Συντάσσοντας την travelstorική Βίβλο…

travelina

Member
Μηνύματα
425
Likes
818
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία [√]
Συμφωνώ. Και γω γνωρίζω μερικά άτομα (όχι μέλη του φόρουμ) που θα το αγόραζαν και θα τους άρεσε όχι μόνο σαν ιδέα αλλά και σαν έκδοση. Εξάλλου, πολύς κόσμος αγοράζει οδηγούς, λευκώματα ή ταξιδιωτικές ιστορίες ψάχνοντας για κάτι ιδιαίτερο και πρωτότυπο, πέρα από τις συνηθισμένες χρηστικές πληροφορίες.
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.443
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Το θέμα επειδή έχει συζητηθεί πολύ με 1-2 ανθρώπους που θα μπορούσαν να συμβάλλουν, είναι ότι αυτό το πράγμα επειδή θα έχει πολλούς συγγραφείς, δε μπορεί να αντιμετωπιστεί ως κάτι που μπορεί να φέρει κέρδος, άρα εγώ πιστεύω ότι θα μπορούσε να γίνει μόνο με την προοπτική να φτιαχτεί ένα ωραίο αναμνηστικό, ή αν δούμε ότι υπάρχουν περιθώρια κέρδους έστω και μικρά στο σύνολο (και όχι ανά συγγραφέα που θα ήταν μηδαμινά), να δοθούν αυτά σε κάποια φιλανθρωπική οργάνωση για παιδιά ή κάτι τέτοιο.
:clap::clap: αν και δεν νομίζω ότι θα αποφέρει κέρδη αξιοσέβαστα, στο χερι μας είναι. Νομίζω ότι μόνο βαρετό δώρο δεν είναι... οι ιστορίες διαβάζονται μονορούφι
Επίσης μπορεί κανείς να απευθυνθεί και σε τυπογράφο χωρίς τη μεσολάβηση εκδοτικού΄οίκου. Πώς μπορούμε να το διαχειριστούμε εμπορικά αυτό οι κατέχοντες ανάλογο δαιμόνιο ας μας ενημερώσουν
 

Twinkie

Member
Μηνύματα
1.142
Likes
327
Επόμενο Ταξίδι
Με το νου
Ταξίδι-Όνειρο
Στα πέντε σημεία της Γης
Ωραία ιδέα θα ήταν και αν μη τι άλλο, πρωτότυπη και χρήσιμη. Επιχειρηματικά δεν ξέρω αν θα μπορούσε να πιάσει, αλλά και μόνο το τύπωμα κάποιων ιστοριών μαζί με φωτογραφίες θα ήταν όμορφο..

Προσωπικά, έχω ήδη τυπώσει κάποιες ιστορίες και οσονούπω αρχίζει η βιβλιοδεσία, αλλά όλο αυτό σε τετράδιο στυλ. Άλλο το βιβλίο... ;)
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.443
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Εγώ είχα προτείνει σε κατ'ιδίαν συζητήσεις εναλλακτικά να δημοσιεύονται σε συνεργασία με κάποιο ταξιδιωτικό περιοδικό ή ένθετο εφημερίδας. Βέβαια άλλο το βιβλίο...
 

interted

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
8.197
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ράφτινγκ στον Ουρουμπάμπα
Θα μπορούσε να είναι ένα ποτ πουρί από τις καλύτερες ιστορίες και φωτογραφίες. Πιστεύω με την ποιότητα που υπάρχει στο φόρουμ το βιβλίο θα ήταν κορυφαίο, αν δειτε και τι αλλο κυκλοφορεί στην αγορά. Επίσης θα είναι ιστορικό γεγονός και σίγουρα δεν θα περάσει απαρατήρητο ο τρόπος με τον οποίο έγινε αυτό το βιβλίο. Λέω τώρα...
 

galat

Member
Μηνύματα
851
Likes
2.118
Επόμενο Ταξίδι
...
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Η ιδέα είναι πολύ καλή. Ένα τέτοιο βιβλίο, προσφέρεται πολύ σαν ένα καλό δώρο. Έτσι σε περίοδο εορτών με μιά μικρή προβολή μπορεί να κάνει θραύση.
Βέβαια σε καμία περίπτωση δεν πρόκειται να αφήσει (αξιόλογο τουλάχιστον) κέρδος, αλλά θα είναι μια πολύ καλή διαφήμιση του travelstories.
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Για εμενα αξια θα ειχε οχι μονο η εκδοση καποιων ιστοριων, αλλα και μερικα απο τα συνοδευτικα σχολια που κανουν τα αλλα . Ειτε ειναι σοβαρα, ειτε ειναι χιουμοριστικα.
Αλλωστε -εμενα τουλαχιστον- πολλα απο αυτα υπηρξαν κινητηριαγια τις ιστοριες που εγραψα. Χωρις αυτα πολυ πιθανον να ηταν μια εντελως αλλη ιστορια η ισως και καθολου ιστορια.
Αυτος ο interactive χαρακτηρας που εχουν οι ιστοριες μας λογω του μεσου στο οποιο εγγραφονται ειναι νομιζω το πιο ενδιαφερον στην ολη υποθεση.
Βεβαια κατι τετοιο θελει πολυ δουλεια στην επιμελεια των κειμενων.
 

Pandora

Member
Μηνύματα
2.803
Likes
961
Επόμενο Ταξίδι
θα δείξει...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Συμφωνώ. Και γω γνωρίζω μερικά άτομα (όχι μέλη του φόρουμ) που θα το αγόραζαν και θα τους άρεσε όχι μόνο σαν ιδέα αλλά και σαν έκδοση. Εξάλλου, πολύς κόσμος αγοράζει οδηγούς, λευκώματα ή ταξιδιωτικές ιστορίες ψάχνοντας για κάτι ιδιαίτερο και πρωτότυπο, πέρα από τις συνηθισμένες χρηστικές πληροφορίες.
:clap::clap: αν και δεν νομίζω ότι θα αποφέρει κέρδη αξιοσέβαστα, στο χερι μας είναι. Νομίζω ότι μόνο βαρετό δώρο δεν είναι... οι ιστορίες διαβάζονται μονορούφι
Επίσης μπορεί κανείς να απευθυνθεί και σε τυπογράφο χωρίς τη μεσολάβηση εκδοτικού΄οίκου. Πώς μπορούμε να το διαχειριστούμε εμπορικά αυτό οι κατέχοντες ανάλογο δαιμόνιο ας μας ενημερώσουν
Θα μπορούσε να είναι ένα ποτ πουρί από τις καλύτερες ιστορίες και φωτογραφίες. Πιστεύω με την ποιότητα που υπάρχει στο φόρουμ το βιβλίο θα ήταν κορυφαίο, αν δειτε και τι αλλο κυκλοφορεί στην αγορά. Επίσης θα είναι ιστορικό γεγονός και σίγουρα δεν θα περάσει απαρατήρητο ο τρόπος με τον οποίο έγινε αυτό το βιβλίο. Λέω τώρα...
Η ιδέα είναι πολύ καλή. Ένα τέτοιο βιβλίο, προσφέρεται πολύ σαν ένα καλό δώρο. Έτσι σε περίοδο εορτών με μιά μικρή προβολή μπορεί να κάνει θραύση.
Βέβαια σε καμία περίπτωση δεν πρόκειται να αφήσει (αξιόλογο τουλάχιστον) κέρδος, αλλά θα είναι μια πολύ καλή διαφήμιση του travelstories.
Τα είπατε όλα ! Ενθουσιάστηκα :clap:
(Θα πρέπει να ασχοληθούμε σοβαρά ;))
 

gmavro75

Member
Μηνύματα
436
Likes
563
Ταξίδι-Όνειρο
Ταξίδι στο χρόνο
+1 φοβερή ιδέα! Οι ταξιδιωτικές ιστορίες εδώ είναι το καλυτερό μου από τότε που ανακάλυψα το site. Επίσης είναι φοβερά προτότυπη ιδέα, ένα βιβλίο να γεννηθεί μέσα από ένα φόρουμ! Μέσα, κάνω προεγγραφή στις παραγγελίες γιατί νομίζω θα εξαντληθεί σε dt!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.223
Μηνύματα
884.216
Μέλη
38.915
Νεότερο μέλος
katsanas1962@gmai

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom