Πολωνία Συμβουλές για Πολωνία

MOSXRI

Member
Μηνύματα
395
Likes
96
Ταξίδι-Όνειρο
Κάθε επόμενο!
παιδιά αν μείνουμε στο Hotel amber design που είναι στο κέντρο της Κρακοβίας θα έχουμε κάποιο πρόβλημα με το αυτοκίνητο? εννοώ όπως πρόβλημα στο παρκάρισμα δακτύλιος και τέτοια?
 

spanagiou

Member
Μηνύματα
43
Likes
148
παιδιά αν μείνουμε στο Hotel amber design που είναι στο κέντρο της Κρακοβίας θα έχουμε κάποιο πρόβλημα με το αυτοκίνητο? εννοώ όπως πρόβλημα στο παρκάρισμα δακτύλιος και τέτοια?
Εμείς μείναμε στο Premium Hostel, που είναι πιο έξω και δεν είχαμε κανένα πρόβλημα. Άνετο parking και ποτέ δε σκεφτήκαμε δακτύλιο. Μέσα στην παλιά πόλη πηγαίναμε είτε με τα πόδια, είτε με τραμ(2 στάσεις, δεν άξιζε το εισιτήριο!). Νομίζω ότι καλύτερα να επικοινωνήσεις με το ξενοδοχείο που σε ενδιαφέρει.
 

MOSXRI

Member
Μηνύματα
395
Likes
96
Ταξίδι-Όνειρο
Κάθε επόμενο!
μιλήσαμε και μας είπε ότι είναι περίπου 10 ευρώ το παρκινγκ ημερησιώς ποσό που δεν είναι ιδιαίτερο αφού είμαστε 4 άτομα
 

spanagiou

Member
Μηνύματα
43
Likes
148
Ωραία! Αυτοί θα σας πουν και για το δακτύλιο. Εμάς πάντως καθόλου δε μας απασχόλησε! Ούτε σα σκέψη...
 
Μηνύματα
252
Likes
383
Επόμενο Ταξίδι
καλοκαιρινές διακοπές!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Αμερική
Οποτε υπάρχει δακτυλιος στην Κρακοβία απλα δεν γνωριζουμε που ακριβως;Και αυτος τι ειδους δακτυλιος ειναι;μονά-ζυγα;οπως ο δικος μας;
 

MOSXRI

Member
Μηνύματα
395
Likes
96
Ταξίδι-Όνειρο
Κάθε επόμενο!
δεν ρώτησα αν υπάρχει δακτύλιος, αλλά για το που θα παρκάρουμε με το αυτοκίνητο!Μου είπαν ότι θα παρκάρουμε σε ιδιωτικό του ξενοδοχείου με 35 ζλοτ την ημέρα και από το ξενοδοχείο θα κινούμαστε με τα πόδια!Άλλωστε είναι στην είσοδο της παλιάς πόλης!
 
Μηνύματα
252
Likes
383
Επόμενο Ταξίδι
καλοκαιρινές διακοπές!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Αμερική
Ποσο θα σας κοστισει την ημέρα το αμαξι και τι αμαξι θα νοικιάσετε;
Θα προσγειωθειτε βαρσοβία ή κρακοβια;
 

MOSXRI

Member
Μηνύματα
395
Likes
96
Ταξίδι-Όνειρο
Κάθε επόμενο!
Το αμάξι θα μας κοστίσει 245 ευρώ για 7 μέρες (ένα οπελ αστρα ή παρόμοιο, ντιζελ με απεριόρισα χιλιόμετρα) και προσγειωνόμαστε Modlin Βαρσοβία μένουμε 3 βράδια πάμε Κρακοβία μένουμε 4 βράδια και μετά πετάμε απο Katowice. Με πετρέλαια και παρκινγκ να μας παει 500 ευρώ δηλαδή 125 έκαστος. Θεωρώ μια χαρά. Άσε που κ στο Βέλγιο λέγαμε θα το βάζουμε στα παρκιν των ξενοδοχείων και το αφήναμε στον δρόμο με αποτέλεσμα να έχουμε 3 κλήσεις οι οποίες δεν πληρώθηκαν ποτέ και μετά από ένα μήνα λάβαμε ένα γράμμα που έλεγε σας παρακαλώ να εξοφλήσετε τις κλήσεις σας αλλά όπως καταλαβαίνετε ακόμα περιμένουν

Επίσης στο Βέλγιο ζητήσαμε ένα οπελ άστρα κ μας έδωσαν ένα Μοκκα ολοκαίνουριο με μόνο 2.500 χιλ. Πολύ καλη επιλογή αυτοκινήτου.
 
Μηνύματα
252
Likes
383
Επόμενο Ταξίδι
καλοκαιρινές διακοπές!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Αμερική
Εμεις θα ειμαστε τα 2 μας...εγω και ο αντρας μου οποτε το αμαξι τελικα δεν πολυσυμφερει!Γιατι αποκλειεται να χρειαστουμε 500 ευρω για τα μεταφορικα μας...Εμεις προσγειωνομαστε στο Chopin στην Βαρσοβία και φευγουμε απευθειας για Κρακοβια και μετα παλι πισω στην Βαρσοβια απο οπου και αναχωρουμε για την πατριδα!
 

MOSXRI

Member
Μηνύματα
395
Likes
96
Ταξίδι-Όνειρο
Κάθε επόμενο!
Στα ταξιδια της παρεας νοικιαζουμε σχεδον παντα αυτοκινητο γιατι θεωρω οτι συμφερει!Ρωμη που θα παμε τον Ιουλιο με την κοπελα μου εννοειται πως δεν θα νοικιασουμε
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
Μηνύματα
252
Likes
383
Επόμενο Ταξίδι
καλοκαιρινές διακοπές!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Αμερική
Δεν μας συμφερει να νοικιασουμε αμάξι για όλες τις ημερες...αλλα ειναι καλο ναχω το χαρτη μαζι μου μπας και νοικιασουμε για να παμε στο Ζακοπάνε με αμάξι...
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.022
Μέλη
38.909
Νεότερο μέλος
LEANDROS GOUMENOS

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom