Σχεδιασμός road trip

fekos

Member
Μηνύματα
6
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
να δουμε...
Εχω κανει γενικα διαφορα ταξιδια και οδικα και με αεροπλανο.Αναλογα την περιοχη και το τι θελεις να δεις τριγυρω υπαρχει και η δυνατοτητα να εχεις μια πολη ως βαση 9ξενοδοχειο) και να γυριζεις ανα μια μερα η οπως το πιο κλασσικο roadtrip που πηγαινεις απο πολη σε πολη....Το πρωτο πχ το ειχαμε κανει στην Μπολονια.οπου καθε μερα επισκεπτομασταν μια διαφορετικη πολη... (η φλωρεντια απλα πανεμορφη).
Γενικα θεωρω και τα Βαλκανια λιγο υποτιμημενα οποτε θα διαλεγα μια διαδρομη εδω "της γειτονιας" Εγω προσωπικα θα ξεκινουσα απο Βελιγραδι και θα γυριζα.Αυτο ειναι πολυ ευκολο να το προσεγγισεις και με αυτοκινητο εξ αρχης.Θεωρω γενικα πως ειναι πιο ανετο να εχεις το δικο σου αμαξι/χωρο απο το να νοικιασεις....
Εμεις ειχαμε παει με το 18-24 παλαιοτερα που ημουν φοιτητης το κλασσικο Βουδαπεστη-Πραγα-Βιεννη οδικως ομως με λεωφορειο...Πιο πολυ αξιζε η διαδρομη και το γελιο που καναμε 40 φοιτητες στριμωγμενοι σε ενα λεωφορειο παρα ολα τα αλλα...
Επισης μια αλλη φορα που ειχα παει με την WorldVentures στην Μαδριτη βρηκαμε την ευκαιρια και καναμε ενα μινι roadtrip στην περιοχη (εξτρα τρεις μερες απο το αρχικο προγραμμα)...
Θελω ομως πολυ να δοκιμασω τωρα roadtrip εξ ολοκληρου με δικο μου οχημα...Νομιζω θα ειναι σπουδαια εμπειρια!
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.256
Μέλη
38.892
Νεότερο μέλος
Petr23

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom