Βουλγαρία Σόφια, εγώ με αυτή με τίποτα

maria84

Member
Μηνύματα
90
Likes
42
Στα μηχανηματα για εισιτηριο δεχονται καρτα ή μονο μετρητα?μιλαω για τους σταθμους μεσα στη πολη οχι στο αεροδρομιο..γιατι πχ τουρκια δε δεχονταν πουθενα
Στο σταθμο Serdika ειχε μηχανημα που δεχοταν καρτα απλα η καρτα πρεπει να εχει pin.Εγω που ειχα προπληρωμενη καρτα που δεν εχει pin δε μπορουσα να την χρησιμοποιησω
 

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.079
Likes
3.596
Επόμενο Ταξίδι
??
Ονειρεμένο Ταξίδι
N. Υόρκη
Δεν ξέρω τι τιμές και τι ποικιλία έχουν τα Βουλγαρικά outlets, αλλά οι Βούλγαροι, οι Σκοπιανοί και οι υπόλοιποι Βαλκάνιοι γείτονες έρχονται για επώνυμα αθλητικά παπούτσια και ρούχα στα δυο outlets της Θεσσαλονίκης.
Το Mega Outlet στα ανατολικά και το One Salonika στην δυτική είσοδο της πόλης συντηρούνται απο τους γείτονες μας που καταφθάνουν κατά εκατοντάδες!
Οπότε δεν νομίζω να έχει και τίποτα φοβερες τιμές στα αθλητικά στην Βουλγαρία...
 

escursione

Member
Μηνύματα
1.412
Likes
4.501
Με τα εισητηρια την πατησα και εγω.Αγορασα απο την προηγουμενη μερα εισητηρια μετρο αλλα οταν πηγα να τα χρησιμοποιησω δεν λειτουργουσαν.Οταν εκδιδεις εισητηρια εχουν ενα barcode που γραφουν ημερομηνια και ωρα αγορας.Απο αυτη λοιπον την ωρα ισχυουν για 30 λεπτα!!!Γί´αυτό η αγορα εισητηριου πρεπει να γινεται τη στιγμη που θα χρειαστεις το μετρό.
Έχω την εντύπωση ότι το εισιτήριο ισχύει για 30 λεπτά από τη στιγμή που το επικυρώνεις και όχι από τη στιγμή που το αγοράζεις. Εγώ προσωπικά αγόρασα ημερήσιο με 4 λέβα για όλα τα μέσα μεταφοράς που ισχύει για 1 ημέρα την ημερομηνία που αναγράφει. Μπορείς να ζητήσεις στο γκισέ να αγοράσεις πχ με ημερομηνία επόμενης ημέρας. Απλά έχει μία ιδιαιτερότητα ότι πριν χρησιμοποιήσεις το μετρό θα πρέπει να πας στο γκισέ για ενεργοποίηση την ημέρα που το χρησιμοποιείς.
 

escursione

Member
Μηνύματα
1.412
Likes
4.501
Δεν ξέρω τι τιμές και τι ποικιλία έχουν τα Βουλγαρικά outlets, αλλά οι Βούλγαροι, οι Σκοπιανοί και οι υπόλοιποι Βαλκάνιοι γείτονες έρχονται για επώνυμα αθλητικά παπούτσια και ρούχα στα δυο outlets της Θεσσαλονίκης.
Το Mega Outlet στα ανατολικά και το One Salonika στην δυτική είσοδο της πόλης συντηρούνται απο τους γείτονες μας που καταφθάνουν κατά εκατοντάδες!
Οπότε δεν νομίζω να έχει και τίποτα φοβερες τιμές στα αθλητικά στην Βουλγαρία...
Συμφωνώ απόλυτα με τη διαφορά ότι από τα συγκεκριμένα outlet ψωνίζουμε και εμείς οι Έλληνες διότι οι τιμές τους δεν υπάρχουν....
 

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.079
Likes
3.596
Επόμενο Ταξίδι
??
Ονειρεμένο Ταξίδι
N. Υόρκη
Συμφωνώ απόλυτα με τη διαφορά ότι από τα συγκεκριμένα outlet ψωνίζουμε και εμείς οι Έλληνες διότι οι τιμές τους δεν υπάρχουν....
Συμφωνώ και εγω!
Ειδικά για ΝΙΚΕ το Mega Outlet έχει φοβερές προσφορές!!
Οποτε, για αθλητικά ελάτε στην φτωχομάνα Θεσσαλονίκη!! ;)
 

maria84

Member
Μηνύματα
90
Likes
42
Έχω την εντύπωση ότι το εισιτήριο ισχύει για 30 λεπτά από τη στιγμή που το επικυρώνεις και όχι από τη στιγμή που το αγοράζεις. Εγώ προσωπικά αγόρασα ημερήσιο με 4 λέβα για όλα τα μέσα μεταφοράς που ισχύει για 1 ημέρα την ημερομηνία που αναγράφει. Μπορείς να ζητήσεις στο γκισέ να αγοράσεις πχ με ημερομηνία επόμενης ημέρας. Απλά έχει μία ιδιαιτερότητα ότι πριν χρησιμοποιήσεις το μετρό θα πρέπει να πας στο γκισέ για ενεργοποίηση την ημέρα που το χρησιμοποιείς.
Ξαναλεω οτι τα εισητηρια μετρο ισχυουν για 30 λεπτα απο την ωρα εκδοσης τους.Δεν μιλαω για ημερησιο εισητηριο αλλα για μιας διαδρομης.Και αυτο μου το ειπε η κυρια που ηταν στα εκδοτηρια.
 

Bobcat89

Member
Μηνύματα
190
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
ΙΝΔΟΝΗΣΙΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΚΑΝΚΟΥΝ
καλησπερα παιδια!θα παω στα σοφια 28-30 σεπτεμβριου...στον γυρισμο η πτηση ειναι 6.45 το πρωι..τι αξιζει να κανω?να παρω το τελευταιο βραδινο λεωφορειο και να μεινω στο αεροδρομιο?καποια ιδιωτικη εταιρεια υπαρχει να παω ανετος??γιατι απο οτι εχω δει αν παρω το πρωινο τρενο θα γινεται χαμος στο αεροδρομιο και δεν με περνει να χασω την πτηση!
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
2.060
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
καλησπερα παιδια!θα παω στα σοφια 28-30 σεπτεμβριου...στον γυρισμο η πτηση ειναι 6.45 το πρωι..τι αξιζει να κανω?να παρω το τελευταιο βραδινο λεωφορειο και να μεινω στο αεροδρομιο?καποια ιδιωτικη εταιρεια υπαρχει να παω ανετος??γιατι απο οτι εχω δει αν παρω το πρωινο τρενο θα γινεται χαμος στο αεροδρομιο και δεν με περνει να χασω την πτηση!
Ειχαμε το ιδιο θεμα αν διαβασες την ιστορια στο τελος γραφω λεπτομερειες πως το καναμε και οτι αποριες εχεις μου λες ..
 

Bobcat89

Member
Μηνύματα
190
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
ΙΝΔΟΝΗΣΙΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΚΑΝΚΟΥΝ
Ειχαμε το ιδιο θεμα αν διαβασες την ιστορια στο τελος γραφω λεπτομερειες πως το καναμε και οτι αποριες εχεις μου λες ..

την διαβασα φιλε μου..αρα μου φενεται η λυση της aegean 10.45 να ειναι πιο φυσιολογικη..γιατι θα πρεπει να ειμαι απο το βραδυ εκει και θα πληρωσω τσαμπα διανυκτερευση!
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
2.060
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
την διαβασα φιλε μου..αρα μου φενεται η λυση της aegean 10.45 να ειναι πιο φυσιολογικη..γιατι θα πρεπει να ειμαι απο το βραδυ εκει και θα πληρωσω τσαμπα διανυκτερευση!
Οχι ρε συ 5.35 θα εισαι στο αεροδρομιο ιδια ωρα πετουσαμε και εμεις ...Αν αγχωνεσαι πολυ με 10-15 ευρω που παιρνουν τα ταξι απο κεντρο μπορεις να εισαι εκει νωρις...Σε καμια περιπτωση να πας απο το βραδυ....
 

Bobcat89

Member
Μηνύματα
190
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
ΙΝΔΟΝΗΣΙΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΚΑΝΚΟΥΝ
ενταξει φιλε μου..σε ευχαριστω πολυ!πολυ ωραια η ιστορια σου παντως και πολυ κατατοπιστικη οπως παντα!
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
2.060
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
ενταξει φιλε μου..σε ευχαριστω πολυ!πολυ ωραια η ιστορια σου παντως και πολυ κατατοπιστικη οπως παντα!
Αμαρτια να πας απο το βραδυ εκει τοσες ωρες πιο πολλα λεφτα θα φατε εκει ..Για να μην πω για την ταλαιπωρια που δεν πληρωνεται με τιποτα ...Οπου μπορω να βοηθησω χαρα μου μην διστασεις....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.601
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom