλει κάποιος καραντίνα για να σωθούν οι ζωές τους τότε.
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.164
Μηνύματα
882.617
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
Τonia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom