Συζήτηση για το νέο κοροναϊο

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.776
Εχω κι εγω μια ιστορια: μια υπαλληλος του ξενοδοχειου Γαλαξιας στο Κρανιδι μετεδωσε σε 150 ατομα τον ιο. Αν ηταν αυτοκινητο, θα ειχε σκοτωσει σε ενα ατυχημα το πολυ 4 ατομα.
Αν ηταν Lada Niva, θα επαιρνε μπρος μετα, γιατι ειναι αθανατα.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.988
Likes
12.052
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Meanwhile σημερα αυριο αναμενεται η ανακοινωση για τον τροπο διεξαγωγης των Πανελλαδικων, κατι που εχει τρομερη σημασια για το τι θεωρει η πολιτεια ως μινιμουμ προδιαγραφες ασφαλειας σε κοινοχρηστους χωρους τον Ιουνη και Ιουλη και θα βγαλουμε πολλα συμπερασματα για ολους τους κοινοχρηστους χωρους.
Θα σας εκπαιδευσουν πως να φορατε τις μασκες. Αυτο ειναι το σχεδιο. Εκπεδευση Σκοιλ Ελικικου. Αμαρτια να λοιμωχθητε.
Αν πάτε στη σελίδα 206 αυτού εδώ του θέματος και στην αναφορά μου με νούμερο 2461 θα δείτε ότι είχα προβλέψει ακριβώς για χθες μια απότομη αύξηση των κρουσμάτων του κορωνοϊού.
https://www.travelstories.gr/community/threads/Συζήτηση-για-το-νέο-κοροναϊο.63122/page-206Το κοιτούσα κι εγώ και δεν το πίστευα. Προφανώς έκανα λάθος στην πρόβλεψη κατά μια εκατοντάδα αλλά πέτυχα και τη μέρα.

Γενικά οι προβλέψεις μου (όχι εκείνες που προέκυψαν από το μαθηματικό τύπο) εκείνες δεν πήγαν και τόσο άσχημα.
Θα μεσολαβησουμε να σε παρουν στον "πρωινο καφε" για τη στηλη του μεντιουμ.
 
Last edited:

teoper

Member
Μηνύματα
88
Likes
135
Ε όχι, δε θα σε αφήσω τόσο εύκολα ήσυχο γιατί νόμιζα ότι είχες καλό σκοπό και διαπιστώνω ότι τελικά τζάμπα έχασα το σάλιο μου (εντάξει τα keypresses μου).

Τα σχολεία κλείσανε κάποια στιγμή τον Μάρτη στην Ελλάδα. Για εσένα αυτό σημαίνει ότι είναι κλειστά από τον Φλεβάρη;

Αν πεις ναι, σημαίνει ότι μιλάμε άλλη γλώσσα (ή και άλλα πράγματα που θα τα κρατήσω για μένα). Αν όχι, πες ξεκάθαρα ότι είπες βλακεία για το Χονγκ Κόνγκ, δε πειράζει καμιά φορά να παραδεχόμαστε ότι έχουμε κάνει λάθος, θα το εκτιμήσω και είμαστε πάλι "φίλοι" :)
Προφανως ο τελευταιος ολοκληρωμενος μηνας ηταν ο Φλεβαρης:bleh:
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.988
Likes
12.052
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Στα άλλα νέα το πρόγραμμα κατάρτισης επιστημόνων καταργήθηκε.Μάλλον θα πάρουν κατευθείαν τα 600.
Κριμα και ηταν τοσο χρησιμη και εποικοδομητικη εκπεδευση!
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.382
Μάλλον ψάχνουν να βρούν τρόπο να το φορτωσουν σε κοινοτικό κοδύλιο και είπαν για τα προσχήματα τάχα να βάλουμε κατάρτιση εκπαίδευση...
 

gelf

Member
Μηνύματα
659
Likes
12.732
Η αμαρτωλή ιστορία με τα ΚΕΚ τέλος. Όπως έπρεπε. Ελπίζω να μην ξαναδούμε αυτά τα φαινόμενα με τα ιδιωτικά ΚΕΚ που κρατούσε δεκαετίες.
 

gelf

Member
Μηνύματα
659
Likes
12.732
Μάλλον ψάχνουν να βρούν τρόπο να το φορτωσουν σε κοινοτικό κοδύλιο και είπαν για τα προσχήματα τάχα να βάλουμε κατάρτιση εκπαίδευση...
Προφανώς υπήρξε προσπάθεια για ένταξη σε κοινοτικά κονδύλια.
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.382
Η αμαρτωλή ιστορία με τα ΚΕΚ τέλος. Όπως έπρεπε. Ελπίζω να μην ξαναδούμε αυτά τα φαινόμενα με τα ιδιωτικά ΚΕΚ που κρατούσε δεκαετίες.
Γιατί υπάρχει περίπτωση να σταματήσει μια απο τις μεγαλύτερες μάσες εβερ;; μακαρι οπως λες αλλά ξερεις κάτι.. εγω εχω την εντυπωση ότι καλα κρατεί ακόμα..
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.337
Likes
14.200
Μάλλον ψάχνουν να βρούν τρόπο να το φορτωσουν σε κοινοτικό κοδύλιο και είπαν για τα προσχήματα τάχα να βάλουμε κατάρτιση εκπαίδευση...
Κάτι τέτοιο διάβασα κάπου αλλά δεν ξέρω αν ισχύει.Αν ήταν εκπαίδευση θα πήγαινε στα κοινοτικά κονδύλια μέσω ΕΣΠΑ.Αν δοθούν κατευθείαν θα πάει στον προϋπολογισμό.
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.666
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom