1. Η αναδρομή στο παρελθόν συνεχίζεται! Ψηφίστε την Ταξιδιωτική Ιστορία του μήνα για τους μήνες Απρίλιο - Μάιο 2016! Κάντε κλικ εδώ!
Απόκρυψη ανακοίνωσης
Με την πλοήγησή σας στο Travelstories.gr αποδέχεστε τη χρήστη cookies που ενισχύουν την εμπειρία χρήσης. -- ΟΚ --

Βουλγαρία Σόφια 15 Χρόνια Μετά

Συζήτηση στο φόρουμ 'Ταξιδιωτικές Ιστορίες - Ευρώπη' που ξεκίνησε από το μέλος kosvik, στις 6 Δεκεμβρίου 2011.

1. LULLU

LULLU Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Μαροκο..
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Νιγηρας-Μαλι
    .. πολυ ομορφη η ιστορια σου ευχαριστω που τη μοιραστηκες μαζι μας..

kosvik likes this.
  2. fenia42

fenia42 Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Παλαιστίνη
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
    Αυτές οι εναλλαγές του παρελθόντος με το παρόν με μάγεψαν πραγματικά και με ταξίδεψαν στην πόλη που γνώρισα κι εγώ πριν 2 χρόνια, και στην πόλη για την οποία άκουγα ιστορίες από τη γιαγιά μου.
    Τη διάβασα σα μυθιστόρημα. Σε ευχαριστούμε πολύ !

kosvik likes this.
  3. night prowler

night prowler Member

Επόμενο Ταξίδι:
    σοφια
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    the seven seas
    διαβάζω το φόρουμ εδώ και λίγο καιρό ως επισκέπτης αλλά η ιστορία σου με έκανε να κάνω λογαριασμό

ήμουν σόφια από 1993-1999 , τα μέρη , τα μαγαζιά ακόμα και τα πρόσωπα που περιγράφεις είναι τόσο οικεία,
    να θυμίσω επίσης τη τσεσεκα , το καπουτσίνο , το νάρκισσο και άλλα πολλά μαγαζιά,

btw ο Τόλης μάλλον είναι ακόμα πάνω και ο τανάσης ήταν ακόμα μετρ σε μπουζούκια πριν 2-3 χρόνια

4. asxetos

asxetos Member

πολύ ωραία.. .

ωραίο αυτό το flashback

αν και δεν πήγα πότε.. ακούω sofia και νοιώθω φοβίες :)
    ανασφάλεια.. ( οχι πως εδώ που ζούμε έχουμε ασφάλεια...)

αξίζει να πάει κάποιος μόνος sofia ? 2-3 μέρες. είναι επικίνδυνα ?

5. night prowler

night prowler Member

Επόμενο Ταξίδι:
    σοφια
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    the seven seas
    η βουλγαρία ήταν σχετικά επικίνδυνη μετά την πτώση του κομμουνισμού ως το 97-98 , μετά τα πράγματα σταδιακά άρχισαν να στρώνουν και τώρα , από όσα ακούω από τις λίγες επαφές που έχω κρατήσει , είναι ακόμα καλύτερα και έχει αλλάξει ριζικά.

νομίζω ότι αξίζει μια επίσκεψη στη σόφια ίσως και για παραπάνω μέρες αν συνδιαστεί με ημερήσιες στη φιλιππούπολη , το χιονοδρομικό στη βίτοσα κτλ

σκέφτομαι να ανέβω και εγώ φεβρουάριο ή μάρτιο για ένα επταήμερο οδοιπορικό στις αναμνήσεις των φοιτητικών χρόνων και το καλό είναι ότι οι τιμές που βρίσκω είναι ακόμα σε χαμηλά επίπεδα (όχι βέβαια σαν τα βασιλικά χρόνια :D 93-94 αλλά ακόμα είναι οικονομικά)

6. asxetos

asxetos Member

οκ! οταν πάω θα σου στύλο μπ να μου πεις που θα πάω!