Κούβα Συναλλαγές στην Κούβα

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.614
Likes
50.258
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Προσωπικά συμφωνώ απόλυτα kiki οπότε προσπαθώ όσο μπορώ να προγραμματίσω ορισμένα πράγματα.

Για αβάνα έχεις μήπως υπόψιν σου κάποιο καλό οικονομικό aibnb ή γενικά κάτι για διαμονή ?

Τέλεια! Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την βοήθεια σου!
Μη στηριχτεις στο ότι θα δουλέψουν οι κάρτες σου, συνήθως δε δουλεύουν.
 

fannoire ge

Member
Μηνύματα
5
Likes
3
hola στην ομαδα.
θα ειμαι με παρεα απο λονδινο απο 10 εως 21 Μαρτη.
Να κάνουμε λιγο συνάλλαγμα στο αεροδρόμιο, αρκετά για την πρωτη μέρα ταξί κτλ, κ τα υπολοιπα την επόμενη ημέρα , με την ησυχία μας ;
 

Manos46

Member
Μηνύματα
586
Likes
2.452
Ονειρεμένο Ταξίδι
???
hola στην ομαδα.
θα ειμαι με παρεα απο λονδινο απο 10 εως 21 Μαρτη.
Να κάνουμε λιγο συνάλλαγμα στο αεροδρόμιο, αρκετά για την πρωτη μέρα ταξί κτλ, κ τα υπολοιπα την επόμενη ημέρα , με την ησυχία μας ;
Θα πρότεινα κατευθείαν στο αεροδρόμιο , γρήγορα και ευκολα στα αυτόματα μηχανήματα. Νομίζω μόνο σε τραπεζα γινεται συναλλαγμα εκτός αεροδρομιου.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.614
Likes
50.258
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Γίνεται και σε ανταλλακτηρια αλλά γιατί να πας δύο φορές να κάνεις δύο φορές ουρες;
 

fannoire ge

Member
Μηνύματα
5
Likes
3
Γίνεται και σε ανταλλακτηρια αλλά γιατί να πας δύο φορές να κάνεις δύο φορές ουρες;
Καλημέρα κ πάλι. Ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις!
- Φοβάμαι μήπως υπάρχουν ουρές στα εναλλακτήρια κ φαμε ώρα εκεί.
- Επίσης δε θέλω να κουβαλάω αρκετά ευρώ σε CUC.
- Αληθέυει πως προσπαθούν να σε "φάνε" στα εναλλακτήρια ;;

Ευχαριστώ και πάλι !

F.G

Θα πρότεινα κατευθείαν στο αεροδρόμιο , γρήγορα και ευκολα στα αυτόματα μηχανήματα. Νομίζω μόνο σε τραπεζα γινεται συναλλαγμα εκτός αεροδρομιου.
Αν υπάχουν αυτόματα εναλλακτήρια, τότενες λύσαμε το προβλημά μας.
 
Last edited by a moderator:

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.614
Likes
50.258
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Αν υπάχουν αυτόματα εναλλακτήρια, τότενες λύσαμε το προβλημά μας.
Δεν είναι σίγουρο ότι θα λειτουργούν, την προηγούμενη εβδομάδα δεν είχαν χρήματα.

Μα και στην πόλη να πας σε ανταλλακτηρια, πάλι ουρές θα έχεις και συνήθως κάτω από τον ήλιο. Πολλές φορές οι ουρές στην πόλη είναι μεγαλύτερες αφού εκτός από τους τουρίστες συνωστιζονται και οι ντόπιοι.

Ναι πρέπει να μετράς τα χρήματα σου πάντα, ειδικά στα ανταλλακτηρια της πόλης.
 

fannoire ge

Member
Μηνύματα
5
Likes
3
Δεν είναι σίγουρο ότι θα λειτουργούν, την προηγούμενη εβδομάδα δεν είχαν χρήματα.

Μα και στην πόλη να πας σε ανταλλακτηρια, πάλι ουρές θα έχεις και συνήθως κάτω από τον ήλιο. Πολλές φορές οι ουρές στην πόλη είναι μεγαλύτερες αφού εκτός από τους τουρίστες συνωστιζονται και οι ντόπιοι.

Ναι πρέπει να μετράς τα χρήματα σου πάντα, ειδικά στα ανταλλακτηρια της πόλης.
Ρε φἰλε είσαι σταλμένος απο το Θεὀ. Οι συμβουλές σου χρυσάφι.
Στα χονδρά θα υπολογίσω πως η σχέση του CUC με το ευρω ειναι οπως to GBP με το ευρώ.


ευχαριστώ κ πάλι

F.G
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.614
Likes
50.258
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα

giorgos_k

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Συγγνώμη λέτε για αεροδρόμιο να γίνει το συνάλλαγμα μια και καλή . Αλλά κάπου διάβασα και συνήθως έτσι συμβαίνει στα αεροδρόμια , τα ανταλλακτήρια δεν δίνουν την σωστή ισοτιμία . Οπότε δεν συμφέρει καλύτερα να κάνεις λίγα στο αεροδρόμιο και μετά στην πόλη ;
Επίσης να ρωτήσω όσους γνωρίζετε , επειδή εγώ φτάνω Σάββατο βράδυ και θα μείνω Αβάνα μέχρι Δευτέρα πρωί χαράματα που φεύγω για βινάλες , θα βρώ κάποιο ανταλλακτήριο ανοιχτό την Κυριακή ; Εάν όχι θα βρώ κάτι στο βινάλες ;
 

x7777

Member
Μηνύματα
872
Likes
3.397
Επόμενο Ταξίδι
Mexico
Συγγνώμη λέτε για αεροδρόμιο να γίνει το συνάλλαγμα μια και καλή . Αλλά κάπου διάβασα και συνήθως έτσι συμβαίνει στα αεροδρόμια , τα ανταλλακτήρια δεν δίνουν την σωστή ισοτιμία . Οπότε δεν συμφέρει καλύτερα να κάνεις λίγα στο αεροδρόμιο και μετά στην πόλη ;
Επίσης να ρωτήσω όσους γνωρίζετε , επειδή εγώ φτάνω Σάββατο βράδυ και θα μείνω Αβάνα μέχρι Δευτέρα πρωί χαράματα που φεύγω για βινάλες , θα βρώ κάποιο ανταλλακτήριο ανοιχτό την Κυριακή ; Εάν όχι θα βρώ κάτι στο βινάλες ;
Σε δημοκρατικές χώρες όπου υπάρχει ελέυθερο εμπόριο κτλ κτλ ισχύει αυτό με τα αεροδρόμια και το συνάλλαγμα. Στην Κούβα που όλα ελέγχονται απο ένα καθεστώς η ισοτιμία είναι παντού η ίδια γιατί όλα είναι κρατικά
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.499
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom