Συνάλλαγμα: πού να αλλάξω χρήματα. Πληρωμές με κάρτες.

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Δεν έχεις κι άδικο άλλα είπα ''τόσο το έψαξα που έκανα το λάθος!''
Η φίλη μου έδωσε 170€ και πήρε 50320!!! Τα είδα με τα μάτια μου - και δεν έχω μυωπία :lol:
Να είσαι καλά, σ'ευχαριστώ πολύ που ασχολήθηκες .
Και η φίλη σου είχε κάρτα της alpha bank; Ή είχε από αλλη τράπεζα; Η εθνοcash π.χ. έχει πολύ καλή ισοτιμία και προμήθεια 1 ευρώ..
 

jousis

Member
Μηνύματα
542
Likes
1.278
Ταξίδι-Όνειρο
Όλα
Μόνο και μόνο επειδή με έχεις ιντριγκάρει, μου λες ακριβώς ποιά ημέρα κάνατε την αλλαγή (αν θες) ;
 

foibi

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
sorry, για προσωπικούς λόγους δεν θέλω να πω ακριβώς πότε, άλλα είναι μέσα στο Νοέμβριο.
 

Lila.libra

Member
Μηνύματα
19
Likes
4
Τέλη Ιανουαρίου πάω Πολωνία!!
Συνήθως κάνω συνάλλαγμα στο αεροδρόμιό μας, (εκτός από Ντουμπάϊ και Μαλδίβες όπου έκανα εκει και για Λονδινο την μια φορά που ειχα κάνει στην εθνική), έχετε καμία πιο οικονομική λύση για zloty;
 
Last edited:

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Τέλη Ιανουαρίου πάω Πολωνία!!
Συνήθως κάνω συνάλλαγμα στο αεροδρόμιό μας, (εκτός από Ντουμπάϊ και Μαλδίβες όπου έκανα εκει και για Λονδινο την μια φορά που ειχα κάνει στην εθνική), έχετε καμία πιο οικονομική λύση για zloty;
Ναι ατμ!!
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Να μην κάνεις συνάλλαγμα στο αεροδρόμιό μας γιατί είναι απ' τις ακριβότερες επιλογές. Να κάνεις συνάλλαγμα στο πολωνικό αεροδρόμιο άφιξης μέσω ανάληψης από μηχάνημα ΑΤΜ.
 

Lila.libra

Member
Μηνύματα
19
Likes
4
Ευχαριστώ πολύ!! Από ΑΤΜ θα κάνω λοιπόν!!! Δεν εχω ξανά χρησιμοποιήσει βέβαια ΑΤΜ στο εξωτερικό αλλά δεν νομίζω να δυσκολεύω.. Από τράπεζα Πειραιώς...
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.613
Likes
12.436
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Ευχαριστώ πολύ!! Από ΑΤΜ θα κάνω λοιπόν!!! Δεν εχω ξανά χρησιμοποιήσει βέβαια ΑΤΜ στο εξωτερικό αλλά δεν νομίζω να δυσκολεύω.. Από τράπεζα Πειραιώς...
Το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να επιλέξεις αγγλικά στο μενού του ΑΤΜ και αν κάτι πάει στραβά στη πορεία πάτα το κόκκινο κουμπάκι cancel
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Ευχαριστώ πολύ!! Από ΑΤΜ θα κάνω λοιπόν!!! Δεν εχω ξανά χρησιμοποιήσει βέβαια ΑΤΜ στο εξωτερικό αλλά δεν νομίζω να δυσκολεύω.. Από τράπεζα Πειραιώς...
Αν έχεις και άλλη χρεωστική καλύτερα άσε την Πειραιώς γιατί σε κάθε συναλλαγή χρεωνει 4 ευρώ +2% επί του ποσού της συναλλαγής.
http://www.piraeusbank.gr/el/idiotes/kartes/debit-cards/visa-debit
 

giorgos_o

Member
Μηνύματα
46
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Χριστούγεννα στην Ελλάδα
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδιβες..
ποιες τράπεζες χρεώνουν πιο φθηνά;
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.836
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom