Πολωνία Συμβουλές για Πολωνία

Giannal

Member
Μηνύματα
27
Likes
8
Καλημέρα, 24-27 του μηνός θα βρίσκομαι wrocław,έχετε να μου δώσετε κάποιες ιδεες στο τι μπορούμε να κάνουμε εκεί αυτές τις μέρες, έχω διάβασει ότι έχει ένα ζωολογικό κήπο, αξίζει να πάμε; επίσης έχετε να μου προτείνετε κάποιο εστιατόριο ωραίο να πάμε για τα Χριστούγεννα;
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.397
Likes
14.348
Καλημέρα, 24-27 του μηνός θα βρίσκομαι wrocław,έχετε να μου δώσετε κάποιες ιδεες στο τι μπορούμε να κάνουμε εκεί αυτές τις μέρες, έχω διάβασει ότι έχει ένα ζωολογικό κήπο, αξίζει να πάμε; επίσης έχετε να μου προτείνετε κάποιο εστιατόριο ωραίο να πάμε για τα Χριστούγεννα;
Για εστιατόριο υπάρχουν προτάσεις εδώ

Πολωνία - Βρότσλαβ
 

Giannal

Member
Μηνύματα
27
Likes
8
Καλημέρα σας, μιας κ πλησιάζει η ώρα για το ταξίδι μου προσπαθώ να οργανώσω τις μέρες κ το τι θα κάνουμε, έχω χώρισει τις μέρες ανάμεσα σε wrocław και Κρακοβία, αξίζει να βάλω κ μια μονοημερη στο Zakopane και αν ναι να προτιμήσω τις οργανωμένες εκδρομές η μπορουμε να πάρουμε το πούλμαν μόνοι μας κ να πάμε;
 

Hayate

Member
Μηνύματα
844
Likes
5.138
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ταξίδι-Όνειρο
Hokkaido χειμωνα
Καλημέρα σας, μιας κ πλησιάζει η ώρα για το ταξίδι μου προσπαθώ να οργανώσω τις μέρες κ το τι θα κάνουμε, έχω χώρισει τις μέρες ανάμεσα σε wrocław και Κρακοβία, αξίζει να βάλω κ μια μονοημερη στο Zakopane και αν ναι να προτιμήσω τις οργανωμένες εκδρομές η μπορουμε να πάρουμε το πούλμαν μόνοι μας κ να πάμε;
Ε πόσες καθαρές μέρες σύνολο θα έχετε?
 

Hayate

Member
Μηνύματα
844
Likes
5.138
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ταξίδι-Όνειρο
Hokkaido χειμωνα
Έχω κλείσει 3 μέρες wrocław κ 4 μέρες Κρακοβία
Είχα ξεκινήσει να γράφω ότι δεν αξιζει μονοήμερη αλλά το διόρθωσα.. Έχετε αρκετες μέρες οπότε ναι μπορείτε να το κάνετε...Δες λίγο από το app της flixbus ώρες.Γυρω στα 20 ευρώ πρέπει να είναι πήγαινε ελα,δε βλέπω το λόγο να πάτε οργανωμένα εκτός αν βρήκατε κάτι εξαιρετικό σε ποιότητα και τιμή ..

Να προσθέσω ότι αν πετάτε από Κρακοβία ίσως βολεύει να πάτε από Ζακοπανε κατευθείαν στο αεροδρόμιο αφού μείνετε κάποιο βράδυ εκεί...υπάρχουν δρομολόγια..
 
Last edited by a moderator:

Giannal

Member
Μηνύματα
27
Likes
8
Ειχα κοιτάξει στο get Your guide που είχε κάποιες οργανωμένες εκδρομές με 100ε το άτομο αλλά μου φάνηκε λίγο ακριβό για αυτό κ είπα να ρωτήσω εδώ εντυπώσεις
Ναι από Κρακοβία πετάμε, ωραία προταση δε το είχα σκεφτεί, ευχαριστώ!
 

DimiBiri

Member
Μηνύματα
296
Likes
951
Επόμενο Ταξίδι
Pending...
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Βρισκομαι σε δίλημμα.... ΄Μαη στη Βαρσοβία για 3,5 μέρες ή στην Κρακοβία για 4,5??? Οι τιμές εισητηρίων ίδιες πάνω-κάτω....
 

vagelis1978

Member
Μηνύματα
19
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ΜΑΛΤΑ
Βρισκομαι σε δίλημμα.... ΄Μαη στη Βαρσοβία για 3,5 μέρες ή στην Κρακοβία για 4,5??? Οι τιμές εισητηρίων ίδιες πάνω-κάτω....
Και εγώ έχω ξεκινήσει να προετοιμάζω ένα ταξίδι σε Κρακοβία - Αουσβιτς για Μάιο και δεν ξέρω αν θα συμπεριλάβω και τη Βαρσοβία...
 

DimiBiri

Member
Μηνύματα
296
Likes
951
Επόμενο Ταξίδι
Pending...
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Αν ήταν αν διαλέξεις μία από τις δύο? Κρακοβία?
 

Evi_Stav

Member
Μηνύματα
261
Likes
641
Βρισκομαι σε δίλημμα.... ΄Μαη στη Βαρσοβία για 3,5 μέρες ή στην Κρακοβία για 4,5??? Οι τιμές εισητηρίων ίδιες πάνω-κάτω....
Κρακοβία 4,5 μέρες χωρίς δεύτερη σκέψη!

Για την Κρακοβία χρειάζεσαι 2 γεμάτες μέρες να τη δεις.

Από εκει και πέρα βάζεις άνετα και μονοήμερες Zakopane ή Wroclaw (ή και τα δυο με λίγο τρέξιμο).

Από Βαρσοβία δεν είναι τόσο εύκολες οι μονοήμερες και 3.5 μέρες στην πόλη μου φαίνονται πολλές!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.226
Μηνύματα
884.338
Μέλη
38.918
Νεότερο μέλος
Gvar

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom